Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Nisan '07

 
Kategori
Su Sporları
Okunma Sayısı
4766
 

Yüzme tekniğimizi geliştirmek için buluşuyoruz

Yüzme tekniğimizi geliştirmek için buluşuyoruz
 

Var mısınız buluşup tanışalım? Birlikte ülkemizin en deneyimli antrenörlerinden birinin gözetiminde yüzme tekniğimizi geliştirelim. Hem de sadece bir günde ve 3-4 saatimizi ayırarak...

Yüzmeyle ilgili yazılarıma olan ilginiz, sorumluluk duymama neden oldu. İçimden bir ses, 'Sadece yazıp durma, başka birşeyler daha yap' dedi. Ben de, yüzdüğüm havuzun baş antrenörü Süha Hoca'ya, yüzmeyi seven ve tekniğini geliştirmek isteyen yetişkinler için ne yapabileceğimizi sordum. Süha Hoca, ülkemizdeki antrenörlük kariyerinin yanısıra, 28 yıl boyunca ABD'de lisanslı yüzücülere ve yetişkinlere yönelik yüzme tekniğini geliştirici özel çalışmalar yaptığını ve bu konuda yardımcı olabileceğini söyledi. Önce kendimde denemek istedim. Hoca, ben yüzerken su üstünden ve altından çeşitli açılardan beni kameraya çekti, sonra da televizyonda kendi yüzmemi izletip hatalarımı gösterdi. O günden beri, yani birkaç haftadır yüzme tekniğimdeki hataları düzeltmeye çalışıyorum. Farkındalığım arttı ve yüzerken daha fazla keyif alıyorum.

Bu uygulamayı daha geniş kitlelere nasıl yayabilirim diye düşündüm. Süha Hoca ve yüzdüğüm havuzun yöneticileri de konuya olumlu yaklaşınca ülkemizin ilk 'yüzme kliniği' ni düzenlemek mümkün oldu. Sizleri de bu ilk uygulamaya davet ediyorum. Lütfen bu sayfadan ticari bir pazarlama yaptığımı düşünmeyin; muhtemelen cebimden para koyarak masrafların bir kısmını karşılamam gerekecek. Amacım, benim gibi yüzmeyi seven ve tekniğini geliştirmek isteyen arkadaşlarla tanışıp hem öğrenmek, hem de iyi zaman geçirmek. Detaylı açıklama www.yuzuyoruz.com sitesinin ana sayfasında haberler kısmında var. Burada vurgulamak istediğim konu şu: Bu çalışmada 5 konuda en iyiyi bir araya getirmek ve sıradan yüzme kurslarından farklılaşmak istedim: 1.yetişkinlere yüzme öğretme konusunda çok deneyimli bir antrenörle çalışmak, 2.en iyi yüzme havuzlarından birini kullanmak, 3.yetişkinlere uygun bilinçli ve kapsamlı bir çalışma planı, 4.kısa sürede uygulamayı tamamlamak, 5.katılımcıların istedikleri yüzme stillerine özel gruplar oluşturmak.

28 Nisan veya 5 Mayıs'ta düzenleyeceğimiz kliniklerde, kendi yaş grubunuzdan insanlarla sosyal bir ortam içinde Süha Hoca'nın deneyimli ellerine teslim olacaksınız. Bu seansta 4 yüzme stilini de uygulamalı olarak gösterecek ve size (yapabildiğiniz kadar) uygulatacak. Bu seferlik amacımız biribirimizi tanımak ve ihtiyaçlarımızı tespit etmek. Talep durumuna göre her stil için ayrı kurslar düzenleyeceğiz. Sadece serbest stil değil, örneğin kurbağalama veya sırtüstü stilini geliştirmek isteyenlere özel uygulamalar yapacağız. 20'li yaşlardan 60'lı yaşlara kadar kadın, erkek birçok yüzme sever bir araya geleceğiz. Kim demiş yüzme bireysel bir spor diye; gelin ülkemizin ilk yetişkin yüzme topluluğunu oluşturalım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 83
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 11450
Kayıt tarihi
: 02.02.07
 
 

Yüzme aşkımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Yüzme öğrenmek isteyenlerden düzenli yüzenlere tüm yüzme ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster