Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Eylül '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
366
 

Ziller kimin için çalıyor

Ziller kimin için çalıyor
 

Zor hayat şartları altında büyümeye çalışan küçücük boylar… 17 Eylül 2007 tarihinde ziller onlar için çalacak daha oyunları bitmeden, daha gülücükleri dinmeden boylarından büyük çantalarını sırtlanacaklar.

Yeni bir dönemin içine giren sadece çocuklar değil, veliler içine kitap, defterden çok hayatın zorluklarını da koyacaklar birer birer. Bu zil hayata attıkları ilk adım olacak. Tatilin bittiğini bir türlü kabullenemeyen öğretmen, ya da yazın sıcak günlerinde boşluk içinde yankılanan duvarlar çocuklarımızın sesleriyle karşılaşmaya hazır mı? Peki İSTANBUL.? Yollarıyla, binalarıyla, taşıyla ve artık pek kalmayan toprağıyla, suyuyla? Neredeyse yıkanmayın, su içmeyin diyecekken okula yeni başlamanın heyecanını daha atlatamayan çocuklarımız ne olacak? Okullar bir çok yönde oluşan eksikleriyle uğraşırken birde su sorununu aşmaya çalışacaklar ya da biz öyle sanacağız. Okullar; eğitim yuvası denirdi eskiden umarım bundan sonra mikrop yuvası demeyiz.

Köyünden dönenler, tatilden gelenler, memleketine geri dönenler, okula başlayanlar, mezun olamayanlar, büyük zorluklarla kazandığı üniversitesine yerleşenler, yerleşemeyenler herkese seyirci bu İSTANBUL.eskisi gibi ipler onun elinde değil, üzerindeki bu yük gittikçe artıyor. Yeni gelen nesil sözüm size İstanbul bu gördüğünüz şehir değil… İstanbul artık İSTANBUL değil… ben gerçek İSTANBUL’U şairin dediği gibi gözlerimi kapatınca duyuyorum…

SÖYLESEM FAYDA ETMEZ, SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 34
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 704
Kayıt tarihi
: 23.05.07
 
 

İstanbul'da bir eylül sabahı doğmuşum. Evin küçük kızı olarak büyüdüm. Küçük yaşta hem eş, hem Yağ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster