Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ocak '17

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1574
 

Zavallı Yunanistan!..

Zavallı Yunanistan!..
 

internetten alınmıştır


Yunanistan yüz yıl önce kendisini kullanan güçler tarafından yine kullanılıyor. Geçmişte İngilizlerin üzerimize sürdüğü Yunanlılar, bugün Alman'ın maşası olma durumunda.

Zavallı Yunanistan... Tarih boyunca hiçbir zaman iyi bir dost olmadı Türkiye'ye... Türkiye'nin geçmişin kötülüklerini unutup komşuluk elini uzatmasına rağmen, Yunan hiçbir zaman bu dostluk elini sıkmadı.

Belki de, Bizansı kaybetmenin acısını içlerinden atamadılar, diyeceğim ama bugün bulundukları noktada, Yunanistanı da kaybedecek hale geldiler... Ekonomik bunalımdan çıkmak için adaları satılığa çıkarmadılar mı?

Yunanistanda akıl olsa, gerçek dostluğu en yakın komşusunda arar; ama Yunanistanda o akıl yok... Bugün Yunanistanı kullanan, geçmişte de kullanmış olan beynelmilel "üst akıl"dır başkası değil...

Türkiye'de alçakça darbe girişiminde bulunmuş; yüzlerce insanı şehit etmiş vatan hainlerini Türkiye'ye iade etmeme kararının ulusal akıllı ilgisi var mı?

Sen şurada Türkiye gibi güçlü ve gittikçe güçlenen bir ülkeyle kapı komşusu iken, Türkiye aleyhine her türlü faaliyette bulunan teröristleri, uluslararası anlaşmalara rağmen iade etmiyorsan başına gelecekleri de düşünmen gerek...

Avrupanın şımarttığı Yunanistan, aslında bu şımarıklığının bedelini hep ödemiştir; ancak o kadar zavallı bir şımarık ki, bunun farkına varamamıştır.

Kıbrısta da aynı hatalara düşmüş; daha kendi ipini bağlamaktan acizken, Kıbrısı Yunanistana bağlamanın, büyük Helen imparatorluğu kurmanın hayalleri peşinde koşmuştur.

Anlaşılan o ki, Güney sınırlarımızda kırk çeşit teröristi üstümüze salan "terör babaları", Batı sınırlarımızdaki Yunanistanı da üstümüze sürmek arzusundadır.

Ekononik olarak AB/Almanya'nın eline bakan Yunanistan, kendini onların emrine uymak zorunda hissetmektedir... Ne var ki, geçmişte olduğu gibi, tokatı yine kendi yiyecektir.

Zavallı biçare Yunanistan!... İki cami arasında kalmış beynamaz, gibi diyeceğim ama durum tam olarak böyle de değil... Yunanistan, cırcır böceği ile karınca hikayesinin cırcır böceğidir ama yardımı gidip kargalardan istiyor...

Öylesine şaşkın, öylesine tarihin kompleksleri içerise düşmüş durumda ki, teröristlere ev sahipliği yaparak Türkiye'ye açık bir düşmanlık yapmayı göze alıyor... Ya da almak zorunda kalıyor.

Almanya da FETÖ'cü hainleri ve onların müttefiki "casus"ları kucağına çekmiş her platformda Türkiye'ye karşı kullanıyor... Utanmadan, arlanmadan katilleri, hainleri "insan hakkı" çerçevisinde korumaya aldıklarını söylüyorlar... Bunlar mültecilere tekme atan, üç yüz mülteci aldı diye kapıları kapatan "insanlar" üstelik!

Ne var ki, gerek bu Alman'ı, gerekse bu zavallı Yunan'ı şımartan yine biziz... Bizim içimizdeki Alman/Avrupa muhibbileri... Adamlar hala, Türkiye üzerinde söz söylemeyi hak sayıyorlar.

Çünkü, içeride "müttefikleri" var... Çünkü içeride şahsi menfaatlerini bu müstevlilerin menfaatleriyle tevhit etmiş bedbahtlar var...

Yunanistan'dan bile zavallı, bizim zavallılarımız var!...

Hiç dilemeyiz ama Ege'nin suları ısınırsa, geçmişte olduğu gibi epeyce Can yakacaktır!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bizler Yunanistanin iliskilerimizi devamli analiz ederek onlarin tutumlarini degistirmesini bekleme yerine Yunanlilarin derin tarihine bakip o hic degismiyen karekterlerini anlayip yuzlerine vursak da durum degismez anliyacaklari devamli konfliktir cunku beyinlerinin derinliginde eski yunan trajedisi yatar, tiyatrolarini islerler sakiz cigner gibi tekrar ederler bize karsi malazgirten itibaren hinc yatar ve "Megola Idea!" yani bir gun tekrar anadoluyu almak ve Helen imparatolugudan hayal kurarlar. Simdi bu takintilarina nereden enerji gelir, eski tarihlerinden itibaren mercek altina alinirlarsa bence yakin iliski, evlenme ++ vs. sonrasi cogaldiklari cikar, almanlarin tabiri ile negativ abnormdurlar. Bu durumun sonuclarini en iyi veterinerler bilir. Yunanistanin ikinci dunya savasindan sonra feci bir ic savas gecirdigini acaba kac yeni nesil bilir. nedenini de genc nesillerin ögrenmesi lazim (bati kuvvetleri ve Stalin anlasamadigindan birbirlerini yemislerdir)

Coskun Yakut 
 03.02.2017 20:08
 

Sizler o düşmanlık diye komşu ülkelerle dostluk girişimleri kurmaya kalktınız,bu işi sadece sizler yapabilemezsiniz,gerekirse bizde beceririz.Ama düşmanlığa başlarlarsa geri çekiliriz.Yani cebimize para koyup,yabancı ülkelerde vs... yerlerde benim üstüme gayr-ı menkûl yaparmısın demeyiz.Ortam müsait olursa dostluk girişimlerini yine yaparız;sadece Yunanistan değil,tüm ülkelerle ve insanlarla.Mesafele duracağımız kesim içte ve dışta sadece radikâllerdir.İnsanları tanımak için ise onlarla ilişki kurmak gerekiyor,sizde bunu savunursunuz.İçinde yaşadığım ülkeyi hiçbirzaman satmak gibi bir adiliğe hiçbirzaman bulaşmadım.Fakat ülkemin içindeki ahlaksız ve hain,canilerle mücadele etmek benim için bir görevdir.

Ali Şefik YILDIRIM 
 03.02.2017 15:03
 

Merhaba - Kurtuluş Savaşımızda bozguna uğrayan Yunan ordusu İzmir'e doğru kaçarken Kasabamızı ( Emirdağ ) işgal ediyor bir süre, rahmetli babamın babasını yani dedemi babam henüz iki yaşında iken evinin kapısının önünde süngü ile katlediyorlar. İşte Yunan ve Yunanlı bu. Güzel bir yazı ve güzel bir tahlil. Ellerine sağlık. Selamlar...

SÜLEYMAN SIRRI 
 30.01.2017 14:11
Cevap :
Eski düşman dost olmaz Süleyman bey.. Bu ülke bu Yunanın borçlarını ödemeyi öneren vekiller de gördü ne yazık ki..Utanmasalar bir kaç tane F16 tank tüfek de verelim de bize karşı iyi savaşsın diyecekler... Teşekkür ederim.. Selamlarımla   30.01.2017 16:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4269
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 797
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster