Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '20

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
38
 

Zirkonyum Diş Nedir?

Zirkonyum diş kaplama materyal olarak zirkonyum diş kaplama kullanılan estetik ve sağlıklı sonuçlar elde etmemizi mümkün kılan diş kaplama tipidir.
 
Zirkonyum diş kaplama tedavisi ve estetiğine yönelik yöntemler teknolojik gelişmelerle birlikte, ile sağlıklı ve estetik sonuçlar elde etmek adına daha etkili yöntemler geliştirilmiştir.
 
Zirkonyum Diş kaplama; Diş estetiği ve gülüş tasarımı denildiğinde pek çok kişinin aklına gelen ilk tedavilerden biri diş kaplama operasyonlarıdır. Dişlerdeki estetik yoksunluğu ortadan kaldırarak yeni ve estetik bir diş yapısı oluşturmayı hedefleyen bir tedavi olup, teknik açıdan daha etkili sonuçların elde edildiği bir aşamaya ulaşmıştır.
 
Daha eski bir kaplama çeşidi olan porselen kaplama, yerini zirkonyum diş kaplama tedavisine bırakmıştır. Porselen diş kaplama, diş eti sağlığı ve estetiği noktasında birtakım olumsuzluklara neden olmaktadır. Zamanla porselen kaplamalar diş eti ile dişlerin birleştiği çizgilerde koyulaşma ve gölgelenme gibi diş eti estetiği problemlerine yol açabilir. 
 
Bunun yanı sıra porselen maddesinin doygunluğu nedeniyle bilhassa dişlerin uçlarına doğru oluşan şeffaf görünüm elde etmek mümkün değildir; bu nedenle porselen kaplama dişler yeterince doğal ve estetik bir görünüm sağlamamaktadır. Zirkonyum diş kaplama yönteminin içeriği zirkonyum maddesi sebebiyle diş vücuda uyumludur. Zirkonyum diş metal destekli değildir. Porselen kaplama dişler, metal destekli oldukları için diş yüzeyinde mat bir renk oluşumu söz konusu olabilir.
 
Zirkonyum diş kaplama yönteminin içeriğinde ise metal yoktur. Dolayısıyla bu grileşme ve matlaşma problemi açığa çıkmaz. Geniş yüzeyleri kaplayan çürüklerin restore edilmesi, kanal tedavisi yapılan ve oluşan doku tahribatı sebebiyle kaplama yapılması gereken tüm dişlere zirkonyum diş kaplama tedavisi uygulanabilir.
 
Estetik Diş Hekimi | Dr. Abdulkadir Narin 
ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 25
Kayıt tarihi
: 16.10.20
 
 

Abdulkadir Narin ilk ve ortaöğrenimini Avusturya'da tamamladıktan sonra İstanbul Bahçelievler Ana..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster