Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Temmuz '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
106
 

Zorbalık sıkıntısı...

Zorbalık sıkıntısı...
 

Türkiye'de Zorbalık


Bizde bir zorbalık sıkıntısı var. Gelenek, görenek ya da modernlik adı altında elimizden geldiğince herkesi baskı altında tutmaya çalışırız. Yaşadığımız şehirdeki her bireyin kendimiz gibi olması için çabalarız. Olmazsa, kapı dışarı atarız.

İzmir’deysen eğer kara çarşafla ya da cübbe ile dolaşamazsın, Konya’da Ramazan ayında içki içemezsin, Hakkari’de ise kısa şortu sokakta değil evde bile giyemezsin. İnanmayanlar varsa denesinler de biz de bir görelim.

İNSANSILAR…

Bunlar senin benim gibi insana benzerler. Görünüş olarak bizlerden hiçbir farkları da yoktur aslında. Beyinleri şöyle çalışır: “O’nu şu kefeye koyayım olmazsa burada bir yer bulurum. Şu; örümcek beyinli, Bu; fingirdek, O ise; karaktersiz ama bizden”

İnsanlıktan nasibini almamış bu mahlukatlar, onların bulunduğu ortama girdiğinizde bile size öyle bir bakış atarlar ki acaba ben mi insan değilim diye kendi kendinize düşünürsünüz.

İşin garip tarafı ise bazen öyle durumlar oluyor ki sizi; “fişleyen adam” olarak ilan ediyorlar. İşte o an bittiğiniz andır. Ne yaparsanız yapın, işin içinden çıkmazsınız. Sizi, fikrinizi bile söyleyemeyecek duruma sokar bu “İNSANSILAR.”

TARAFSIZLIK DİYE BİR ŞEY YOKTUR!

Şunu bir kararlaştıralım. Ben tarafsızım diyen insan yalan söylüyordur. Hayatta öyle bir şey yok çünkü. Olsan bile düşünme yeteneği olmayan kedi, köpek gibi bir hayvan ile aynı kefede yer alıyorsun demektir.

Düşünen, fikir yürüten ve karar veren herkes bir şeyin yanındadır. Kesinlikle iş ahlakın olmalıdır ama tarafsızlık diye bir şey yoktur. Hani derler ya “Bağımsız medya yok, yandaş medya var.” diye. Kardeşim, o zaman bu solcu gazeteler de yandaş değil mi? Solcular iktidara gelirse eğer, bu gazeteler solcuları bırakıp muhalefeti mi destekleyecek? Bırakın bu işleri…

ZORBALIĞA KARŞI DİRENELİM…

Bu aralar her şeye karşı direniyoruz. O kadar çok direndik ki en başta neye direndiğimizi bile unuttuk. İş öyle olunca bazılarımızda direnenlere karşı direnmeye başladı. Duran adama karşı duran adamlar bile çıktı piyasaya. Kısacası, iş çığırından çıktı. Garip mahlukatlar arasında en çok kim direnecek yarışına döndü olay.

Bu direnme olaylarında hep aklımı kurcalayan bir konu var. Acaba gelecekte, bir sağcı ile sağcıların zorbalığına karşı, solcu ile solcuların zorbalığına karşı direnebilir miyiz? Böyle bir gelecekte yaşabilir miyiz?

Eğer benim gibi düşünen varsa bir gün tüm zorbalıklara ve baskılara karşı hep beraber direnelim… Daha güzel bir gelecek için yeni bir dünya inşa edelim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 506
Kayıt tarihi
: 30.03.12
 
 

Göksel Topçu, Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Şuan Çandarlı Belediyesi'..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster