Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ekim '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
142
 

Zam!!!!

Zam!!!!
 

Daha nelere zam getirmeyi düşünüyorlar acaba merak içindeyim.. İnsanlar kendi zevkleri olan şeylerden mahrum kalsınlar, eğlenmesinler gibi bir çaba var sanki ortada.. Otomobil, içki, sigara, benzin, cep telefonu ki bunlar insanların kullanmaktan keyif aldıkları şeyler ve bunlardan sonra bir de komiktir ki okey, tavla, scrabble, satranç gibi oyunlara da zam:)) Yuuuh diyorum yani nerden aklınıza geldi de bu masum oyunlarda zamdan nasiplerini aldılar???

Özel tüketim vergisi nam-ı diğer ötv!! başımız baya bir sıkıntıda bununla bu ara.. Bir de hadi zammı yaptınız, ee itiraz da  zaten beklediğiniz bi tepki insanlardan, ama siz neye uğradıklarını anlamaya çalışan  insanları sakinleştirmek yerine daha  çok   damarlarına basmak gibi bi tavır içine giriyorsunuz.. Bir başbakana hiç yakışmayan bir üslupla ' Sigara içmeyin efendim, alkol almayın efendim, o arabaya değil de bu arabaya binin'' gibi söylemlerde bulunuyor. Tamam biz yapalım bu dediklerinizi kendi vekillerinizin passatı beğenmedıklerı için arabalarının audi ile  değiştirilmesine ne diyelim peki??? Marka yazmamda bi sakınca var mı bilemiyorum.. Değişime kendi içinizden başlayın bence ki yapmanız gereken örnek olmak fikri yerini bulsun!!!                                 

Onun yerine bu, şunun yerine o derken radyoda konuşulan bi kaç örneği paylaşmak istiyorum sizinle ben dinlerken  çok keyif  aldım:)) İnsanımız nasıl üretken demekten kendimi alamadım.. Mesela sigara yerine yaprak kurutalım sarıp içelim, bundan sonra bol bol üzüm yiyelim şaraba para yok diyenler oldu.. Yumurta yerine toto veya kınder surpriz kullanalım hiç değilse içinden oyuncak çıkıyor dediler, benim içlerinde en güldüğüm tuvalet kağıdı yerine incir yaprağı kullanalım olmuştu  ama:))                                 

Şimdi de aile hekimlerimizi ücretli yaptılar. Dün haberlerde izlerken içim parçalandi, doktorlar bile  karşılayamayacak kadar durumu kötü hastam var diyor. Meblağı hatırlamıyorum 3 TL idi sanıyorum kişi başı ne yapacak bu insanlar? Daha senin milletin 3 tl dr parasını vermekten aciz, yoksul sen ha gayret zam yap.. Yine başka bir dr anlatıyordu, bir çocuk ailesinin zor durumda olduğunu düşündüğünden ve yük olmak istemediğinden ağrısını ailesine söylemiyor ama ciddi bir rahatsızlığı var... Neler duyacağız acaba daha?? Yoksulluk, sefalet içimizde ama biz bindiği arabayı beğenmeyip daha lüksünü isteyen insanlar tarafından yönetiliyoruz aslında yönetilmeye çalışıyoruz.. Allah bu milletin yardımcısı olsun..                                      

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Profesörler, ünüversiteden aldıkları maaş ve döner sermayeyle doymuyorlar, özel muayenehane açmakta ısrar ediyorlar. Ve bunlara destek veren vatandaşlar var. Miletvekilleri şahıslarına özel otomobil istediler, aldılar. İşçi, memur, emekli zam istiyor. Öğretmenlik kariyerini yapmış vatandaşlarımız kadro istiyor. Sel felaketine uğrayanlar yardım istiyor. Teröre harcanılan paralar... Diğer eyaletlerinde var mı bilmiyorum ama Almanya'nın bir eyaletinde iş yerinizde müzik yayını(bir gelinlik mağazası örneğin)yaparsanız, sessi kısık bile olsa, yayın aletinin varlığı yeter, vergi vermek zorundasınız. Bizler, evimizi idare etmekten aciziz, devlet yönetmeye kalkıyoruz. Paylaşım için teşekkürler.

Yüksel ÖNAÇAN 
 18.10.2011 22:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1592
Kayıt tarihi
: 11.10.11
 
 

Her anından keyif aldığım anneliğim, kamuda mühendis olarak görev yapmanın haricinde farklı alanl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster