Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Şubat '12

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
 

Zihinsel arınmayla rahatlayın

Zihinsel arınmayla rahatlayın
 

değişim sizsiniz


NLP duygularımız, duyularımız, konuşmalarımız (dil), ve davranışlarımız arasındaki bağlantıyı keşfetmemizi sağlayan bilgilerden ve bu bağlantıları değiştirebilmemizi sağlayan tekniklerden oluşur. Kişi eğer isterse kendi kararıyla duygularını, düşüncelerini, inanançlarını ve davranışlarını değiştirebilir. Nlp teknikleri de bu değişimi hızlı bir şekilde sağlar.

Sahip olduğumuz korkular, endişeler, her türlü içinde bulunduğumuz duygusal durumlar zaman içinde öğrendiğimiz tepkiler ve alışkanlıklardır. Eğer bizi rahatsız ederek yaşam kalitemizi düşürüyorlarsa bunları tersine çevirebilir ya da rahatsız etmeyecek seviyeye düşürebiliriz.

Farkında olarak ya da olmayarak, doğduğumuz günden beri hep öğrendik. Ailemizden, öğretmenlerimizden, deneyimlerimizden, arkadaşlarımızdan...öğrendiklerimiz bizi biz yapan değerlerimiz, tepkilerimiz, alışkanlıklarımız, korkularımız, inançlarımız oldular.

Öğrendiklerimizin bazıları bizi sınırlar, engeller, güçsüzleştirir, mutsuz eder. İşte bu tip işe yaramayan düşünce ve davranışlarla bir ömür boyu bereaber olmak zorunda değiliz.

Değişim bu kadar da kolay değil, kırk yıllık bir alışkanlık kolay kolay değişmez, '' can çıkmadan huy çıkmaz '' diyerek kendinizi sınırlı, dar bir kalıp içinde yaşamaya mahkum da edebilirsiniz. Ki bu da bir inanançtır, eğer buna inanıyorsanız o da doğrudur. Hatırlayınız ki, inandığınız her şey sizin gerçeğinizdir ve hayatta size onu verir. İnandıklarımız bir yerde isteklerimizdir :)

Ya da '' Onlar değiştiyse, onlar başardıysa ben de yapabilirim '' deyip kendinizi istemediğiniz, işinize yaramayan düşüncelerden, inançlardan ve duygulardan arındırarak zihin programınızı yenileyebilirsiniz. İçinizdeki gücü keşfederek yaşam kalitenizi arttrır, hayatın eğlenceli yüzünü keşfedersiniz.

Uçağa binmekten ya da arba kullanmaktan korkuyorsanız bir ömür boyu bu zevklerden ya da bu lükslerden mahrum kalmak zorunda değilsiniz...

Her anlaşılmadığınızı düşündüğünüzde ya da strese girdiğinizde hasta olmak zorunda değilsiniz...

Terkedilme ya da aldatılma korkusu yüzünden hayatınızı yalnız geçirmek zorunda değilsiniz...

Bugüne kadar başınıza kötü şeyler geldi diye bundan sonrada geleceğine inanmak zorunda değilsiniz...

Bugüne kadar güzel bir beraberlik yaşayamadınız diye bu sayfayı kapatmak zorunda değilsiniz...

Kendinizi sinirli, öfkeli, tembel vs. diye mimleyip bir ömür boyu öyle olmak zorunda değilsiniz...

Yeterki değişmek isteyin'' DEĞİŞİM SİZSİNİZ'' . Her şey bir seçimle başlar ve seçimlerimizle devam eder. Eskisi gibi olmayı mı seçiyorsunuz yoksa zihinsel arınmayı seçerek yeni bir yaşam tarzına '' MERHABA'' demeyi mi ?

www.arzubiyiklioglu.com

,

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 521
Toplam yorum
: 94
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 471
Kayıt tarihi
: 24.08.10
 
 

1971 doğumlu Arzu Bıyıklıoğlu uluslararası sertifikalı Yaşam Koçu, NLP Uzmanı, NLP Eğitmeni ve Re..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster