Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Kasım '13

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
259
 

Zaman, Sözcü ile Zaman'ın "kardeşlik" zamanı mı?...

Zaman, Sözcü ile Zaman'ın "kardeşlik" zamanı mı?...
 

internetten alınmıştır.


Başka yerleri pek bilmeyiz de Türkiye'de her siyasi görüşün, her dini ve felsefi eğilimin kendi çapında bir gazetesi vardır.

Daha doğru bir ifadeyle, Türkiyedeki her gazete bir fikrin, bir felsefe'nin veya bir siyasi görüşün destekçisi durumundadır.

Ben beni bildim bileli, her fikre, her siyasi görüşe aynı mesafede duran bir gazete olmamıştır... Tabii, bulvar gazetesi denilenlerle, spor gazetelerini saymıyorum.

Türkiyedeki fikir ve felsefe yelpazesine bakıldığında, bu yelpazenin bir başında Sözcü varsa öbür başında da Zaman vardır, diyebiliriz...

Bu fikri ve felsefi uzaklık siyasi duruşlara da yansıyordu... Şu son günlere kadar elbette...

Dün, Sözcü Gazetesinde Saygı Öztürk, bir yazı kaleme almış... Bu yazıda ana fikir olarak, Tayyip Erdoğan'ın öğrenci evleri denetlenecek sözünden Cemaate ait "Işık evleri"nin kastettiğini yazıyor...

İlk bakışta, bu Cemaatle iktidar partisinin arasını açmaya yönelik sıradan bir yazı gibi görünebilir... Eğer, bu yazıyı ben Sözcü'den okusaydım, kesinlikle böyle düşünür ve hiç üzerinde durmazdım...

Ama bu yazıyı, bir televizyon programında "Ben Fethullah Hoca'ya laf söyletmem" diyerek Tayyip Erdoğanı savunan  muhatabının üzerine yürüyen BUGÜN yazarı Nuh Gönültaş'ın tweet'inden okuyunca iş bayağı bir değişiyor...

Nuh Gönültaş, hiç bir yorum yazmaksızın ve de bu linki niye verdiğine dair sorulara cevap vermeksizin bu yazıyı okutmayı amaçlamış... Acaba neden?

Başbakan Erdoğan'ın öğrenci evleri ile ilgili çıkışını ilkin Zaman'ın haber yaptığını ve vaveyla'nın da bundan sonra koptuğunu düşünürsek, bayağı bir anlamlar çıkarabiliriz...

Baştan söyleyelim; bu durumlardan Hocaefendi'nin hiç haberi olmuyor olabilir... Birileri kendi kendilerine iş yapıyor olabilir... Biz gördüklerimizi yorumluyoruz.

Kimsenin vebalini almadan, şunu söyleyeceğim: Zaman gazetesinin son günlerde nerdeyse tüm televizyonlarda sürekli dönen reklamında "Zaman kardeşlik zamanı" vurgusu yapılarak kavgacıların  birlikte "sarı renkli" bir çiçeğ e sahip çıkışı işleniyor ya... Acaba diyorum, kardeşlik zamanı derken "Sözcü"yle de  Zaman kardeş mi oluyorlar?

Ayrıca, Tayyip Erdoğan'ın her sözünü tavzih etmek gibi bir "iyi polis" rolünü benimseyen Bülent Ağabey'in şu son öğrenci evleri meselesinde kendi "özgül ağırlığı"nın ne olduğunu anlamak için farklı kantara çıkmak arzusu da anlamlı mıdır?

Öncelikle "Tayyipsiz bir AK Parti" yaratmak, sonra da doğal olarak "AK Partisiz Türkiye"ye erişmek, kardeşliği olabilir mi bu??...

ABD, Avrupa ve İsrail'in de hedefi bu olduğuna göre, bu "kardeşlik" halesi bayağı bir geniş de olabilir...

Yoksa, "dünya kardeşliği" nin önündeki tek engel, İsrail'e "One Minute" diyen, Füze ihalesinde ABD'ye rest çeken Tayyip Erdoğan'dı da şimdi dünyanın tüm "barışçı"ları bu engeli ortadan kaldırıp dünya kardeşliğini  tesise mi çalışıyor!?

Akşam akşam Şeytan insana neler de düşündürüyor, değil mi?...

Şeytan'ın şerrinden Allah'a sığınalım... Hafazanallah!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Zaman kardeşlik zamanı ama (Reklam şahane!) DAHA ONA BU ZAMAN pek hazır değil... Samimiyet gerek ilk, samimiyetle atılan adımlarda oldukça işin ötesi gelir... Çok sol, çok sağ olmanın hiç faydası yok... Ilımlı orta yollu olmalı... Kim ne kadar yanlış veya doğru yapıyorsa o kadarına sahip çıkmalı!! İlla hep doğru, hep yanlış felsefesi yapmamalı... Şu var ki bizdeki sol, da sağ da çok aşırı uç... Hani solcunun biri ölse ona kitabını sağdan verecek olsalar o belki bunu reddeder!!!

İbrahim ARSLAN 
 12.11.2013 13:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4269
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 795
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster