Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Temmuz '16

 
Kategori
Şiir
Okunma Sayısı
19
 

Zekiyim ama faydası yok!

VATANDAŞ RIZA...
                 
                   Beni de vatandaşlığa alın ne olur! Suriye'li insanların hakkı yensin demiyorum ama biraz yavaş be kardeşim. Bu ülkede kaç tane üniversite mezunu işsiz insan var bunların hepsini benden daha iyi biliyorsunuz. Siz televizyona çıkıp açlık sınırı, yoksulluk sınırı açıkladıktan sonra asgari ücreti 1300 lira yaptık diye insanlarla dalga geçenler! Size soruyorum nüfus cüzdanında T.C yazan insanları bu ülkenin vatandaşı yerine koydunuz da sıra Suriye'li insanları Türk vatandaşı yapmaya mı  geldi?
 
                   Benim vergimi, alnımın terini nereye harcadığınızın hesabını soruyorum sadece.Bana faydası olmayan köprülerin, yer altı geçitlerinin hiç durmadan İstanbul'a gömülen paranın nereden geldiğini merak ediyorum sadece. Evet gözle görülür büyümeler yaşıyoruz.Sanayi alanında büyük ilerlemeler yaşadık. Artık kendi savunma silahlarımızı kendimiz üretebiliyoruz. Bu ülke bundan on beş yirmi sene öncesine göre çok ilerledi ve potansiyel bir güç konumu na geldi.
 
                  Yukarıda izah ettiğim gibi ülkemiz gerçekten çok büyüdü ve artık biz büyük bir ülkeyiz. Peki bu büyük ülkede vatandaşlar ne kadar büyüdü? İnsanlarımızın geçim düzeyi nasıl, insanlarımızın piskolojisi nasıl, insanlarımız geleceğe güvenle bakabiliyor mu? Evet on beş yirmi sene önce büyük, gelişmiş bir ülkede yaşamıyorduk belki ama insanlarımızın yüzü gülüyordu ve gelecekten bir umutları vardı.Ya şimdi ?
 
                  Siz önce bizi vatandaşlığa alın. Kimliğimizde yazan bu vatandaşlığı önce bize hissettirin. Kendi vatandaşlarınızı huzura, refaha,mutluluğa götürün. Biz yarın ne olacak diye strese girmeyelim. Biz bunları yaşayıp gerçekten bir vatandaş olduğumuzu hissettiğimizde, istediğinizi vatandaşlığa alın. Ama şimdi değil!
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 32
Kayıt tarihi
: 14.07.16
 
 

Psikoloji ve ülkemizdeki çarpıklıklar adına makaleler yazıyorum. Ve tabi ki de en sevdiğim konu o..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster