Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '12

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
5843
 

Zeytin mucizesi !...

Zeytin mucizesi !...
 

Net'ten...


Haydi zeytin yiyin gaaari...

Hayat zeytinde...

Asırlar öncesinde bilginler:' zeytin ülkelerine koşunuz' diye,zeytin ağaçlarını  hedef göstermiştir.

Sosyal paylaşım sitelerinin yararı da burada...Güzellikleri paylaştığımızda milyonlarca insanın bir 'TIK'ta bilgilendiğini hissediyoruz..

Haydi okuyalım;paylaşalım...

....

Aşağıda okuyacağınız makale Bulgar ve ABD li bilim adamlarının yaptıkları çalışmalar temel alınarak hazırlanmıştır. Bu araştırmaların hepsinde zeytin çekirdeğinin boğaz boşluğundan mideye inene kadar eridiği gerek denekler üzerinde yapılan çalışmalar gerekse cihazlarla
tespit edilmiştir.

Otorite olarak kabul edilen uzmanlar en gelişmiş şartlarda dahi bir ilaç yapsa bu ilacı insanlar üzerinde test etmeden, senelerce hatta birkaç nesil gözlemlemeden neticesi net olarak şudur diyebilmek imkânsızdır.

Zeytin çekirdeğinin yutulması günümüz insanları arasında yeni duyulan bir şey olmasına rağmen eskilerin birçoğunun yaptığı bir uygulamadır. Yani olumlu etki ve tesirleri senelerdir hatta asırlardır bilinmektedir.
1985'li yıllarda başlayan araştırmalar bugüne kadar devam ettirilmektedir. Yaklaşık 25 sene süren neticede karşılaşılan hadiseler hayret vericidir. Bu neticelere bin kişi değil belki yüz binlerce insan tarafından karşılaşılmıştır demek daha doğrudur:

Midesinde yanma olan herkes zeytin çekirdeğini yuttuktan sonra rahatladığını ifade etmiştir.

Zeytin çekirdeğini yutan kimseler sindirim yolu rahatsızlıklarının bittiğini(kabızlık gibi) ifade etmişlerdir.

Zeytin çekirdeği yutan kişilerde basur problemiyle karşılaşılmamış, hatta basuru olup ta yutanlar iyileştiklerini ifade etmişlerdir.

Zeytin çekirdeğini senelerdir yuttuğunu bildiğimiz insanlarda kanser hadisesine nadiren rastlanılmıştır.

Son günlerde gelen yoğun telefon trafiğinden dahi birkaç gündür zeytin çekirdeklerini yutmaya başlayıp ta yukarıdaki benzeri rahatlamaları hissettiklerini söyleyen onlarca insan vardır.

Tavsiyemiz bizzat kendinizin denemesidir. Günde yediğiniz 5–6 tane zeytin çekirdeğini yutun ve kararı kendiniz verin. Ne biz nede bir başkası değil bizatihi kendi vücudunuz buna karar versin. Faydasını görürseniz lütfen çevrenizdekilerle de, evinizdeki küçük çocuklarda dâhil olmak üzere, bu uygulamayı yapın.

Bizim elde ettiğimiz verilere göre aklımızın almayacağı kadar şifalı bir doğal uygulamadır. Yapmanın zarar değil fayda verdiğine inanıyor ve çevremize şiddetle tavsiye ediyoruz.

Zeytinyağı asırlardır en iyi, en mükemmel yağ olarak bilinen gıda maddesidir. Hatta reklâmlar da bile mucize olarak lanse edilir.

Yemeklik zeytinyağı normal şartlar altında muhafaza edilirse bozulmadan yenilebilecek evsafta asırlarca kalabilen yegâne yağdır. Nitekim arkeolojik kazılarda 3 bin, 5 bin yıl önce olduğu tahmin edilen mezarların yanında bozulmamış evsafta zeytinyağı da bulunabilmektedir. Zeytinyağında +10 derecelerde donmayı temin eden de bu maddelerdir.Yani evinize satın alacağınız zeytinyağının buzdolabında donabilen olmasına dikkat ediniz.

Zeytinyağından sabun yaparsanız yağlı ciltlerde yağ dengesini, kuru ciltlerde ise yağlandırma özelliği temin eden bir hususiyet olduğunu tespit edersiniz. Yağ içerisinde antioksidan (bozulmadan kalabilme), sabun içerisinde re-oily (geri yağlandırıcı) olarak tabir ettiğimiz özellikleri sağlayan bu madde veya maddelerin ne olduğu bugün dahi bilinememektedir. Bu maddelerin ne olduğunun bilinmesi belki de çok uzun yıllar sağlıklı bir şekilde yaşamanın da ipuçları olabilecektir.

Zeytinyağını diğerlerinden farklı kılan bu madde veya maddeler en yoğun halleri ile zeytin çekirdeğinin içerisindedir. Herhangi bir zeytin çekirdeğinin her iki ucunu hafifçe törpülerseniz çekirdeğin içinin oyuk olduğunu ve içerisinde pıhtılaşmış veya çok koyu kıvamlı bir yağ olduğunu görürsünüz. Bahse konu olan maddelerin burada ki konsantrasyonu %80'lere varan miktarlardadır. Zeytin çekirdeği muhteviyatında ki bu faydayı elde etmek için ise zeytin çekirdeklerini atmayıp yutmak gerekir.

En gelişmiş cihazlarla yapılan araştırmalar zeytin çekirdeğinin boğaz boşluğundan geçip mideye ulaştığı anda eridiğini tespit etmiştir. Hazmı en kolay olan yiyecek maddesi zeytin çekirdeğidir. Bu uygulamanın insan vücuduna faidelerinin ise:

1-Ülser gastrit gibi mide problemlerini bitirdiği;
2-Bağırsak ve sindirim yollarını düzenlediği;
3-Basur ve prostatı engellediği;
4-İç organlarda oluşabilecek kanserojen hücre riskini binde birlere indirgediği.

***********

Zeytin gibi bereketli olunuz...Saygılarımla...

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu tür konuları,uzman kişilerin tecrübelerine dayanaralk yazıyorum.Zeytin çekirdeğinin yutulması konusunda ısrarımız yok:))Değişik görüşleri de sunmak üzere,izninizle, bu ek'lemeyi yapıyorum.Saygılar******http://www.zaman.com.tr/newsDetail_getNewsById.action?haberno=840193 ******************** http://www.samibeyoglu.com/2009/03/mucize-ilac-zeytin-ve-zeytin-cekirdegi/ ****************

Mesut Selek 
 30.12.2012 14:58
 

Değerli üstat; bilimsel konuşamam ama mantıksal yönden bakarsak bu zeytin çekirdeğini mide asidi eriteceğim derken vücuda vereceği zararları unutuyor galiba.

Şahin ÖZŞAHİN 
 30.12.2012 10:54
Cevap :
Şahin Bey,bu tür bilgileri işin uzmanından öğenerek burada yazıyoruz.Ben çekirdeği defalarca yuıttum.Bir zararını görmedim.Asit özlü limonun çekirdeğini bugüne değin belki binlerce kez farketmeden yutmuşsunuzdur:)Tabi olacağın önüne geçilmez..Aşağıdaki görüşleri ek'liyorum.Dikkatli olmak gerek tabi...Saygılar....selamlar.iyi yıllar :)) ********************* http://www.zaman.com.tr/newsDetail_getNewsById.action?haberno=840193 ******************** http://www.samibeyoglu.com/2009/03/mucize-ilac-zeytin-ve-zeytin-cekirdegi/ *********************************  30.12.2012 15:02
 

Kıymetli Üstat Sayın mesut SELEK;Hocam Bu tıp uzmanları bu bilgileri saklıyorlar.Yüce Mevlam Sizlere uzun ömür versin,siz bu güzel bilgileri bize yazın bizi bu bilgilerini saklayan doktorlardan kurtarın.Hocam zeytin çekirdeği yenir mi biliyorsunuz sizin yazılarınız güven ve itimada şayandır, şimdi ben acemi olarak iki üç tane çekirdek yesem ya ölürsem müsebbibi kim olur,sizin sevgi ve saygınız için ölmeyi bile göze alırım aha kahvaltıda üç tanesi gitti, bakalım nereye gitti takip edeceğiz..Selamlar saygılar sunuyorum..

Mehmet Burakgazi 
 28.12.2012 12:47
Cevap :
Mehmet Bey,ben bir yıldır zeytini çekirdeğiyle yiyorum.İnanın gastrit,şişkinlik gibi sıkıntılara birebir.Limonun çekirdeğini yutmanızı asla tavsiye etmem.Midede hazmedilmeyenlerden olduğu için bağırsakta yolunu şaşırıp bir köşede apandisit yapabiliyor.Zeytin öyle değil..:)Allah'ın verdiği ömrü de sadece Allah alır.Allah'ın nimetlerini bilip değerlendirmek de vazifedir.Saygılar,esenlikler.  28.12.2012 14:17
 

Hem zeytini hem de sızma zeytinyağını pek severim. Ama günde 5-6 değil en az 20 tane yerim:) Yarın birkaç çekirdek yutayım da olanlara bir bakayım hocam:) Filizlenmesin midede:) Teşekkürler, sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 27.12.2012 18:43
Cevap :
Zeytinin midede filizlenmesi de hayra alâmettir.Berekete delâlettir..Ayrıca her Müselmana nasip olmaz.Farzedin ki filizlendi...Ne yaparsınız ?..Susuz bırakmamanız gerekir.Arasıra toprak yutarak tabanını beslemek gerekir...Zeytinli günleriiz şen-şakrak olsun..Gönlünüz neş'e dolsun.Hörmetlerimineng...  27.12.2012 19:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1522
Toplam yorum
: 9157
Toplam mesaj
: 558
Ort. okunma sayısı
: 1539
Kayıt tarihi
: 23.06.07
 
 

İnsan yontmakla geçti ömr-ü baharı... Güzel ve canlı heykeller yaptı... Kimisinin içi çabuk boşal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster