Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ekim '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
606
 

Zaman

Zaman
 

Zamanı geriye alma şansınız olsaydı, acaba bunu nasıl değerlendirirdiniz hiç düşündünüz mü? Yaptığınız hataları mı telafi ederdiniz, yoksa sonradan pişmanlığını duyduğunuz şeyleri mi?
 Ne yazık ki böyle bir şansımız yok. Zamanı ne durdurabiliriz, ne de geriye alabiliriz, mümkün değil akıp gidiyor hem de koşa koşa!

 Zamanın değerini bilemediğimiz, hep geç kaldığımız için zamanı suçlarız aslında, ertelenmiş hayaller itiraflar, sözler. Hepsi zaman aşımına uğrayıp, öylece yok olup gidiyor.
 Gerçek şu ki zaman geç kalmaları affetmiyor, zamanın değerini bilmezsek geriye alma şansımız da olmuyor maalesef bu yüzden her günün ve zamanın değerini bilmek gerekiyor.
 Akıp gidiyor zaman herşey gibi ellerimizden ve sadece baka kalıyoruz bizden götürdüğü anılara, yıllara, insanlara…

 Bazen kendi kendime soruyorum zamanı geriye almak gibi bir şansım olsaydı, nasıl değerlendirirdim diye? Sanırım hiç tereddüt etmeden 9 ay öncesine dönebilmek isterdim. Hayatımda en mutlu olduğum andı, benim için bir o kadar anlamlı. O an ki mutluluğumu tarif edemem…

 Hayat her zaman istediğimiz gibi gitmiyor. Hep inişleri çıkışları oluyor. O mutluluklardan elimizde kalan tek şey biz hatırladığımız müddetçe ölümsüzleşen o güzel “anılar” ve daima hafızalarda saklı kalmaya devam edecek.

 Bir bakmışız hayatın hiç ummadığımız, hiç hayal bile etmediğimiz acı oyunlarında başrolü aldığımızı görüp, kendimize sitem eder dururuz akıp giden zaman boyunca…
 Kim bilir yarınlar bize neler getirecek, bizden neleri alıp götürecek.  Hergünün ve zamanın değerini bilmeniz dileğiyle…

 Zaman değilmiş gideni getiren, aslında zamanmış var olanı götüren.

 Görüşmek üzere.
 

M.Ali Güçlü.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Olumlu yorumlarınız için çok teşekkür ederim. saygılarımla.

Mehmet Ali Güçlü 
 19.12.2013 23:24
 

Zamanda geriye gitme olasılığı ara sıra düşündüğüm, heyecan verici bir düş benim için. İlk yapacağım şey üniversite sınavlarında başka bir bölümü seçmek olurdu. Çünkü birçok kişi gibi ben de ruhuma uygun ve beni gerçek anlamda mutlu edecek işi yapmıyorum. Sizi kutlarım, çok gençsiniz ama yaşınızın önünde yazıyorsunuz. Engelleri aşma çabanızı da heyecan ve takdirle karşılıyorum. Mehmet Ali Güçlü'yü blog habercisine ekledim. Bağlantısını verdiğiniz sitenizi de ziyaret ettim, telefonunuz çalındığı için gerçekten üzüldüm. En kısa zamanda bulunmasını dilerim. Diğer bloğunuz da gayet başarılı. Aramıza katılalı bir yıl olmuş, ancak bloglarınızı yeni yayınladığınız için şimdi fark ettim. :-) Gecikmeli de olsa hoşgeldiniz diyorum. Nice başarılı bloglar dileklerimle, selamlar sevgiler.

Güz Özlemi 
 26.10.2013 11:20
 

Anlamlı bir bilgilendirmeydi,sayın Güçlü.belki üpotik,ama gerçekleşir mi çok zaman sonra,bilemiyorum.Zamanın tırpanı da pek işe yaramayack o zaman.Ve herşey kökünden tümüyle değişmiş olacak sanırım.Selamlarımla.

Abbas Oğuz 
 24.10.2013 22:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 887
Kayıt tarihi
: 24.12.12
 
 

4 Aralık 1992’de Iğdır’da Dünyaya geldim ve halen Iğdır’da yaşamaktayım. 8'yaşından sonra Duchann..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster