Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Haziran '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
217
 

Zabıtanın don nöbeti

Zabıtanın don nöbeti
 

ZABITANIN DON NÖBETİ


“Eller gider aya biz kalırız yaya.” 21. yüz yılda nelerle uğraşıyoruz. İnsanlar eğitimsiz olursa, görüntü kirliliği her yerde yaşanırsa, başlarına değil zabıta polis, jandarma da konsa yine bildiklerinden şaşmıyorlar. Eğitim meselesi, ailede alınan terbiye… Buna benzer görüntü kirliliğini, Almanya’nın Berlin Kentinde, hem de Başkentte, Krozberg semtinde, Türklerin yoğun yaşadığı bölgede gördüm. Şaşırıp kaldım. Çok güzel bir parkta vatandaşlarımız piknik yapıyorlar. Semaverler yanıyor, etrafı duman sarmış, hayret! Alman polisi nasıl oldu da müdahale etmiyor. Çeşit, çeşit giysili bayanların eteklerinin altında birer pijama, başlarda yazmalar, eşarplar, kimisi evde hizmet eden yardımcıların bağladıkları gibi arkadan sıkma baş olarak bağlamış, kimisi yaşmaklı, Kara çarşaflı. Beylerden bir kısmı üstlerindeki gömlekleri çıkartmışlar, atletle çimenlerin üzerine uzanmışlar. Çocuklardan birisi lazımlığa oturmuş, tuvaletini yapıyor. Kardeşime: “Bu ne rezalet, neden bu insanlar uyarılmıyor. Vallahi ben utandım.”dedim. Kardeşim güldü, kızdım ve :”Güleriz ağlanacak halimize” dedim. Aşağıdaki yazıyı mynet haberde görünce Almanya’daki görüntüleri anımsadım. İnşallah toplumumuz eğitilir, utanç duyulacak görüntüler izlemeyiz. Sevgiler.
 
NAHİDE ÇELEBİ
 
Zabıtanın don nöbeti!

Adana’nın sahil ilçesi Yumurtalık’ta denize iç çamaşırı ve kıyafetle girmek yasaklandı.

Yumurtalık Belediyesi Meclisi, özellikle hafta sonları adım atacak yer kalmayan sahilde görüntü kirliliğini önlemek ve sağlık açısından iç çamaşırı ve kıyafet yasağı getirdi. Ayrıca sahilde mangal yakılmasını ve uyumayı da yasakladı. Oy birliğiyle alınan kararda denize iç çamaşırı veya kıyafetle girenlere ve mangal yakıp uyuyanlara 110 lira ceza yazılması kararlaştırıldı. Kararın ardından Belediye Zabıta ekipleri, sahilde denetime başladı.

"UYARIYORUZ, ISRAR EDENE CEZA YAZILACAK"

Yumurtalık Belediye Başkanı AK Parti’li Turgut Erişmen, vatandaşların beyaz iç çamaşırla ve günlük kıyafetlerle denize girdiğini bu durumun da görüntü kirliliğine neden olduğunu söyledi. Yumurtalık plajında mangal da yakıldığını duman ve et kokularının vatandaşları rahatsız ettiğini belirten Erişmen, "Bu gibi insanları rahatsız eden olayların önüne geçmek için böyle bir karar aldık ve kararımızı uygulamaya koyduk. Zabıta ekiplerimiz sahilde dolaşarak bu kurallara uymayan vatandaşlarımızı uyarıyor. Eğer vatandaşlar zabıta ekiplerinin uyarılarını dikkate alırlarsa sorun yok. Uymazlarsa kolluk ekipleri marifetiyle onlar plajdan uzaklaştırıyoruz. Bu kurallara uymamanın cezası Kabahatler Kanunu’na göre 110 TL. Ancak sezon yeni başladığı için şu ana dek para cezası uygulamadık, uyarı ile yetiniyoruz. Önümüzdeki günlerde para cezası uygulamaları da başlayacak" dedi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence yerinde bir uygulama...

Kerim Korkut 
 16.03.2017 13:16
Cevap :
Kerim Kardeşim değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Selam sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ  16.03.2017 17:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1868
Toplam yorum
: 11393
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1030
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster