Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Nurettin Erdoğan Yönetici

http://blog.milliyet.com.tr/nurettinerdogan

02 Ağustos '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
246
 

Zaman, Cennet Vatanımızı Ay Yıldızlı Bayrağımızın gölgesinde şaha kaldırma zamanıdır…

Zaman, Cennet Vatanımızı Ay Yıldızlı Bayrağımızın gölgesinde şaha kaldırma zamanıdır…
 

El Ele, Omuz Omuza, Şanlı Bayrağımızın Gölgesinde İleri...


Merhaba deme zamanıdır artık. Çünkü selamlaşma, dostlar arasında, kardeşler arasında birlik ve beraberliğimizi perçinleyen en önemli unsurumuzdur.

Bu Vatan Topraklarında doğmuş, büyümüş insanlar kardeştirler; bir ve beraberdirler.

Çünkü bu Vatan Kişilere, Mezheplere, Irklara, dinlere özel bir yer değildir. Bu Vatan, üzerinde yaşayan herkesin Vatanıdır. Yani hepimizindir. Alevî’si de bizim Sünnî’si de, Kürdü de bizim Lâz’ı da, Abhaza’sı da bizim, Romanı da, Çerkez’i de bizim, Boşnağı da, Arnavut’u da bizim, Zaza’sı da...

Bu Bizim kültürümüz, bu bizim Folklorumuzdur. El ele verip halay çekerken senin düşüncen ne diye kimse kimseye sormaz. Hiç kimse Tuttuğu Futbol takımını başka bir takıma değişmez ama tutulan siyasi parti, takım değildir. Bu Ülkenin Menfaatine kim çalışıyor, buna bakılır ve Oy Verirken ona göre kafa yapımıza uygun hangi parti uyuyorsa, ona oy verilir.

Söz konusu Vatansa, benim için gerisi teferruattır. Ben Tuttuğum takımı asla değişmem. Söz konusu Vatan'sa ve Vatanım için takım değiştirmem gerekiyorsa, onu bile hiç gözümü kırpmadan değişirim.

Benim değişmeyen, olmazsa olmazım sadece Vatanımdır. Dini İnancımdır, namusumdur, toprağımın bütünlüğüdür.

Biz el ele verdiğimiz zaman bu Ülke İlelebet bizim kalacaktır. Bu Ülkede Ezan sesi de var çan sesi de. Bu ülkede her dinin mensubu, dinini özgür bir şekilde yaşıyor. Kimse kimseye sen neden kiliseye gidiyorsun demiyor, havraya neden gidiyorsun demiyor. Bu Ülkede Ezan okunurken rahatsız olan zaten bu birlik ve beraberliğe inanmayan insandır.

Vatanını seven, Hangi işte çalışıyorsa, o iş’te maksimum performans göstererek işini büyütmek zorundadır. Güçlü Türkiye sadece karşı karşıya gelindiğinde on kişinin önüne tek olarak çıkmakla bitmiyor... O zaten bizim genlerimizde var.

Yedi düvelin gözü bizim üzerimizde ama bizim bir Kola’mız yok maalesef. O halde bizim yapmamız gereken, Marka olmamızdır tüm Dünyada. Öyle bir Marka yaratmalıyız ki, Tüm Dünya, Türkleri sevmese de, o markayı almaya mecbur olmalı, Mahkûm olmalı...

O halde bizim yapmamız gereken, Türk Markalarını oluşturmalıyız, Güçlü Ülkeler, Ekonomik yönden güçlü Ülkelerdir... Güçlü Ülkeler, Marka olan ülkelerdir.

Yıllar Önce zavallı dediğimiz bir ülkeye savaşmaya gittik. Onlar kendilerini savunamıyorlardı. Savaş vardı ülkelerinde. Gittik, Kahramanlıklar gösterdik. Tüm Dünyaya Türk'ün gücünü gösterdik.

İşte bizden sonra O ülke, Yani Güney Kore şu anda Marka olmuş bir Ülke. Markası ile Markaları ile Tüm Dünyada ben de varım diyor. Biz ne diyoruz?

Samsung, LG, Kıa Motors, daha niceleri. Dünyadaki en iyi 500 Marka içine 12 tane markasını yerleştirmiş. Samsung ile dünyanın en iyi 2. Markası olmuş.

Onlar Savaş görmüş, akıllanmışlar, aman bir daha savaş olmasın demişler. Üstelik savaşta Ülkelerini Başka Milletlerin Orduları korumuş. Bizim Çanakkale'miz gibi kendileri savaşmamışlar. Onlar Kuzey Kore ile savaş yapmışlar ve önce Vatan demişler.

Biz Yedi Düvele karşı Çanakkale'de destan yazmışız ama ekonomimiz bir Kore olamamış.

Biz ha bire Laf üretmişiz, öyle de yapmışlar özellikle. Türkiye'nin gözünü bir türlü açtırmamışlar. Ama şimdi artık Gözümüzü açtık. En azından ben öyle düşünüyorum. Bu birlik ve beraberliğimizi hayra yoralım. Uyanmamıza vesile olsun.

Biz Çanakkale gibi bir destan yazmışız, Tüm Dünya Devletleri akın akın bu güzel ülkeye sahip olabilmek için çalışmışlar, saldırmışlar; vermemişiz.
Halâ da tüm dünyanın gözü bu cennet Vatanda. O halde Çanakkale’de canlarını veren o Aziz şehitlerimize borcumuzu, Ekonomimizde güçlenerek ödemeliyiz. Öyle güçlenmeliyiz ki, kimse bize saldırmaya cesaret dahi edemesin.

15 Temmuz 2016 gecesi bizi tekrar kendimize getirmesi lazım. Hadi Çanakkale Savaş zamanlarını bizler görmedik, Dedelerimizin, Ninelerimizin neler çektiğini bilmiyoruz; yaşamadık çünkü.

Ama yine aynı güçler Ülkemizi işgal etmek, ellerine geçirmek için yeniden saldırdılar ve bunu yaşadık Milletçe. Bari bu bize der olsun. Belki de Allah Bize böyle kötü günleri görmemizi sağlayarak, Çanakkale’deki Aziz Şehit ve Gazilerimizin hürmetine yeniden Şahlanışımıza vesile etti bu girişimi.

Şimdi El ele Tutuşma zamanıdır. Şimdi Çalışma zamanıdır. Şimdi Mezhep kavgalarını, düşünce ayrılıklarını bir tarafa atarak bu Cennet Vatanı Ay Yıldızlı Bayrağımızın gölgesinde Şaha Kaldırmak zamanıdır.
Haydi Türkiye’m İleri… El ele tutuşalım, kilimler dokuyalım, halaylarla coşalım, Türkiye’mizi Dünya Markası yapalım.  
Sevgiyle kalalım, birbirimizin gözlerinin içine bakarken, dostlarımız huzur bulsun, düşmanlarımız titresin, korksun...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 510
Kayıt tarihi
: 31.05.16
 
 

Kabataş Liseli olan Nurettin Erdoğan, ömür boyu eğitime inanan bir yönetici. Küçük yaşlarda girdi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster