Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '12

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
4513
 

Zero Limit / Joe Vitale (% 100 değişim)

Zero Limit / Joe Vitale (% 100 değişim)
 

alıntıdır


Kısa bir süre önce Nilgün Hanım’dan kitap önerisi aldım. Bilmeyenler için belirtmek isterim; A. Nilgün Aktaş Milliyet.com.tr yazarı, NLP Uzmanı & Profesyonel Yaşam ve İlişki Koçu.

Kendisiyle iletişime geçtiğim günden beri; “hayatımda farkında olamadıklarımı algılama gücümü geliştirdim” diyebilirim.

Bilinçaltımız bizi istediği gibi yönlendirirken, bizler tepkisiz kalıyoruz. Sürekli tekrarlayan olumsuz olaylara anlam veremezken, sorunun bizde ( içimizde) saklı olduğundan bir haberiz.

Joe Vitale’nin kitaplarını daha önce görmüş olmama rağmen bir türlü okuma fırsatı bulamamıştım. Taa ki Nilgün Hanım buna vesile olana kadar.

“Antik Hawai Ho’oponopono” Öğretisi ile ilk kez karşılaştım. Dr. Ihaleakala Hew Len ve Joe Vitale’nin beraber hazırladıkları kitap “Zero Limit” hayatınızda %100 değişim sağlıyor diyebilirim.

Okumaya başladığımda göz dolduran bir başarı öyküsüne tanık oldum.

Dr. Ihaleakala Hew Len Hawaii’de, bir koğuş dolusu akıl hastası suçluyu onları hiç görmeden tedavi eden bir terapist. Kendi içinde araştırma yaparak, “biri kendini iyileştirmeden kimi iyi edebilir ki?” felsefesiyle hareket edip hastaları iyileştiren yöntemi paylaşıyor bizlerle.

Dr. Ihaleakala Hew Len, hayatımızda olup biten her şeyden %100 bizim sorumlu olduğumuzu söylüyor. İlk başta bunu duyunca; “mümkün değil!” diye düşündüm. Ancak okumaya başladıkça ve gözlemleri dinledikçe yaşadıklarımı sorgulamaya başladım.

Kitabı bitirdiğimde yaşamımda olup biten her şeyin sorumlusunun “ben” olduğuma karar verdim. İyiyi, güzeli, kötüyü ve çirkini yaşayan da, hayatıma çeken de bendim.

Ve bunları iyileştirebilecek olan, iyiliğe iyilik, başarıya başarı katabilecek olanın yine ben olduğumu anladım.

Dört mucize cümlenin aslında hayatın her aşamasında bize nasıl huzur ve mutluluk getirdiğine tanık oldum.

Uygulamaya başladığımda hiç tereddüt etmedim çünkü okuduklarıma ve kendime güvendim.

Dört mucize cümle; Seni Seviyorum, Özür Dilerim, Lütfen Beni affet, Teşekkür Ederim.

Aslında basit gibi görünen ancak en zor ya da en aralıkla söylenen cümleler.

Her olayın tekrarını yaratan bir hatırası vardır. Ve bu hatıralar sevilip affedilmediği sürece tekrar nüksedebilen hastalıklara dönüşür.

Dört cümle içsel bir huzur sağladığı gibi, aklımda hiç olmayan birkaç mucizeyi de beraberinde getirdi. Şükür egzersizlerini çoğumuz duymuşuzdur. Fakat uygulamada eksik kaldığımız ise acı bir gerçektir.

Uygulayın!

Bıkmadan, usanmadan tekrarlayın ve bekleyin.

Emin olun siz elinizdekileri sevip mutlu oldukça ve teşekkür ettikçe, minnet duyacağınız mucizeler saracak hayatınızı.

Keyifli okumalar dilerim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merve'ciğim canım benim, ne kadar duygulandırdın beni bilsen. Teşekkür ederim ne güzel övgüler bunlar. Yaşam koçun ve ablan olarak sendeki gözlemlediklerimi anlatmak isterim izin verirsen. Sen son derece farkındalığı yüksek, gelişime ve öğrenmeye açık biri olmasaydın bu değişim mümkün olmazdı. Bana öylesine yardımcı oldun ki, değişim hızla geliverdi. Çok daha iyi olacak inşallah hissediyorum ve ben her zaman, her aşamada yanında olacağım inşallah. Seni çok seviyorum, özür dilerim, lütfen beni affet, teşekkür ederim güzel kız :) Sevgiyle öpüyorum.

A.Nilgün Aktaş 
 06.12.2012 22:19
Cevap :
Canım benim... Seninle paylaşımlarım benim için o kadar değerli ki anlatamam. Bana farkında olmadığım birçok şeyi hatırlattın. Herşeyin ötesinde, içim de saklı kalan huzuru hissetmemi sağladın. Benim için öyle değerlisin, öyle özelsin ki bunu anlatmam mümkün değil. Seni seviyorum, özür dilerim, lütfen beni affet, teşekkür ederim muhteşem insan:) günün harika geçsin...  07.12.2012 8:33
 

SENİ SEVİYORUM,ÖZÜR DİLERİM,LÜTFEN BENİ AFFET,TEŞEKKÜR EDERİM.Canıım Mervecim.<3

Şennur Köseli 
 04.12.2012 17:42
Cevap :
Ve bende seninle beraber tekrarlıyorum:) seni seviyorum ve kocaman teşekkür ediyorum.  05.12.2012 12:45
 

Neyi unutmuş biliyor musun? "SENİ ANLIYORUM" bu ifade yalanda olsa söylenmeli! Biri beni anlamasa da anlıyormuş gibi yapmalı. Acayip bir iç huzur...:) sevgiler,

DuyguCan 
 04.12.2012 17:31
Cevap :
Aslında çok doğru.Anlayabilmek ve bu kelimeyi cümle içinde kullanabilmek gerek. O zaman sorunlar daha çabuk çözülür. Kitabı tavsiye ediyorum, beğeneceksiniz.sevgiler  05.12.2012 12:44
 

Sevgili MERVE, Nilgün hanımın yazılarını bende takip ediyorum bu Kitap önerisini de gördüm ama Kıbrıs'ta var mı bilmiyorum. Ben böyle kitapları severek okuyorum ve inanıyorum da. Hayatımdan akıp giden bazı olayları bir araya geldiğimiz zaman anlatabilirim. SEVGİLER KIBRIS'TAN.

Göksel47 
 04.12.2012 16:24
Cevap :
Sizi sizden dinlemeyi çok isterim Göksel Hanım. İnşallah birgün bunları uzun,uzun konuşuruz. Kişisel Gelişim kitaplarının bazıları gerçekten fazlasıyla katkıda bulunuyor. Okunmalı,tavsiye edilmeli. Sevgiler...  05.12.2012 12:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3227
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1843
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster