Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ağustos '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
539
 

Zorunlu yorum/ samimi yorum.. Taranmayan saçlarım. Yalancı arkadaşım.

Zorunlu yorum/ samimi yorum.. Taranmayan saçlarım. Yalancı arkadaşım.
 

Tınmıyorum…

Hiç tınmıyorum ay…

Alınmıyorum da…

Geçen gün yataktan kalktım, telefonun zili yıkıyor ortalığı, ”sus bi ya” diyerek, gözkapaklarımı açmaya çalışıyorum. Olmadı, elimle açtım. Gecenin sıcağı, birde sivrinin beni çok sevmesinden dolayı (o kan grubunu çok severmiş meret) uykusuzluğun, hani olur ya mızmızlığı üzerimde…

Aylak aylak evin içinde dolandım durdum. Göz kapaklarımı zor açmışım elimle zaten.. Buz’la yaptığım masaj bile düzeltemiyor. Öyle feciyim. Küfretmesini bilmem, hatta hiç bilmem.. Bilsem, sivrisineklere söveceğim. Her yanım kızılcık çıkarmış gibi… hay anasını beee..

El yordamıyla duştan çıkıp, saçlarımı kurutup( bu arada dipnot:yaklaşık bir aydır saçlarımı taramıyorum, ta-ra-ya-mı-yo-rum…uzun.tarayıp kurutmaya kalksam öğle mesaisine anca giderim. Bizim mesai 08.00’de, hergün yıka, kurut modeliyle dolaşıyorum.bu satırları yazarkende bu hal devam ediyor..niye anlatıyorsam artık) giyinip çıktım evden.Ne al, al’ına, ne mor, moruna uyuyor.Tipsiz bir tipim yani..

Derken çok sevdiğim arkadaşımın kocası beni gördü..” Bana kırılma, ben peşin söylediğim için herkes benden kaçar ama, sana çok acil modacı bulmamız lazım.cemil ipekçi, yıldırım mayruk, dilek hanif.Sen seçsen, seçsen Cemili seçersin ama” dedi. Güldüm, gülüştük…”Hadi be yaaa” dedim ben. Eşi devreye girdi, yani arkadaşım “yok be ya. ne güzel işte” diye gülmsedi.Bozuldum.Benim can, ciğer arkadaşımın söylediğine bozuldum.Kızın smaimiyetine, dürütlüğüne bozuldum.

Eve geldim, düşündüm; adam haklıydı, beni düşünmüştü, bir dost tavsiyesi diyerek beni diğer insanlardan ayrı tutmuş, doğru yola sevketmişti.Ya arkadaşım ne yapmıştı, kötü olduğum halde, iyi demişti..Hangisi samimi şimdi..Haliyle bende berbattım.Kötüydüm.Gururum incindimi diye sordum, soruşturdum, üzülmem lazım diye beynimden mesajlar geçtim.Nafile ııı-ıhhh …

Öbür gün , öğle yemeğinde arkadaşıma gidip; Kocana söylermisin, ona ne kırıldım, ne gücendim.Haklıydı, çünkü kötüydüm” dedim.

Samimiyet çok önemli...

Dürütlük çok önemli..

Bir insana söylediğimiz sözün, o insanı nereye götüreceğini düşünmek çok önemli.

Bakış açımız çok önemli..

Şakşakçılığın, olmamışa, olmuş demenin, grup psikolojisinin baskısıyla, sevmediğimize seviyoruz demenin, polyannacılık (gerçek polyannacılık oynayabilirsek bize ne mutlu ya) oynamanın, biz yetişkinler, yazarlar (profesyonel değil MB’de günlükçüler), çizerler, okurlar nezdinde, ne kazandıracağı meçhul.

Haşim yazdı geçende; "Kimse kusura bakmasın her yazıya yorum yapmayacağım, samimi bulduklarıma yazacağım” diye..

Birde yazı okumuştum.”Hatalı iş, davranış yapanı uyarın, uyarmazsanız; o, hep doğru yaptığını sanacak” diye…

Velhasıl, eleştirinin yanında özeleştireninde bulunması gerekir.

Kimi “a” yazar, kimi “b” yazar…

Konu kişiye kalmış…

Lakin; herkes olması gerekeni yazmayacaksa, yada sırf yorum yazmak için okuyacaksa…ki korkarım….

Kimse kusura bakmasın.Ben buradan ilan ediyorum.

Yazdıklarımı okurken, lütfen içinizden paylaşacağınız iki cümle, eleştiri gelmiyorsa; beni sevseniz de dahi, yazmayın.Ben, beni anlamam lazım.. burada parti kurmuyorum…Her türlü kaleme, aynı mesafedeyim. Zorunluluktan çok, samimiyetten, içten gelen, yürekten yazılanları toplayayım..

Haliyle MB’de; yazıların, fikirlerin, paylaşımın samimiyetinden şüpheye düşeriz.

Yok yani yok, bu kadar kelime oyununa hiç gerek yok.Sadede gelelim...

Ama yorum, ama yorumsuz…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ben yazıyorum kardeş. yani yazmaya çalışıyorum. eğer bir yazıyı okuduysam iyi kötü bende birşey uyandırmıştır zaten. o halde okunduğunun imzası olarak elimden geldiğince bir de yorum bırakıyorum. hepsi bu vallaha. beni bilen bilir, samimiyetiminde farkındadır zaten. öpüyorum gözlerinden.

beenmaya 
 19.08.2007 21:45
Cevap :
Belli ki kimi tribünlere,kimi sahay oynuyor.Haaa bu arada kimi yürekten oynuyor...  20.08.2007 8:15
 

Sanırım olay bu. İnsan kendisiyle barışık olursa her türlü eleştiriyi de kabul eder sindirir. Varsa düzeltilecek bir şey düzeltilir. Sevgilerle

Gülün içinden 
 17.08.2007 2:40
Cevap :
Hissetmek önemli gül...Birde alçakgönüllülük..  17.08.2007 10:21
 

ben şimdi sana yorum yazmadan geçermiyim sandın.Geçmem.Siz yazmasanızda ben yazarım,bırakmam öyle kolay kolay.Eeee güzel ama ne yapayım,zaten beğenmediğimi yarısına kadar okuyup kapatıyorum.Beğenmediğimide demeyeyimde bana hitap etmeyeni diyeyim işte.Sevgiler...Cadısın işte,rüküş cadı.

emel dedeoglu 
 11.08.2007 10:49
Cevap :
Sevgili Emel,bu gidişle bir gün ipimi çekecekler.Ya sus,ya suuuusss,yada go home ordu diyecekler ammaa ben yine diyeceğim:)) Nazik katılım ve paylaşımın için teşekkürler...  11.08.2007 15:47
 

Saçma sapan chat jargonunu, Türkçemize bulaştırmaya çalışanların tümünü bir kez daha kınıyorum.Türkçemizde w harfinin olmadığını, v yerine w kullanmanın tasarruf da olmadığını o "walla" diyen yorumcuya hatırlatmanızı beklerdim ama samimi davranacak cesareti gösterememişsiniz yazık ki. Tekrar saygılar.

fegokce 
 11.08.2007 8:54
Cevap :
Merrhaba,nazik yorum ve paylaşımınızı aldım.Hakikaten memnun oldum.Beklediğim,cesaret örneği gibi yazı yazan birisiniz.Kaldıki,lafı dolandırmadan söyleme huyum sözel olarak mevcut.Bunu henüz kaleme geçiremedim.Edebiyat yani.Ama samimi,dürüst.Aslında,kullanılan yazılardaki imla hatasından çok gönüllerdeki imla hatasından bahsetmekti amacım.Siz zaten anlamışsınız ki böyle bir yorum yazmışsınız.Bundan sonraki yazılarımda objektif bakış açınızı bekleyeceğim dersem,yağcılık sınıfına mı girmiş olurum.Sanmıyorum Çook teşekkürler...Birde şu "walla" kim yazmış bir bakayım...  12.08.2007 14:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 358
Toplam yorum
: 3042
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 1551
Kayıt tarihi
: 29.11.06
 
 

Deli-dolu, akıllı,  yalandan yere çamura yatan, normal değerlerde zekalı, esprili, şakacı, kendin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster