Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Haziran '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1616
 

Zinanın dayanılmaz cazibesi

İktisat Profesörümüz Sn. Hurşit Güneş'in "Senede altıyüz milyon dolarımız Rus fahişelere gidiyor" tespiti üzerine Sn. Müjde Ar'ın "Ne altıyüzü, kaç kere altıyüz" saptamasına, Sn. Aysun Kayacı kızımızın "Yerli malı kullansınlar ayol" hoş cevabı üzerine zina üzerine bir pazar yazısı yazmak üzerime vacip oldu.

Zina yapmayan erkekler beşe ayrılır:

1. Allah korkusu nedeniyle yapmayanlar ki nadir bulunurlar.
2. Kendini bilim, san'at ve özel uğraşlara adadıkları için akıllarına getirmeyenler.
3. Mesleki kaygılar ve çevrenin etkisiyle sokulamayanlar.
4. Yüzüne gözüne bulaştıracağı için veya punduna getirip beceremiyeceğine emin olduğu için uzak duranlar, yani beceriksizler.
5. Zinanın çirkin bir iş olduğuna inanıp insanlık onuruyla bağdaştıramadığı için yapmayanlar ki bunlar da zamanımızda epey azaldı.

Zina yapmayan kadınlar yediye ayrılır:

1. Allah korkusuyla yapmayanlar.
2. Baba, abi, koca korkusuyla yapmayanlar.
3. Özel uğraşları nedeniyle aklına gelmeyenler.
4. "Kadının yüzünün karası" anlayışıyla bir defada kalmayacağından emin olup kötü yola düşme endişesiyle uzak kalanlar.
5. Arzu etmesine rağmen beceremeyeceğine inananlar.
6. İnsanlık onuruyla bağdaştıramayanlar.
7. Genç yaşta dul kalsa bile "Erkeğimin döşeğini kimseye çiğnetmem" deyip ölünceye kadar eşine sadık kalan eli öpülesi yiğit kadınlar.

Yukarıdaki tasniften de anlaşılacağı üzere zina aslında bir erkek uğraşısıdır. Siz bakmayın kuyruk sallama hikayelerine erkeklerin eli işteyse bile gözü daima oynaştadır. "Hayatımda harama uçkur çözmedim" diyen erkeklere içinizden "Becerememişsindir namussuz" diyebilirsiniz. Çünkü 1. 2. ve 3. kategori nadir
bulunur.

Saygılarımla.

22 Haziran 2008 10.40

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yazınızda kadınları aşağıladığınız açıkça görülmekte. Öncelikle insan; mal gibi, eşya gibi tasnif edilemez. Bu o kadar mümkün değildir. Sizin tanımınıza göre, yedi kadından altısı, Allah'tan, ailedeki diğer erkeklerden ve de kötü yola düşmekten korkmasa; işi gücü olmasa; beceriksiz olmasa; kendini erkeğin kölesi gibi hissetmese, zina yapmaya can atacak, öyle mi? Yalnızca yedide biri insanlık onuru ile bağdaştıramayacak bunu. Bu ülkenin %99'u müslüman diye bağırıyorsunuz! 70 milyonun yarısı erkek olsa, kalan yarının da 14 milyonu genç ve yetişkin kadın olsa,(yaşlı ve çocukları saymıyoruz) 2 milyon da "onurlular"a sayalım, kalan 12 milyon kadın ahlaksız mı oluyor size göre ? Hadi 2 milyon da sizin dinsiz dedikleriniz olsun, 10 milyon dindar kadına ahlaksız mı diyorsunuz? Bence, bir an önce, bütün kadınlardan özür dilemelisiniz!

zelinartug 
 04.09.2008 19:07
Cevap :
Zelin Hanım! Evvela bu yazımın mizah yazısı olduğunu ama dikkatsizliğimin eseri olarak yanlış kategoride çıktığını belirteyim. Yazıda aslında erkeklerle dalga geçtiğimi siz de anlamışsınızdır. Örneğin: Rusya'da geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmada çalışan kadınların yarısından fazlasının işyerlerindeki üstleri tarafından sözlü veya fiili tacize uğradığının anlaşıldığını siz de okumuşsunuzdur umarım. Bu da erkeklerin aslında ne kadar saldırgan olduğunu gösteriyor. Kadınlar hakkındaki bölüme gelince; Kadınlar bu konuda gerçekten saygıya layıktırlar. Erkeklere nazaran zemzemle yıkanmış gibidirler. Çünkü kim neyi savunursa savunsun kadınlarda analık duygusu fıtrat (yaradılış) icabı diğer duyguların her zaman üstündedir. Yazımda kadınlar bir denge unsuru olarak zikredilmiş ve yüceltilmeye gayret gösterilmiştir. Yanlış anlamaya sebep olduysam tüm namuslu kadınlardan özür dilerim. Selamlar.  06.09.2008 2:25
 

Son satırdaki 1. 2. 5. kategoridekiler olacaktı. Düzeltirim.

Mehmet Oyan 
 23.06.2008 10:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 74
Toplam mesaj
: 41
Ort. okunma sayısı
: 529
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

İlahiyat Fakültesi mezunu emekli İmam-Hatibim. Emekli olunca yazarlık uğraşına ağırlık verdim. İlk k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster