Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Kasım '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
320
 

Zamanla insan aptallaşıyor mu ne?

Zamanla insan aptallaşıyor mu ne?
 

Eskiden böyle değildim ben. Daha akıllı, daha mantıklıydım. Bakın anlatayım başarılı bir öğrenciydim. Kitaplarla haşır neşirdim. Kitap kokusunu, kütüphaneleri severdim. Merak ederdim dünyayı.

Zamanla insan aptallaşıyor mu ne?

Yirmi iki yaşımda ilk aptallığı yaptım sigaraya başladım. Kitaplardan uzaklaştım. İkinci aptallığı yaptım; Aşık oldum Sevdim...Sevildiğimi sandım. Yanıldım. Sonra işe girdim sevmediğim yapmak istemediğim mesleklerde gezindim durdum-üçüncü aptallık-. Zamanı har vurup harman savurdum-dördüncü aptallık-. Sanki hiç bitmeyecekmiş gibi hem de...Şimdi geriye dönüp baktığımda kaybolan yıllarımı nasıl düşünmeden harcamışım. Kıymet vermemem gereken insanları nasıl başıma tac etmişim-beşinci aptallık-... Bu liste uzar gider böyle...

Bugün kendimi formatlıyorum. Tüm geçmiş kötü, çirkin, eski unutulması gereken ne varsa hepsini siliyorum. Yeni bir başlangıç için hazırlanıyorum hayata. "Hiçbir şey için geç değil ve geç değil birşey için hiçbirşey"

Kendime hakkettiğim değeri vermediğim için yargılıyorum. Kendimle ilgilenmem gerektiğini geç de olsa anladım. Siz de bunu yapın lütfen çok geç olmadan. Kendinizi daha iyi hissedeceksiniz emin olun.

Sevgiler...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bende sizin gibi yeni,yeni yapmaya başladım..yeni sayfa..yeni yaşam biçimi...daha hoşgörülü..daha iyimser..insanları eleştirme yerine,daha olduğu gibi kabullenme...illada insan..köpek ve çiçekleri sevmek..:)

Mehmet Önkibar 
 07.04.2008 17:07
Cevap :
Bu duyguların daim olması dileği ile..  08.04.2008 13:49
 

Tıpkı ben gibi. Geçmiş dönemlerimde isyanımı bir büyüğüme anlatığımda oda bana " O kadar at çatlatacaksınki, sonunda usta bir binici olacaksın." demişti. Haklıymış. Tebrikler.

Ucurtmalar 
 17.11.2007 13:43
Cevap :
Ben de at çatlatıyorum sanırım:)  19.11.2007 12:15
 

Sevgili Nesrin Hayatta yapılan senin tabirinle, Aptallıklar veya hatalar muhakkak olmakta ama esas olan onlardan ders alabilmek sanırım..Yoksa yapılan yapılmıştır, günahı ile sevabı ile bizimdir o, değiştiremessin, ama değişecek olan yapılan hatalar değil, bizleriz, zamana,yaşa,vb durumlara göre değişim kaçınılmaz oluyor.Ama bu bizim hayatımızda olumlu etki yapsın..kalemine sağlık..kendine iyi bak, en derin sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 16.11.2007 15:28
Cevap :
İlginize teşekkür ederim.Tam da söylediğiniz yerdeyim ders aldığım yerde.Önemli bir yer biliyorum.Tadını çıkarmaya çalışıyorum.Biraz yüreğimi acıtıyorsa da...  16.11.2007 15:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 469
Kayıt tarihi
: 27.09.07
 
 

Hala kendimi arıyorum... Kalabalığın ve yanlızlığın bol olduğu bir şehirde yaşıyorum; İstanbul'da.....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster