Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Aralık '06

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1305
 

Zevkler ve renkler tatışılmaz

Zevkler ve renkler tatışılmaz
 

Renkleri tartışmanın bir anlamı yoktur. Kırmızı kırmızıdır, mavi, mavidir. Açık, koyu deriz ama rengi değiştirme şansımız yoktur. Yeryüzünde hiç kimse birinin gördüğü rengi başka şekilde göremez. Zevkler de bu yüzden renklerle aynı şekilde ifade ediliyor. Zevkler insanların rengidir. Herkes kendine göre bir renge sahiptir.

Eğer kişi kitap okumaktan zevk alıyorsa, ona neden kitap okuyorsun diyemeyiz. Çayına 5 tane şeker koyan insana, yapma iki şeker koy da diyemeyiz. Yani renkleri nasıl değiştiremezsek, insanların zevk aldığı şeyleri de değitirmeye çalışmamalıyız. Sarıya yeşil ol demek birine zevk aldığı birşeyden vazgeçmesini istemekle aynı şeydir.

Sevdiğiniz kişiyle ortak zevkler paylaşıyorsanız ne mutlu. Bazı zevkleriniz bireysel ise varsın olsun. Bırakın herkes zevk aldığı şeyi yapsın. Karşınızdaki kişi sizi mutlu etmek için zevk aldığı şeyden vazgeçmek istese bile buna izin vermeyin. Portakalın renginin siyah olduğunu düşünsenize bir. Sevdiğiniz kişi, belki de siz, zevk aldığınız şeyi yapmayı bıraktığınız da aynen siyah portakal gibi görünürsünüz.

Kimsenin zevklerine karışmayalım. Herkes mutlu olduğu şeyleri yaparak yaşasın. Ne siz kendi zevklerinizi tartışma konusu edin, ne de bir başkasının zevklerini oturup tartışın. Bırakın pembe hep pembe olarak kalsın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 144
Toplam yorum
: 713
Toplam mesaj
: 146
Ort. okunma sayısı
: 2880
Kayıt tarihi
: 30.10.06
 
 

İzmir Cumhuriyeti'nde yaşıyorum... Sarmaşık Sanat Atölyesi'nde ebru sanatı ile uğraşıyorum. En es..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster