Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Eylül '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
617
 

Zekeriya Beyaz

Zekeriya Beyaz
 

Ülkemizin beyaz yüzü, Zekeriya Beyaz

Zekeriya Beyaz, ülkemizin aydın yüzlerinden biri.

Kendi alanının uzmanı bir profesör. Dini konuları iyi bilen, bildiğini halkıyla paylaşan biri.

Aydın olmanın en önemli şartı ise aydınlatma görevidir. Çok şeyler bilirsiniz ama o bildiğiniz şeyler sizinle kalırsa bir anlamı olmaz.

Sayın Zekeriya Beyaz, bir çokları tarafından da eleştirilen birisi durumunda. Özellikle televizyon programlarına çıkışları, basın ve medya ile içli dışlı oluşu, bazı filmlerde oynamış olması eleştiriliyor.

Bunları haksız eleştiriler olarak görüyorum.

Sayın Beyaz, Sabah programlarına, kadın programlarına katılıyor, magazin havasındaki bu programların izleyicisi çok. Bu programlarda Zekeriya Beyaz çok önemli bilgiler mesajlar vererek aydınlanmaya büyük katkılarda bulunuyor. Akademik kariyere sahip bir bilim adamının , halkın anlayabileceği şekilde, biraz da konuları magazinleştirerek vermesini çok olumlu buluyorum.

Şimdi şöyle bir soru aklımıza gelebilir. Medya, Zekeriya Beyaz'ı kullanıyor mu diye, ben bunun tam tersini düşünüyorum. Sayın Zekeriya Beyaz, aydınlanma, bilinçlenme adına medyayı kendisi kullanıyor. Medyayı bir araç olarak gören Beyaz, bunu iyi kullanıyor ve halkımızı bilinçlendiriyor.

Eleştiriler çok haksız ve dayanaksız. Bilim adamı bildiklerini korkusuzca ifade edendir. Bilimsellikte kem- küm olmaz. Dini konularda hiç bir bilgisi olmayanlar da Sayın Beyaz'ı eleştiriyor. Yorum yapmaya çalışıyor. Sayın Beyaz, yaşamın her kademesinden geçerek, halkını iyi tanıyarak, bilerek bileğinin gücüyle bu seviyeye gelmiştir.

Yetiştiği topluma karşı sorumluluklarını bilen, aydınlatmayı bir görev bilen bir aydınımızdır.

Bilim adamı korkarsa, çekinirse bilimsellik adına bir şey geliştiremez. Günümüzde kendisini aydın sanan bir çok korkak ve dönekler var. Bazıları da nabza göre şerbet veriyor. Böyle bilimsellik ve bilim adamı olmaz.

Sayın Beyaz' ın dinimizle ilgili açıklamalarını ve değerlendirmelerini çok önemsiyorum Bunu magazin ortamında halkıyla paylaşmasını da etkili bir aydınlanma olarak görüyorum. Kendi kabuğuna çekilmiş aydınları, bilim adamlarını, ülkemizi aydınlatma çalışmasında, Sayın Beyaz'ı örnek almalarını diliyorum.

Sayın Zekeriya Beyaz, Ülkemizin, "Beyaz" yüzlerinden birisidir. Beyaz -aydınlık- yüzlerimizin artması dileğiyle.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok şirin adam bu ya ben çok severim, Lerzan Mutlu mu ne ısırmıştı bu hoca yı di mi :))) hakediyor...

Dilek Fuçucı 
 21.09.2007 17:27
Cevap :
Merhaba Zekeriya Beyaz,sevgi dolu bir insan. Esen kalın.  21.09.2007 18:28
 

Argo derken cinsellik manasında argo size karşı terbiyesizlik yaptıysam çok özür dilerim

41 quapot 41 milliyet blogun anarşisti! 
 20.09.2007 15:30
Cevap :
Merhaba, Terbiyesizlik falan yok, öyle de anlamadım Duyarlı olmanız önemli. Yorumunuzda da öyle kötü bir şey yok. Düşüncelerinizi açıklamışsınız. Sayın Beyaz'ı çok önemsiyorum, özellikle katıldığı programları izliyorum. Tam bir aydın ve eğitmen. Hayatın her türlü kademesinden geçerek prof olan bilim adamına saygı duyuyorum. Asıl tehlike bu ulusu uyutmaya çalışanlardır. Yorumunuzda bir saygısızlık görmedim. Rahat olun. Esenlikler dilerim.  20.09.2007 17:26
 

Siz, Zekeriya Beyaz Hoca ile ilgili düşüncelerinizi öyle belirtmişsiniz ki, ''başkalarının karşıt görüşünü asla kabul etmem'' demediğiniz kalmış. Karşıt görüş belirten arkadaşların hepsine de itiraz etmişsiniz? Düşünce özgürlüğü bu mudur? Ben sizin düşüncelerinize saygı duyuyorum. Ama sizin gibi düşünmüyorum.
Zekeriya Beyez Hoca, gerçekten iyi niyetli, ülkesini ve milletini seven birisi. Zaten okulları dışarıdan bitirerek zorluklarla ve takdir edilecek bir şekilde profesör olmuş. Ama dünya görüşü çok kısır. Kendi at gözlüğünden bakıyor ve bu bakış açısını da herkese aşılamak için büyük çaba sarf ediyor.
Her türlü programa çıkarak Allah yolunda gittiğini, halkı aydınlattığını zannediyor. İyi bir hatip değil. Gözlerini faltaşı gibi açarak ve bağırarak konuşup sevimsiz oluyor. Herkesin sözünü kesiyor, hakaret ediyor. Haklı konuşmalarında bile sevimsiz oluyor.
Magazin programlarına çıkması da kimseye yarar sağlamıyor. Kendisini alay edilecek obje haline getiriyor.
Mutlu günler!

Mustafa Mumcu 
 20.09.2007 12:03
Cevap :
Merhaba, Çoğu önemli konular mesajlar ciddi ortamlarda verilemiyor. Toplum olarak kitap okumayız, konferans dinlemeyiz, ciddi konuşmalardan sıkılırız. İşte Z. Beyaz konuları, dersleri , mesajları , toplumumuzun çok sevdiği ortamlarda en iyi şekilde veriyor. Ben bunu çok anlamlı ve verimli buluyorum. Konuşmalarını da çok dikkat ediyorum Bilimselliği tam halkımızın anlayabileceği hale getiriyor. Keşke Beyazlarımız çoğalsa... SEVGİLERİMLE ESENLİKLER DİLERİM.  20.09.2007 12:17
 

Katılıyorum. Gerçekten Profesör Zekeriya Beyaz; dinimizi günün gereklerine uygun olarak yorumlayan ve bağnazlıktan uzak duran bir aydınımız. Ancak üzüldüğüm bir şey var. Sayın Beyaz'ın magazin programlarına katılarak bazılarınca alaya alınması

Hilmi Polat 
 19.09.2007 22:56
Cevap :
Merhaba, H.Hilmi Bey, Z. Beyaz magazin programlarına katılarak önemli bir aydınlanma yapıyor. Magazin programları çok izleniyor, kitlelere ulaşmak için bu bir fırsat. Konuları magazinleştirerek espirilerle vermek daha etkili oluyor. Saygı ve sevgilerimle esenlikler dilerim.  20.09.2007 11:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1408
Toplam yorum
: 1907
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1038
Kayıt tarihi
: 04.11.06
 
 

Emekli öğretmenim ve  emeklemeye devam ediyorum.  Emeklilik yaşamın sonu değil, yaşama yeni amaçl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster