Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '16

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Zamanı Askıya Alın

Zamanı Askıya Alın
 

Kısa süre içinde zamana meydan okuyarak yüzünüzdeki kırışıklıkları ve sarkmaları şimdi askıya alma zamanı.

Dinamik yüz askılama yöntemi genelde 35 - 55 yaş arası  yüzünde hafif sarkıklığı ve kırışıklığı olan kişilerin  ameliyat için tam bir endikasyon oluşturmayan ama sarkıklığa ve kırışıklığa da müdahale edilmesi gereken hasta grubu için alternatif olan ameliyatsız bir yöntemdir.

Asıcı ipler ile zamana meydan okuma
Dinamik askılama yönteminde tutucu ve asıcı ipler kullanılarak bu iplerin özel olarak üretien silikondan yapılarak erimediği için yüzdeki tutuculuğu çok kuvvetlidir. Cilt altından girilerek dokunun tutulmasını ve asılmasını sağlayarak, işlem esnasında hastaya lokal anestezi uygulanır.

Bir saat içerisinde, 5-10 yaş arası gençleşme
Klinik şartlarında rahatlıkla yapılmakta olup ve işlemin ortalama süresi  45 dakika ile 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Bu işlem yapılırken herhangi bir kesi yapılmadığından  lokal anestezi ile sadece açılan  2  yada 3 tane milimetrik deliklerden uçlarında gayd olan bu tutucu iplikler geçirilerek ve asılması planlanan  yere ipler geçirilip işlemin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Yani yukarıya sarkmış olan bu dokuların cilt altından asıcı iplerle yukarıya asılması sağlanır  ve böylece kişinin yüzünde 5 ile 10 yaş arasında bir gençleşme sağlanmış oluyor ve hastalar işlem sonrası tekrardan klinikten ayrılıp normal hayatlarına geri dönebiliyor.

Dinamik askılama işleminin en büyük artısı bu yöntemde ameliyatsız bir alternatif olduğundan dolayı herhangi bir  kesi olmadığı için iyileşme zamanı yok, kesinin bu iyileşme sürecinde enfeksiyon riski kliniğin steril şartlara uyulması en önemli durumdur.


Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Op. Dr. Gökhan Haytoğlu

http://www.gokhanhaytoglu.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!