Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ekim '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
517
 

Zengin oldum

Zengin oldum
 

O gün de her günkü gibi sıradan günlerden biriydi. Hayatın koşturmacası ile rutini arasında sıkışıp kaldığımız ve tamamlamaya mecbur olduğumuz günlerden biri.

Muhtemelen, eve döndüğümde çok yorulmuş olduğumu fark edecek, biraz mola ihtiyacı duyacak fakat o molayı her zaman olduğu gibi veremeyecektim.

Aynı kurumda çalıştığım öğretmen arkadaşım ile her zamanki sohbetlerimizden birini yapıyorduk. Sohbet konularımız ortaktı. Ülke gündemi, dersler, öğrenciler, son dönemde okuduğumuz kitaplar ve bir de yazmak.

O, büyük bir gazetenin Akdeniz Bölgesi ekinde haftalık yazılar yazıyor, duygu ve düşüncelerini bu yazılar sayesinde paylaşma imkanı buluyordu. Ben henüz yazdıklarımı kimseyle paylaşamadığım bir dönemdeydim, bunun sancılarını duyuyordum içimde ve son dönemde bu sancılarım artmıştı.

Arkadaşıma, biraz da serzenişle duygularımı anlattığımda bana “ Neden Milliyet Blog’da yazmıyorsun?” diye sordu. Ardından, uzun uzun Milliyet Blog’u anlattı. “Bence sen de denemelisin, üye olmalısın Milliyet Blog’a” dedi.

Akşam eve döndüğümde, günün yorgunluğunu aklıma bile getirmeyerek soluğu bilgisayarımın ve internetin başında aldım. Hemen buldum Milliyet Blog’u. İncelemeye başladım. İlk izlenimlerim çok olumluydu.

Milliyet Gazetesi’nin adına güven duyduğumdan ve değer verdiğimden olmalı, fazla tereddüt yaşamadan

Milliyet Blog’a üye oluverdim.
Birkaç tane yazımı yayına koydum.
Nefesimi tuttum ve beklemeye başladım.

Kısa bir süre sonra, posta kutumda bundan sonra görmekten büyük mutluluk duyacağım bir mesaj gördüm: “ Blogunuza Yorum Var”. Sonra da yazdığım her yeni yazıda bu mesajı görmeyi istedim, görmekten hep mutlu oldum. O sıralar Milliyet Blog sayfalarında yazarken ve yazılanları okuyup paylaşırken daha farklı mutluluklar ve paylaşımlar yaşayacağımı en önemlisi, zengin olacağımı henüz bilmiyordum.

İşte o gün takvimler 12.10.2006'yı gösteriyordu.

Bu gün ise takvimler 12.10. 2007'yı göstermekte.

Bu gün Milliyet Blog’da yayınlamış olduğum 66. yazıyla bir yılımı doldurdum.
Bu gün blogumun doğum günü ve Şeker Bayramının ilk günü.
Üzerinden bir yıl geçti.

Şimdi Milliyet Blog sayesinde Türkiye’nin her yerinde arkadaşlarım, dostlarım oldu benim. Yazdıklarımızla yüreklerimize dokunduk biz, yazdıklarımızla hayatımızı, yaşadıklarımızı, sevincimizi, hüzünlerimizi paylaştık biz. Usul usul, yazdıkça çoğaldık, yazdıkça büyüdük biz.

Düşünüyorum da bundan daha büyük bir zenginlik var mıdır?

Bir yıl yetti zengin olmama “ Gönül Zengini “ yim artık. Kazanımım çok büyük, üstelik, hiç bir şekilde kaybetmek istemeyeceğim bir kazanım bu. Daha başka ne isterim?

Tüm blog dostlarıma- geçtiğimiz günlerde yaşadığımız büyük acıya rağmen- bayram coşkusuyla dolu, şeker tadında günler dilerim.

Blogumun doğum günü ve şeker bayramımız kutlu olsun, zenginliğimiz daim olsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gerçekten en büyük zenginlik gönül dilinden anlayan dostların varlığıdır. Tecrübe konuşuyor:) İnanın ki o dostların varlığıyla yaşam anlam bulur. Ne para pul, ne şan şöhret...konuştuğunda seni anlayacak dostların varsa -onay değil söylediğin lafa anlayış gösterecek- bundan büyük zenginlik mi olur... Kaleminize sağlık! EbRu BatuR:)

EbRu BatuR 
 18.10.2007 20:59
Cevap :
O dostların varlığı ile hayatlarımız anlam kazanıyor. Paylaşımınız ve sıcacık, dostluk kokan yorumunuz için çok teşekkür ederim, sizin de yüreğinize sağlık. Sevgilerimle:)  19.10.2007 9:36
 

geç kaldım... ama henüz bugün geldim Tekirdağ'dan. Blogunun dogum günü kutlu olsun canımm. Nice güzel paylaşımlara. Ve Nice bloglara...... sevgilerimle.

sema öztürk 
 18.10.2007 11:58
Cevap :
Olsun:)) Yüreklerimiz birbirine dokunuyor ve ben bunu hissedebiliyorum Sema'cığım:) En içten sevgimle...  18.10.2007 16:02
 

Biz sizinle zenginleştik,engin denizlere açıldık. Ziyaretime ziyaretle karşılık verirseniz ben de zengin olurum. Dost selamlar.

Erhantigli 
 17.10.2007 19:07
Cevap :
O zenginlik benim için de geçerli ancak ben uzun süredir blog sayfalarında göremiyorum sanki sizi. Yoksa emin olun ki sık sık ziyaret ederim sizi. Paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Selamlar, sevgiler...  18.10.2007 16:04
 

geç kalsamda kutlamak için yine de daha nice senelere diyorum canım adaşım. ve arkadaşına ayrıca teşekkür ediyorum senin gibi bir yüreği tanımamıza vesile olduğu için :))

beenmaya 
 16.10.2007 13:28
Cevap :
Canım Özlem'ciğim, Çok teşekkür ederim. İyi ki vesile olmuş arkadaşım değil mi? Yoksa sizin gibi güzel dostları nasıl tanıyacaktım? İyi ki varsınız, İyi ki Milliyet Blog var. Sevgilerimle ...  16.10.2007 17:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 157
Toplam yorum
: 1552
Toplam mesaj
: 264
Ort. okunma sayısı
: 1651
Kayıt tarihi
: 12.10.06
 
 

İstanbul doğumluyum ama 20 yıldır Antalya'da yaşıyorum. 3 yaşında bir oğlum var ve eğitimciyim. Kend..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster