Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
89
 

Zalimliğe bir isyan

Zalimliğe bir isyan
 

Uzun zamandır yazmıyorum. Arafta kalıyorum bazen, kendim için mi yazdıklarım yoksa başkalarına mı? Öğüt mü versem, yoksa içimi mi döksem sayfalara bilemiyorum. Geçmişten bakıp tecrübe mi yazsam yoksa geleceğe müneccimlik mi? İşte hal bu Bayram sonrası çocukluğumuzun masumiyetini yitirişine mi yansam yoksa farkına vardığımız safiyetle mi avunsam bilemiyorum.

Aynı acıları görmekten, aynı tepkileri vermekten, aynı konuşmaları duymaktan, aynı nutukları dinlemekten, aynı boş naraları işitmekten, aynı zalimliği, aynı aymazlığı, aynı vurdumduymazlığı, aynı yalancılığı, aynı aynı izlemekten bıktım.

Bu topraklar hep böyle acı ağıtlar mı duyacak, şimdi ben bile alet olduğumu hissediyorum. Bu adi oyuna yazmasam diyorum, kime ne benim ne söylediğimden ama içim içimi yiyor. İnsanların canı üzerinden yapılan bu adiliğe bir not düşmek istiyor vicdanım.

Şu siyasetçiler konuşmasın artık, Medyadaki çok bilmiş insanlar sussun, rahat bırakın evlatlarını kaybetmiş anneleri gidin gece kluplerindeki sanatçı tayfasının vidyolarını çekin, karışmayın hikayelerine anlatmayın iyi bir halt etmiş gibi, yorum yapmayın çok bilmiş proflar siz de gidin kitap filan yazın, okusunlar onu da devlet büyükleri.

Hangisi doğru kestiremiyorum. Gerçekten ama içlerinde en masumu hıçkıran, anneler, kardeşler, minik çocuklar.... onun için onlara saygı istiyorum naçizane başka birşey değil lütfen. alet etmeyin siyasetinize. ticaretinize, terörünüze, yalancılığınıza, sahtekarlığınıza, masumları bırakın artık yakalarını. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu duyarlı içten can alıcı güzel paylaşımınız için kutlarım sizi.Aynı şekilde bizimde içimiz acıyor.Lanet olsun teröre, lanet olsun iki yüzlü mürailere, lanet olsun yalakalara,yalancılığa, vurdumduymazlığa, saygısızlara hepsine lanetler olsun.Sağlıklı mutlu yaşam dileklerimi iletiyorum.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 31.08.2012 13:34
 

Haklısınız hepimiz bıktık doyduk kusacağız..selamlarımla.

Tülay EKER 
 31.08.2012 12:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 311
Kayıt tarihi
: 08.03.12
 
 

Bi alanda uzmanlığım yok lisede ticaret okudum, önlisans hukuk, lisans ise yine ticaret üzerine ş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster