Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '07

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
1773
 

Zaman gazetesinde Cumhuriyet gazetesi haberi

Zaman gazetesinde Cumhuriyet gazetesi haberi
 

Bugün Zaman gazetesinin iç sayfalarından birinde Hacıbektaş şenlikleri ile ilgili bir haberin fotoğraflarından birinin altında bir haber vardı. “Cumhuriyet bedava dağıtıldı” başlıklı kısa haberde şöyle deniliyordu: “Hacı Bektaş-ı Veli’yi anma törenlerinde bu yıl da binlerce Cumhuriyet Gazetesi bedava dağıtıldı. Özel kıyafet giyen gençler tarafından dağıtılan gazete bayilerde 75 Ykr’ye satılıyor.”

Bu haberi okuyan bir arkadaş haber verdi Zaman’da böyle bir haber olduğunu. Bu haberin okunduğu Zaman gazetesi abone ücreti ödenmemesine karşı hala kapıya bırakılmaya devam edilen bir gazeteydi.

Zaman gazetesindeki bu haberde bir yorum yok, Cumhuriyet gazetesinin bedava dağıtılmasıyla ilgili bir eleştiri de yok, ancak bu haberin ne niyetle gazetede yayınlandığını anlamak için müneccim olmaya gerek yok.

Cumhuriyet Gazetesine, özel bir günde ve bir yerde gazete dağıttı diye haber yapan Zaman gazetesi, bu haberle kendi bedava dağıtımlarını savunmaya mı çalışıyor?

Zaman gazetesinin abonelik koşulları çok iyi sorgulanmalıdır. Günde kaç baskı yapıyor, kaç abonesi var, bu abonelerin kaçı gerçekten gönüllü olarak bunu alıyor? Her gün kaç kopya bedava olarak dağıtılıyor?

Abonelik sisteminden vazgeçilip, Cumhuriyet, Milliyet, Hürriyet, Sabah, Akşam, Posta gazeteleri gibi yalnızca gazete bayilerinde satılsa, Zaman gazetesi şu andaki tirajının onda birine ulaşabilir mi?

Fotoğraf: 17 Ağustos 2007 tarihli Zaman gazetesinden

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu haberin niçin yapıldığını biliyoruz. Yakın zamanda medyada tiraj sorgulaması yapıldığında Cumhuriyet dışında herkes kulağını tıkadı. Sadece Cumhuriyet gerçekleri yazdı. Yüzbinlerce bedava aboneleri olduğunu da Cumhuriyet açıkladı. Onun için tek bir bedava Cumhuriyet gazetesi de dağıtılmış olsaydı, aynı haberi yaparlardı. Bundan emin olun. Çünkü somut bir aykırılık bulamazlar Cumhuriyet Gazetesinde.. Çünkü; Gazete= Cumhuriyet

Ada Esintisi 
 02.09.2007 11:53
 

Cumhuriyet'in C'sinden bile rahatsız olan yobazların binlerce saçmalıklarından biri...

turgenyev 
 22.08.2007 20:55
 

Beyler rahatsız mı olmuşlar? Keşke her eve girse cumhuriyet...

Müyesser Saka 
 19.08.2007 18:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2363
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster