Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
159
 

Zor günler

Zor günler
 

Çocuk büyütmek veya bir aileyi ayakta tutmak, kolay değil.

YENİ EVLENEN BİR ÇİFT VEYA İLK ÇOCUĞUNU DÜNYAYA GETİREN BİR ANNE, ÇOK ZOR GÜNLER GEÇİRİR. Her iki durumda, eşler birbirinden çocuk da anne babadan  ilgi bekler.

Hepimiz, çok iyi biliyoruz ki, evde ilgi görmeyen çocuk, kırar, döker, saatlerce aç ve de uykusuz bile kalabilir. Ne ev kurmak ve yürütmek kolaydır, ne de çocuk büyütmek. Ama, artık görüyorum ki, çoğu anneler, doğumdan sonra, çoccuklarını, anneleri hayatta ise, geceli, gündüzlü onlara, değilse paralı bir bakıcıya EMANET EDİYOR...  HAYAT, onlar için aynı, işi olan, öncelikle, işine önem veriyor, olmayan ise, dirhem yaşantısını değiştirmiyor.

İSTİSNALAR DA VARDIR ELBETTE.

Çocuklar büyürken, onlara, yaşlarına göre davranır, iletişiminizi kurarsınız. Yoksa nasıl sağlıklı birer birey olarak yetişecekler. Nedense, sonyıllarda, şehir insanını, hırs ve doymazlık kapladı... Gösteriş ise aldı başını gidiyor.

ZOR GÜNLERDİR, ÇOCUK YETİŞTİRMEK VE YUVA KURMAK. Yetinme diye bir şey kalmadı artık, çünkü yetinmeyi bilenlerde, hırs yoktur, tevazu vardır.

Nereye gitti, o paylaşımcı ve mütevazi Türk toplumu? Nereye gitti, koşulsuz, birbirini seven, destekleyen, asla birbirleriyle, çatışma içinde olmayan arkadaşlıklar, komşuluklar ve saireler?

SEVGİ SONSUZ, SAYGI KARŞILIKLI...

Sağlıkla, SEVGİYLE KALIN. 

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli öğretmenimiz Göksel 47:Bu biçare sizin bu yazınızı inci misali dökülen gözyaşları içinde okudu.Dilerdim bu yazınız biraz daha açıklamalı ve geniş şekilde yazılsın. zaman,zaman mutfağımızda yemek yerken yemek boğazımda düğümlenirdi,çatal elimde zor dururdu.Ankara'da,İstanbul'da okuyan çocuklarımda yanımda olsaydı diye dalar giderdim. Bence dünyada en önemli görevlerden biri dünyaya gelişlerine sebep olduğumuz çocuklarımıza gereken ilgiyi,sevgiyi gösterip onları yetiştirmek,okutmak ve nihayetinde o mutlu günlerini görmektir.Yaşamın sair konuları teferruattır.Böyle bir yazı yazdığınız için size sonsuz teşekkür ediyorum.Selam ve saygılar sunuyorum.

Mehmet Burakgazi 
 30.05.2013 8:06
Cevap :
Mehmet bey, aman, sizi üzdüm galiba, bizim devreler, böyle, hep duygusaldırlar. BEN VE EŞİM, ÇOCUKLAR ETRAFIMIZDA OLAMAYACAKSA MANGAL BİLE YAKMAYIZ. Bizler, görevlerimizi yaptığımıza inanıyoruz, torunlara da aktarmaya çalışıyoruz. Sevgi ve saygı adadan, sayın Burakgazi.  30.05.2013 14:59
 

HARİKA NEFİS ŞAHANE HARKULADE OLAMAZ BÖYLE BİŞEY ...NEFİS CÜMLELER İLMEK İLMEK DOKUNMUŞ BİR SEVDA KİLİMİ SANKİ ...BRAVO ...

Cumhur Milletoğlu 
 29.05.2013 15:58
Cevap :
Necati bey, bir ayağa kalkıp alkışlamadığınız kaldı, apansız heyecanlandım, kolay beğenen yazarlardan değilsiniz. Teşekkürler, değerli yazarım, adacığımdan sevgi ve selamlar.  29.05.2013 18:37
 

Göksel Hocam,inanın ben de sizin gibi o sorduğunuz sorulardan muzdaribim. O soruları soruyor lakin cevabını bulamıyorum. Biz kendi kendimizi asimile ettik yok ettik diyorum. Yüreğinize sağlık... Adaya selam ve sevgilerimle.

Hanife MERT 
 27.05.2013 23:33
Cevap :
Teşekkürler sevgili MERT, ÇOK DOĞRU, SORULARIN CEVABI BULUNAMIYOR AMA, bir ihtimal deyip, yine de soruyoruz. KUCAK DOLUSU KIBRIS'IMIN, MEVSİM ÇİÇEKLERİNİ, GÖNDERİYORUM. SEVGİLER.  28.05.2013 11:21
 

Biricik oğlumla nasıl ilgilendim inanamazsınız hocam. Sebze ve meyve pürelerini özenle hazırlardım. O yıllarda Türkiye'de her şey yok, Avrupa'dan bavul bavul mama taşırdım. Kim ne derse desin, 5 yaşına kadar da koynumuzda yattı. Evimizde tek biblo kırılmadı. Oğlumuz hoplayıp zıplamadı. O'na "yapma" hiç demedik. Bizi hiç üzmedi. Tahsil hayatı boyunca "zayıf" kelimesiyle tanışmadı. Eğitimini tamamladı ve ailemize yaraşır bir askerlik yapmak için Şırnak'a gitti ve geçen hafta da döndü. Artık 26 yaşında bir yetişkin ve kendisi gibi evlatlar yetiştirecektir vatana. Ben de gururlu bir dede olacağım:) Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 26.05.2013 7:46
Cevap :
Bu mutluluk yüklü tabloyu, ayakta alkışlıyorum. ATA BEY, böyle bir baba, inanıyorum. Ne güzel askerlik de bitti, hadi hayırlısı, ALLAH, hepimizin, evlatlarının, yolunu açık etsin. İNŞALLAH, BİR GÜN TORUNLARA DA mamalar yapıp, onlara da bakacaksınız. ADADAN, SEVGİ VE SAYGILAR, AİLENİZE DE, GÖNÜLDEN EN İYİ DİLEKLER.  26.05.2013 14:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 163
Toplam yorum
: 1380
Toplam mesaj
: 72
Ort. okunma sayısı
: 218
Kayıt tarihi
: 24.07.11
 
 

1969 İstanbul Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü mezunuyum. 25 yıl İngilizce öğretmenliği ve bölüm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster