Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Kasım '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1470
 

Zalimlerin zulmü devam ediyor

Zalimlerin zulmü devam ediyor
 

Görsel alıntı


Hafızın oğlu Esed 5 yıl önce 3. Dünya savaşı olur  “ Hodri meydan “ diye dünyaya seslenmişti.

Suriye deki iç zulmünden sonra Suriye dışındaki suçsuz, günahsız Türkmenlere zulüm etmeye başladı.

Esed, bidayetten beri Türkiye ve Rusya’yı karşı karşıya getirme hayaliyle yatıp kalkıyordu.

Dünyanın huzurunu bozmak için de çıbanbaşı Rus Potin’e Akdeniz’de Lazkiye’de hava üssü sözü vererek yardım istedi.

Ülkesinde ikide bir yukarı çıkan, aşağı inen politikası iflas etmiş, düşünceleri kirli, fiil ve faaliyetleri paslı ve dünya için zararlı Potin Hafızın oğlu Esad’ın kuklası oldu.

Elbette Rus Potin’in gayesi IŞİD’le savaşmak değil, Hafızın oğlu Esed’de karşı olan muhalifleri temizlemek ve kirli emellerinden birine ulaşmaktır.

Rus Potin Suriye’ye girdiği andan itibaren Türk Hava sahası defalarca ihlal edildi. Yapılan uyarılara rağmen sınır ihlalleri devam etti.    

Bu durum özellikle Esed’in işbirlikçileri İran, Irak ve İsrail’i sevindirdi, kıs, kıs gülmelerine neden oldu. 

Türk hava sahasının ihlalleri Antalya’da düzenlenen G-20 toplantısında özellikle altı çizilerek dile getirilmişti.

Son olayda Türk Hava kuvvetleri kendilerine verilen angajman kuralları dahilinde hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağını havadan indirdi.

Hata bir kez yapılır, hatayı tekrar etmek tekerrür sayılır. Tekerrür bilerek, isteyerek ve kasten yapılan fiildir.

Rus Potin bu konuda sen özür dileyeceğine Türkiye'den özür istiyorsun, tehditler savuruyorsun, gözdağı veriyor ve zorbalığa başvuruyorsun.

Türkiye’nin sınırları yolcuların gelip geçtiği, kaldığı han değildir.

İnsana demezler mi Ey Potin sizin bu tehditli, zorbalı politikanız koskoca Sovyetler Birliğinin dağılmasına, parçalanmasına neden oldu.

Rusya ilk günden beri Türkiye’nin yasak bölge isteğine karşı çıkıyor. Bunun gerçekleşmemesi içinde Türkmen Tugayını bombalıyor. Türkmenlerin varlığını içine sindiremiyor.

Hafızın oğlu Esad’ın kuklası Potin NATO’nun vereceği tepkiyi bekliyordu, beklediğinin aksine Türkiye'nin haklı olduğu dile getirildi.  

Rusların politikası daima tehdit, gösteriş ve kaba kuvvete dayanmış hesapları hep yanlış sonuç vermiş ve zararını kendileri ödemişlerdir.    

Potin Efendi hiç bir şey yapamazsın otur oturduğun yerde yine sana sıra gelecek aşağı ineceksin.

Türkiye tarafından Rusya'ya ihracaatı yapılan sebze, meyve ve sair gıda maddeleri ile ilgili kozun ise seni aç bırakır

Böyle tehditler savurmaya, gözdağı vermeye, gösteriş ve kaba kuvvete devam edersen Rusya’da yine doğum sancıları başlar birkaç devlet daha doğar.

Sen hiçbir ülke ile geçinemiyorsun, sen ülkelerin sınırlarına saygı göstermiyorsun. Senin ne komşuluğun ne de dostluğun belli değil.

Lazkiye’ de sonuçlandırdığın güçlü füzelerini senin yolcu uçağını düşüren terör örgütü IŞİD’e çevir, Senin bombaladığın yerde IŞİD yok orada yiğit Türkmenler var.  

Türk Hava sahasını ihlal edemesin diyoruz, ihlal ederim diyorsan, işte böyle havadan yere indirilirsin.

Sonra dönersin "Terör işbirlikçileri tarafından sırtımızdan bıçaklandık, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkiler de ciddi sorunlar doğacaktır.

Uçağımız Suriye hava sahasında vuruldu Türk hava sahasını düştü, Türk yetkililerini ağırlamayı düşünmüyoruz.

Ermeni tasarını Rus parlementosunu sonuyoruz." gibi ciddiyetle bağdaşmayan beyanlarla mesele mahiyetini değiştirme çabasındasın.

Potin Efendi sen Türk Hava Kuvvetlerinin dikkat, özen, kural ve kaidelerini henüz bilmiyorsun.

Pısırık Birleşmiş Milletler bile senden çekiniyor. Seninki dumanlı, boranlı, karanlık bir politikadır.

Vlademir Putin ( Potin ) Efendi, Türkiye açık, seçik söylüyor. Türk Hava sahamız bir daha ihlal edilirse uçak tekrar yere indirilir. Bunu kulağına sesli küpe edesin.  

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mehmet Bey,Rusya'nın Yakındoğu'da belli amaçları var.Bu amaçlarını gerçekleştirmek için Suriye olaylarından yararlanıyor.ABD'nin de Rusya'nın amacı,enerji bölgesine egemen olmak.Selamlar.

Hüseyin Başdoğan 
 01.12.2015 19:00
Cevap :
Kıymetli Öğretmenimiz Sayın,Hüseyin Başdoğan; Hocam haklısınız Şeytanlar yarışıyor.Suriye Iraktan beter oldu, hemde burnumuzun dibinde.Ben ABD ve Rusya'nın aralarında gizli anlaşma yaptıklarına da inanıyorum.ABD hiç bir zaman Türkiye'nin sadakatli, gerçek dostu olmadı olamaz.Ruslar bilerek kasten ve isteyerek Türk hava sahasını ihlal etmeye devam ettiler.Sebep arıyorlardı,kirli ve gizli emellerine ulaştılar.Saygılar sunuyorum.Sağlığınızı ve mutluluğunuzu diliyorum.  02.12.2015 10:06
 

Merhaba Mehmet Bey, keşke bu uçaklar düşürülmeseydi. Bunun başka bir yolu, imkanı yok muydu? Ortada bir BARIŞ yolu bulunmalıdır.Türkiye'in zaten sadık bir dostu kalmadı...Komşularımızla iyi geçinmek zorundayız.. Türkiye zor günler yaşıyor...Üzgünüm doğrusu...

Abdülkadir Güler 
 29.11.2015 21:18
Cevap :
Kıymetli öğretmenimiz Sayın, Abdülkadir Güler: Hocam Ruslar Türk hava sahasını bilerek, kasten ihlal etmeye başlamışlardı.Uçak indirilmeseydi dünya devletleri nezdinde sözümüz, güvenilirliğimiz kalmazdı.Böyle gerekliydi.Yunanistan ve İsrail'e de gözdağı olsun.Dostlar post ise hiç olmasınlar.Aslında Rusya'nın dünya devletleri içinde dostu ve yeri yoktur.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  30.11.2015 16:57
 

Mehmet Bey, özetle olan şu ki zulüm altındakiler birbirlerine zulüm yapıyorlarsa, gerçek zalimler de tepelerinde olacaktır. Sabah akşam tepelenecekler bu yanlışları devam ettiği sürece, ta ki birbirine zulüm yapmanın gerçek zalimlere davetiye çıkardığını öğrendikleri ana kadar. Bunu öğrenmekte yetmiyor adam gibi birlik beraberlik içinde yeni bir sayfa da açmak gerekiyor. Bu yolda yeni bir çağ, yeni bir dünya da kurmak gerekiyor. Ve Anadolu coğrafyası da insanlıkta böylesi bir ana, ya da zamana gebe. Bu yaşananlar da onun doğum sancılarıdır. Bu doğum yakında gerçekleşecektir. Buna inanıyorum; çünkü sancı iyice yoğunlaşmıştır. Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

Rıza Üsküdar 
 28.11.2015 14:28
Cevap :
Kıymetli yazarımız Sayın,Rıza Üsküdar( Anadolu'm ayağa kalkarken) Evet, Siz bunun birlik ve beraberlik için doğum sancısı olduğunu söylüyorsunuz.Dileğim sizin teşhisin doğru çıkması olsun.Ben Orta doğuda birlik ve beraberliğin ancak Yüce Allah'ın emriyle mümkün olabileceğine inanıyorum. Küçük şeytan İsrail'e ve büyük şeytan ABD ye dost olanların hudutlarına birlik ve beraberlik varmaz. zaman, zaman dile getirdiğim sözü tekrar dile getireyim." Bela gelmez kula Hak yazmadıkça, Hak bela vermez kula kul azmadıkça" Haklı ve yazılması gerekli yorumunuza tamamen katılıyorum. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.   28.11.2015 17:58
 

O terör örgütlerinini eğitip donatanları asla gözardı etmemeliyiz.Rusya'nın Suriye'ye yerleşmesine olanak sağlayan yanlışları da.Herkes IŞİD,Elnusra deyip duruyor ama onlara silah yardımı yapan lojistik destek sağlayanları,kaçak olarak 20 dolara aldığı petrolü 70 dolara satanların kimler olduğunu da unutmamalıyız.Ya bu belayı başımıza kim açtı?Bu gerçek yıllardır sırıtıp duryor.Yıllardır Yunan uçakları sınır ihlaleri yapıyor.İsrail uçakları sınırımızdan geçip vurmadı mı yıllarca Suriye'yi.Enkaz altında kalan aileler,çocuklar.Tecavüz edilen binlerce Iraklı kadına yapılan zulümlerin ortak olanları unutmamalıyız..Iraklı Türkmen mi kaldı Burakgazi bey dostum orada.Bir taraftan PYD diğer taraftan Barzani,en çok da IŞİD güçleri saldırdı,öldürdü ve göçe zorlandı.Bombalasaydık ya IŞİD'ın gelir kaynağı o petrol kuyularını.Türkmenleri korumuş olurduk.Nüfus dairesi basıldığı günleri hatırlayınız.Niye kimse ses etmedi.Ne oldu da kaç gündür Türkmen diye diye feryatlar başladı?..Selamlar.

Abbas Oğuz 
 28.11.2015 13:14
Cevap :
Kıymetli öğretmenimiz Sayın, Abbas Oğuz.Evet haklısınız bidayette çok uçaklar hava sahamızı ihlal etti.Onlarda vurulmalıydı.Onlar vurulsaydı Rusya hava sahamızı ihlal etmezdi.Orta doğu karma çorba olmuş,burada birlik ve beraberliğin doğacağı imkansız. Rusya'nın Suriye'de asker bulundurması ve Esad'ı korumaya amaçlı bombalama olayları ileride Rusya'yı dünya devletleri içinde yalnız ve tek başına bırakacaktır.Gerçek şu ki Türkiye Ateş çemberi içinde kalmış.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.   28.11.2015 19:14
 
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7072
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2116
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster