Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mart '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
23909
 

Zengin olmanın üç yolu

Zengin olmanın üç yolu
 

Zengin olmak işte bu kadar kolay. İsteyen herkeste zengin olacak. Önemli olan da bu önereceğim üç yolu denemesi. Birinde olmazsa diğerinde kesinlikle zengin olunacaktır.

Zengin olmayı hepimiz isteriz, isterizde bir çoğumuz bu kadar basit üç kuralı uygulamayı akıl etmeyiz. Herkese bol şans dileyerek, üç altın kuralı açıklıyorum.

1- KURAL: Öncelikle zengin olmayı kafanıza koyun. Sonra en çok mevduat toplayan bankalardan birini seçin. Kafanıza bir çorap geçirin ve bankayı soyun. Yakalanmadınızsa zengin oldunuz demektir. Yakalandınızsa üzülmeyin, Cezası birinin 100 ytl sini gasp etmekten azdır. Çıkar yeniden denersiniz.

2-KURAL: Ya kazancınızdan devlete vergi vermeyin, Yada olabildiğince insanları sömürün. Asgari üçretle değil sefalet üçreti ile sigortasız bordrosuz çalıştırın. Yani ya devleti yada vatandaşı soyun. Bunun bu ülkede suç olduğu söylensede, şimdiye kadar cezalandırıldığı görülmemiştir. Aksine çokta itibar gören iş adamı olarak anılırsınız.

3-KURAL: Eğer ilk iki kuralı uygulayamıyorsanız, bu üçüncü kuralı uygulamak için hiçbir engeliniz yoktur." Olmaya devlet çihanda bir nefes sıhhat gibi" öz deyişi ile aslında siz zaten zengin olduğunuzun farkına varın. Bu dünyada en zenginin de ömrünün sınırlı, en fakirinin de sınırlı olması nedeni ile kimsenin bir ayrıcalığı olmayacaktır. İlaç paranız, yada sosyal güvenceniz yoksa hastalanmayın olsun bitsin. BU ülkede milyonlarca kişi henüz bilgisayarla tanışmamış sa vede siz bu aletten yararlanıyorsanız? Eğer bu ülkede mlyonlarca işsiz varken sizin bir işiniz varsa. Milyonlarca gözü görmeyen insan varken sizin gözünüz görüyor , diziniz tutuyorsa? Bu ülkede milyonlarca insan dedelerimizin kanı pahasına kurduğu cumhuriyetin tehlidede olduğunun farkında değilken, siz bunu fark etmişseniz.Eğer bu ülkede kendi çıkarları ve politik ihtirasları yüzünden insanı yok sayanlardan değilseniz.Kendiniz için hoş görmediğinizi, başkalrı içinde hoş görmüyorsanız? İnanın siz zaten zenginsiniz.

Bu üç kural dışında başkada yolu var diye düşünüyorsanız. Hele , hele çalışıp zengin olunacağı gibi onulmaz bir saplantıya sahipseniz. Sizden zengin yerine olsa olsa maraba olur. Cumhuriyetimizin tehlikede olduğunun farkındamısınız? Farkında değilseniz zengin olsanız ne yazar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

'öyle internette dolaşırken yazınızı farkettim de gercekten güzel yazmışsınız gercekten de olması gereken 3 ihtimal,halimize şükretmeyi biliyorsak zaten zenginiz.teşekkürler...'

sinan canbolat 
 03.08.2008 1:26
 

Sevgili Güneş merhaba, Yazınız çok hoşuma gitti ve inanın çok güldüm.Gerçekten Ülkemizi o kadar hoş bir uslüpla anlatmışsınız ki, yasa yapıcılar yani siyasiler, yani Milletinvekilleri suçları caydırıcı nitelikte gerekli düzenlemeleri yapmadıklarından dolayı UTANMALI...Ama nerede...Öyle yasalar hazırlamışlarki, adeta, insanları suça teşvik etmek için... Örneklemek gerekirse, hortumcular aleyhine açılan davalar, çürük bina yaparak yıkılan binaların altında can veren insanlarımızın açtıkları davaların sonuçları, zaman aşımına uğrayarak düşen davalar ki inanın bu nasıl olabiliyor hala anlayabilmiş değilim. Kim zaman aşımına uğratır bu davaları, yok mudur bunun sorumlusu, değerlendirmezler, çünkü, yeri geldiğinde, onlar da sığınacaklardır bu maddeye.... Kaleminize sağlık, Atila KARAKULLUKÇU

Atila Karakullukçu 
 29.04.2007 22:56
Cevap :
Nazik övgünüz için teşekkürler. Keşke hepimiz aynı duyarlığı gösterebilsek.  30.04.2007 10:40
 

Zenginlik olcunuz nedir bilemem ama iyice bir tahsilden sonra calistim ufaktan ticaret sonra sanayicilik kucuk capli fabrika v,s sonrasi geldi...... Turkiyede oldugum yillarda adam gibi vergide verdim "ilk on sira icinde olan yil olmustur" Genede durustce calisin namusunuzla vergi verin egitime katkida bulunun hayat neyi ne zaman karsiniza cikarir bilinmez. Saglikla

Newyorker 
 23.03.2007 7:39
Cevap :
Siz üçüncü grubu tercih etmişe benzersiniz. İyide etmişsiniz. Sevgiler.  23.03.2007 11:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 169
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 761
Kayıt tarihi
: 29.09.06
 
 

10.12.1949 yılında Nurhak'ta fakir bir ailenin yedinci cocuğu olarak dünyaya geldim. Ziraat okulunda..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster