Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '10

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
648
 

Yüzün

Yüzün
 

Yüzler görüyorum. Kısacık yolculuklarımdaki otobüs yolculuklarımda, aynı anda aynı yerden geçmek kaderinde karşılaştığım insanlara ait. Kiminin yüz çizgileri derin. O çizgilere dalsan söz olup anlatırlar nedenlerini niçinlerini. Kaşının çatıklık çizgisi. Kara kara düşünmektendir çoğunlukla bilirim.

Sana benzer yüzler ararım. Yaşına rağmen, dimdik duruşuna benzer yüz ifaden. Güçlü... Sakin. Bilgin. Yumuşak. Senin yüzünü alıp kiminkine oturtsam hep bir şeyler eksik/yarım kalır arkada. Kimi zaman gözündeki o kaçak ifade. Kimi zaman daha çok savunma yaparken ki dik bakışların. Kimi zaman, utangaçca gülüşün.

Senin yüzün bende hep yavaşça konuştuğum bir hayali kahraman yüzü sanki. Belki gerçekten benim hayali bir kahramanımsın sen zaman zaman karşıma alıp konuştuğum. Çiz desen çizemem. Anlat desen anlatamam. Çünkü yüzüne kendimden ifadeler eklerim. Daha çok gülümseme belki. Daha derin çizgiler mesela gözlerinin yanına. Daha özgür bir ifade eklerim yüzünün bütününe. Bir an olsun elinden dizginleri bırakıp suyun akışına kendini bırakabileceğin kadar özgür bir ifade. Bazen korku, biraz üzgün ama hiç yorgun olmayan bir ifaden olsun isterim.

Bilirim duygularını kolay kolay ifade edemezsin sen. Duygularını anlatabilmek için gözlüklerinin arkasına sakladığın gözlerinin derinlerine inmek gerekir. Kaçırırsın ya hani bana bakmadan. Bazen dalarım gözlerinin içine. Ordan kalbine giden bir yol vardır keşfettiğim kendimce. Kan hızlıca pompalanır olur genelde ben oraya vardığımda. Heyecandan mıdır, yoksa kendini ele vereceğini düşündüğün korkudan mıdır bilemem. Ve sen ne zaman izin verirsen, ben ancak o zaman alırım o yolu. Sen bana baktıkça...

Yavaşça süzülürüm o yüzündeki ifadeden çok birşey anlayamadığım zamanlarda gözlerinden kalbine doğru. Yavaşça...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok hoştu yine, yeniden, keyifle okudum yazarım :) Şöyle bir gözümün önünden geçirdim beni en çok etkileyen yüzleri, özellikle de mutlu eden, kalp atışlarımı hızlandıran, huzur veren, hayal kurdurtan yüzleri... Sevgilerimle..

Mor Okyanus 
 17.03.2010 23:36
Cevap :
Bende severim bu yazımı. İçinde puzzle vardır kendimce. Hangi yüz kime ait..Selamlar.  19.03.2010 9:45
 

izlemenin, hele ki o nice anlamlar içeren çizgilere bakmanın büyüsüne kapıldınız mı, bir daha kopamazsınız izlemekten.. Sonra da yazmaya başlarsınız izlediklerinizi.. Çook uzaklardan selamlar (Delhi, India).

Ata Kemal Şahin 
 18.02.2010 15:54
Cevap :
Ne yaparsınız oralarda bilmem. Yinede buralara yetişim yorumladıgınız için sagolun...  19.02.2010 20:45
 

elinize sağlık, yine güzel bir yazı çıkmış kaleminizden.. selamlar sevgiler..

sema öztürk 
 18.02.2010 9:23
Cevap :
Eski bir yazı. Kaydettiklerimin arasında buldum... Begenmenize sevindim.Teşekkürler.  19.02.2010 20:45
 

süzülürüz bir martı gibi deniz üzre kayıp oluruz... üzülürüz bulut gibi gökyüzünde yağmur oluruz... yüzümüzde çizgiler kırıklardan kalmışsa eğer... yüreğimizdendir düşkünlüğümüz hüzün oluruz... tebrikler...

tutaste 
 18.02.2010 1:37
Cevap :
ne güzel bir tamlama olmuş. Değerli yorumunuz için teşekkürler.  19.02.2010 20:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 91
Toplam yorum
: 400
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 990
Kayıt tarihi
: 24.02.09
 
 

Yazmak bir tutku benim için. Yıllardır yazmayı seven biri olarak, bilgisayarın icadı ve gelişen t..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster