Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '06

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
1040
 

Zehirlendim! Beynimi yıkasınlar...

Zehirlendim! Beynimi yıkasınlar...
 

"Zehirlendim" diyor "Midemi yıkadılar." Şimdi iyi olup olmadığını soruyorum, eskisinden daha iyiyim diye cevap veriyor. "Ben de zehirlendim, beyin yıkıyorlar mı?" diyorum kahkahayı patlatıyor.

O gülüyor ben ciddi ciddi düşünüyorum. İçimden keşke beynimizi de yıkayıp bizi zehirleyen ne varsa atabilseler diyorum. O pembe kıvrımların arasında olan biten ne varsa, bizi acıtan tüketen ve hayatı kendimize zehir etmemize yol açan su ya da başka bir ilaç yardımıyla yıkayıverseler. Bu işlemi ayda bir, 6 ayda bir ya da yılda bir yaptırabilsek.

Mesela ilk işlem önyargıların arındırılması olsa. Hani şu hayata hep aynı kalıpla bakmamıza yol açan önyargıların... Onlardan kurtulunca ilk önce doktorun elindeki iğneye gülümseyerek baksak mesela. Desek ki "Evet acır ama bu bir anlık bir şey. Oysa iğneden duyulan korku iğnenin kendi acısından daha çok acıtır." Sonra aklımıza tıka basa doldurulan ayıplari, günahları ve yasakları yıksalar. Körü körüne neden olduğu konusunda kafa yorma zahmetine katlanmadığımız yasaklar ve kurallar zinciri kopuverse ilacın etkisine dayanamayıp. O zincir kırılınca kolarımızı bacaklarımızı bağlayan kalın bağlardan kurtulmuşcasına hafifleyiversek. Zehir temizlendikten sonra şöyle bir de cila çekiverseler üzerine... Biraz yağlı bir şey... Garip bir cila olsa bu... Bizi zehirleyen ne varsa tutmasa, geçit vermese, üzerinden kayıp gitmesine izin verse...

Yıkama işlemi bittiğinde sırtında iki kanat varmış gibi hissetmez mi insan? Hastanenin kapısında durup o güneşli günün karşısında sonsuza dek sürecek bir gülümsemeyle bakmaya başlamaz mı hayata? Üzerine doğru gelen kalabalığa çekilip yol vermez mi? Onlar geçip gittikten sonra tek başına kalabalıktan ayrı ama mutlu yürümez mi? Tüm dünya onu kucaklıyor gibi gelmez mi?

Zehrinden arınmış insanın korkusu kalır mı artık? Olacak olanın er geç olacağını hissetmez mi yüreğinde? O halde neden korkmalı diye düşünüp yoluna devam etmez mi? Başının içinde parıldayan beyni gözlerine yansımaz mı mesela? Garip bir hale ile çevrelenmez mi? İçindeki ışıkla donatmaz mı dünyayı?

"Ben de" diyorum "Zehirlendim. Beynimi yıkasınlar istiyorum."

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yazınızı çok beğendim, yüreğinize ve ellerinize sağlık. Keşke bende birşeyler yazabilen insanların arasında olabilseydim. Başarılar dilerim.

orhan kilic 
 14.02.2007 10:34
Cevap :
Sevgili Orhan Bey, Çok teşekkür ederim. Bana onur verdiniz. Teşekkür ederim.Saygılar...  14.02.2007 11:29
 

yazına bayıldım erkekler kendi aramızda hep bunu konuşuruzda bir bayanın bu kadar güzel hayata bakmasını sadece düşlerim sanırdım siz zaten bu şekilde sebep sonuç ilişkisini ayrıntılarıyla düşünerek beyninizi en güzel şekilde yıkamışsınız tertemiz bir iç dünyanızla kimseye muhtaç olmadan tek başınıza sorununuzu çözebilirsiniz. kaldı ki bu güzelliğe ilaveten iç dünyanızın ve kültürünüzün yaşamınıza yansımasıyla milyonlarca insandan daha mutlu yaşamayı hakketeğine inanıyorum saygılarımla Ahmet Fuat Eren

Ahmet Fuat EREN 
 24.08.2006 16:14
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Bana onur verdiniz. Sevgiler...  24.08.2006 16:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 408
Toplam yorum
: 4068
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1069
Kayıt tarihi
: 17.06.06
 
 

Gazetecilik okudum... Ama gazeteciliği sırf yazabilme serüvenine bir adım daha yaklaşabilmek için ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster