Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mart '13

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
371
 

Zor Ölüm: Ölmek için güzel bir gün, Bruce Wills döktürmüş!

Zor Ölüm: Ölmek için güzel bir gün, Bruce Wills döktürmüş!
 

Zor Ölüm'de aksiyona doyduk gerçekten. Muhteşem bir Amerikan filmi yine karşımızda. İhanetler, gerilimler ve aksiyonlar bu filmde ideal ölçüde kullanılmış gerçekten. Film kısa ve seyirciyi sıkmıyor. Jack Reacher'da da oynayan "Jack" karakteri, her zaman aksiyona yakışan bir adam. Polisiye filmlerinde görmeye artık alışıldık bir yüz.

Yabancı yapımların çoğu kaliteli ve özgün. Filmde "Amerikalıların neyini sevmem biliyor musun? Her şeyi!" gibi bir diyalog olmuştu. Özgün olduklarını buradan çıkarttım. Filme orijinallik katmışlar. Kendilerini öne çıkaran tek şey; başarıları...

Filmin yönetmenliğini John Moore yapıyor. Bruce Wills ise yine oyunculuğunu döktürüyor... Yaklaşık 98 dk sürüyor, olaylar Moskova ve Çernobil'de gerçekleşiyor.

FİLMİN GENEL KONUSU:

John McClane 20 seneden fazladır New York emniyet güçlerine bağlı olarak hizmet veren ve terörist grupları yok etmesiyle ünlü bir polistir. Bu yüzden de dünyanın dört bir köşesindeki teröristlerin can düşmanıdır. Rus mafya lideri hapisten kaçınca McClane, rotasını Rusya'ya çevirir; Rus yeraltı dünyası ile olan tek bağlantısı ise Komorov adında bir Rus'tur. Fakat Amerikalıları pek de sevmeyen bu ülkede, gizli görev esnasında karşısında oğlu Jack'i görünce daha da şaşıracaktır. John, oğlunun sandığından daha yetenekli olduğunu ve Rus mafyasını köşeye kıstırmak üzere olduğunu fark eder. Aynı dönemde Sovyet ordu kuvvetleri de kontrolü ele geçirmeye çalışmaktadırlar. Baba-oğul, kaçak mafya liderine karşı sert ve delice bir savaşa girişeceklerdir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Sinema sitesinde de yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Önce "kelebeğin rüyası" ardından "romantik komedi" izledim...Şimdi sıra "zor ölüm" filminde, en kısa zaman da İZLEYECEĞİM, ELLERİNİZE SAĞLIK...Selamlar

Sündüs Akkaya 
 05.03.2013 18:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 90
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2437
Kayıt tarihi
: 03.11.12
 
 

Kafasına takılan her konuyu sonuna kadar araştırmaya üşenmeyen, bildiklerini, öğrendiklerini ve i..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster