Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

29 Nisan '12

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
758
 

Zülfü Livaneli’nin 40. sanat yılı Büyükçekmece'de kutlandı.

Zülfü Livaneli’nin 40. sanat yılı Büyükçekmece'de kutlandı.
 

Büyükçekmece Belediyesi Zülfü Livaneli’nin 40. Sanat yılını özel bir programla kutladılar.

Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi Bedia Muavvit Salonunda 5-16 yaş arası gençlerden oluşan “Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Korosu”, Zülfü Livaneli’nin 40. Sanat yılını bir konserle kutladılar.

“Sanat Hayattır “sözü ile sanata ve sanatçıya önem verdiğini her fırsatta dile getiren Büyükçekmece Belediyesi Başkanı Hasan Akgün, “Bize göre gelişmişliğin en büyük ölçütlerinden biri kültür ve sanattır. Bu anlayışla, kültürümüze, sanata ve sanatçıya bugüne kadar her fırsatta destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Livaneli’nin 40. sanat yılının kutlandığı konseri muhteşem olarak değerlendiren Başkan Akgün, Zülfü Livaneli’nin şarkılarını hakkı ile söyleyen çocuklarımızı canı gönülden kutluyorum. Yürekleri ısıtan, o sıcacık nağmeleri bence çok güzel seslendirdiler ”şeklinde konuştu.

Zülfü Livaneli’ yi bu milletin çok sevdiğini dile getiren Başkan Akgün ; “ O sevgi dolu kalbi ile kültür ve sanat dünyamıza çok büyük hizmetler etmiştir ve uzun yıllar da hizmet etmeye devam edeceğine de inancım sonsuzdur” diye konuştu.

“Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Korosu”nun kendi şarkılarını çok güzel seslendirdiklerini anlatan Zülfü Livaneli de konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Koltuğumda otururken kendi şarkılarımı ve bestelerimi çocuklardan dinlemek beni oldukça duygulandırdı. Özellikle şarkıları yazdığım seneler gözümde canlandı. Böylesine bir gece yaşattığınız için çok mutluyum. Küçük yaşta olmalarına rağmen benimle aynı duygularla söylüyor olmaları gurur vericiydi.”

Gençlerin verdiği konseri oldukça başarılı bulduğunu belirten Müjdat Gezen de ; “Türkiye’de uluslar arası tanınan az sayıda sanatçımız var. Onlardan biri ise Zülfü Livaneli’dir. Onun şarkılarıyla bütünleştik, duygularını hissettik ve gururlandık. İyi ki Zülfü Livaneli Türkiye’den çıkmış. Onunla gurur duyuyoruz” dedi.

Orhan Şallıel tarafından oluşturulan senfoni orkestrası, eğitmenler Saide Feray Kesim, Hatice Kübra Demirtaş ve Çiğdem Güven eşliğinde gerçekleşen konserde, Zülfü Livaneli’nin birbirinden özel şarkıları ve besteleri seslendirildi. Toplamda 90 kişiden oluşan “Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Korosu”, konser boyunca konuklar tarafından ayakta alkışlandı. Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Korusunu ve Zülfü Livaneli’yi sanat dünyasının önde gelen isimlerinden İnci Çayırlı, Defne Yalnız, Müjdat Gezen, Ercan Bostancıoğlu, Latif Doğan ve Gazeteci Yazar Can Ataklı gece boyunca yalnız bırakmadılar.

İyi ki sanat var.

Haber kaynağı ve fotoğraflar: Büyükçekmece Belediye Başkanlığı.

''Melekler Yüreğinizden Öpsün''

Sabiha Rana

***

Ulaşım ve iletişim bilgileri:

Beyaz Düşler: www.sabiharana.com

Facebook: Sabiha Rana | Facebook

Facebook : http://www.facebook.com/sabiha.rana

Twitter: http://twitter.com/#!/sabiharana

Milliyet Blog : http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

Naberler.com: http://www.naberler.com/Blog.aspx?Web=sabiharana&CID=6076

YouTube: Sabiha Rana adlı kişinin profil resmiSabiha Rana

Rengarenk Kırmızı: http://www.rengarenkkirmizi.com/

Kıbrıs Vogue Magazin: http://www.voguekibris.com/

İletişim: sabiharana@sabiharana.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Sabiha Rana, Büyük sanatçı,şair,yazar ve hatta bestekar Zülfü Livaneli'nin adını duyunca yazmadan edemedim. Büyük Çekmece Belediyesi'nin Zülfü Livaneli'nin 40.sanat yılını kutlamasına çok sevindim. Sanatımız, kültürümüz adına tebrikler diyorum.Uluslararası sanat ve kültür dünyamızda Zülfü Livaneli değerli bir sanatçıdır. Buradan selam ve saygılarımı gönderiyor ve daha nice sağlık dolu yıllara diyorum.Selamlar. A.Güler

Abdülkadir Güler 
 29.04.2012 13:33
Cevap :
Sağlık huzurla varol sevgili dostum. Teşekkür ederim. Sevgi dolu selamlar..   30.04.2012 11:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1988
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4897
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster