Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ocak '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
730
 

Zaten

Sıcacık bir damla yanağınızdan akarken ne kadar masumsunuz. Gözbebekleriniz büyür, kristal bakışlarınız titreyerek kısılır. Yürek acıtırsınız. Yalnızlığı kucaklarken ne kadar da kırılgansınız. Omuzlarınız düşük durur. Kollarınızı birbirine sararsınız. Başınız düşer kendi dizinize, düşlerken başkasının omuzlarını. Bir nefes sigara dumanını çekersiniz içinize. Boğazınızı yakar.

Tükettiğiniz yılları düşünürsünüz. Sevdiklerinizi ve kırdıklarınızı koyarsınız terazilere. Samimiyetinizi tartarsınız. İncinen kalbinizi gösterirsiniz kırık dökük yüzünüzde. Kırık kalbinizle incitirsiniz sevdiklerinizi. Onların üzdüğü benliğiniz yüzünden öfkelenirler size. Kabuklarına çekilirler ve adım atmazlar size.

Anlamsız gelir gidişleri. Tek yönlüdür. Uğurlarsınız sönen umutlarınızı peşlerinden dökerek. Kapatırsınız kapınızı ardından. Soğuk odanıza gider, kendinize tek taraflı cümleler kurarsınız. Sadece duymak istediklerinizi dillendirirsiniz. Kabul edemediğiniz anlarla dikersiniz kırık kalbinizi. Avuntunuz olur soğuk yaşanmışlıklar. “Zaten”le başlayan cümlelerdir artık onlar… Sıcak anıların üstünü örtersiniz söylemlerle. Zayıf anlarınızda tekrar hatırlamak üzere kapatırsınız onları.

Yine de eliniz gider ekrandaki fotoğrafına. Soğuk yansımasında gezdirirsiniz parmaklarınızı. Teninin sıcağını düşünüzde duyumsayarak, kendinize inat, akıl almaz bir özlemle.

Gözyaşlarınız akarken, kokusunun sindiği yastığın üzerine:

Kandırmak için acıyan ruhunuzu,

“Zaten” dersiniz;

“Keşke” yerine…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Belkiler olmalıdır bu tek gidişlik biletlerde.. keşkeler mazi kokar,fakar belkilerde -ecek -acak'lı bir umut vardır.Zatenler ise yılmışlığın ve umutsuzluğun söze yansımadır.

sırVEkadem 
 12.01.2011 14:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 48
Toplam yorum
: 63
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 2490
Kayıt tarihi
: 13.12.10
 
 

Bilişim Sektöründeki kariyerine Magnet Dijital’de Operasyon Müdürlüğü yaparak başlayan Elif Alpte..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster