Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Aralık '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
340
 

Zahit Akman buharlaşmalı artık

Zahit Akman buharlaşmalı artık
 

www.milliyet.com.tr'den...


RTÜK ne demek?

Zahit Akman'ın başkan olmasından sonra şu anlama geliyor:

Rant Tasarımı Üst Kurulu...

Milliyet'in bugünkü haberine bakar mısınız:

"RTÜK Başkanı Zahid Akman’ın, Mehmet Gürhan ile birlikte bir dönem yöneticiliğini yaptığı Almanya’daki kooperatifin topladığı 8-12 milyon euro’nun çoğu ortada yok!

RTÜK Başkanı Zahid Akman’ın bir dönem yöneticilik yaptığı Offenbach&Frankfurt Konut Yapı Kooperatifi’nin (Offenbacher&Frankfurter Wohnungsbaugenossenschaft- OFWG e.G.) hesaplarında en az 8 milyon euro bulunması gerekirken, sadece 500 bin euro kaldığı anlaşıldı.

Oysa, 2002 sonunda kurulan ve 1600 Türk’ten toplam 8-12 milyon euro toplayan kooperatifin hesaplarında en az 7, 5 milyon euro bulunması gerekiyordu. Frankfurt Asliye Mahkemesince kooperatif üyeleri ve alacaklıların haklarını takip etmekle görevlendirilen avukat Steffen Schneider, kendisine şimdiye kadar 700 mağdurun başvurduğunu açıkladı.

Kooperatifin elindeki bazı taşınmazlara Vakıfbank Int AG bankası ile BKM-Mainz yapı tasarruf sandığının ipotek koydurduğunu belirten Schneider, savcılık soruşturması devam ettiği için kooperatifin toplam ne kadar parayı buharlaştırdığını tam saptayamadıklarını açıkladı.

Savcılığın, soruşturma kapsamında mali uzmanlara bilirkişi raporu hazırlattığı da öğrenildi. Deniz Feneri e.V. davasında 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan Mehmet Gürhan, aynı dönemde kooperatifte yöneticilik yapan Akman ve diğer yöneticiler aleyhine savcılıkça sürdürülen soruşturmanın yanı sıra, bazı mağdurlar da tazminat davası açtı."

Soruyorum: Bu nasıl bir hükümet, bu nasıl hukuk, bu nasıl bir ahlâk anlayışı ki böylesine soruşturmalara karşın, kimsenin sesi çıkmıyor ve buharlaşması gereken bu kişi o çok önemli makamda oturabiliyor?

Ve neden çevremdeki herkes bu adamı bu hükümetin koruduğu kanısında?..

!!! ??? :(((

Radyo ve televizyonların dürüst ve kurallara uygun davranmasını denetleyen bir kurumun başındaki dürüst ve suçsuz biri bu durum karşısında televizyonlara çıkarak şöyle demez miydi:

"Ben suçsuzum, soruşturmanın adil yürütülmesi için görevimden geçici olarak istifa ediyorum."

Nerde o centilmenlik, o erdem, o dik duruş... Görmek istiyoruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu F takımı... Mücahit olarak çıktıkları yolları mütahit olarak bitirirler... Güzel satırların ışık verdi... Sevgi ve saygımla...

yeşilsoğan 
 04.12.2008 9:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 196
Toplam mesaj
: 39
Ort. okunma sayısı
: 3166
Kayıt tarihi
: 11.05.08
 
 

Okumayı, yazmayı ve öğrendiklerimi paylaşmayı hep sevdim. Ortak akıliçin buradayım. İzmir'de çalışıy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster