Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
10 Milliyet Blog yazarı veya okuyucusuna Demirci Mehmet Efe I kitabı hediye

Yaşamımızın neredeyse her alanında, maalesef fayda odaklı yaşar olduk. Bunda, sürekli yaşar olduğumuz ekonomik krizlerin de etkisi olsa gerek. İnsanoğlu gününü kurtarma derdine düşünce; uzun vadeli ve sağlıklı şekilde düşünemez oluyor. Edebiyat alanında da; ticari zinciri oluşturan halkaların ortak menfaatleri söz konusu olduğunda; edebi ve/veya tarihi değeri olan eserlerden de para kazanılması mümkün oluyor. Kanımca eser sahibinin tanınması, onlarca yıla dayanan çabasının karşılığını maddi açıdan da alması ve yeni eserler için kaynak bulması an meselesi! Milliyet Blog 'da konu olduktan sonra, gerisi gelecektir. Bu yorumdan sonra ben de fayda nedenimi açıklayayım bari :) Bu serinin 3.ve 4.ciltlerini istiyoruuuumm:)) Sağlıklı ve Sevgi dolu günlerde...

14 Ocak 2009 07:55
Blog hediyesi; Ünal ağabey

Ülkemizin gerçek değerlerinin "Ünal ağabey"iniz ve onun gibi insanlar olduğu muhakkak!. Kendini ön plana çıkarmadan çevresine ışık saçan, sevgi ile üreten, yaşamı deneyimleyen insanlar. İyi ki tanıttınız.:) Bir öğretmen çocuğu olarak, candan teşekkürlerimle.

11 Temmuz 2008 17:52
Beter olasın

Hangi Felezof:) demiş hatırlamıyorum, sanırım şöyleydi; "Homo homono lupus" (insan insanın kurdudur). Niyet kötü ise, kötü niyete uygun olan çözümleri bulmak çocuk oyunu gibidir "insan" için!.. Önemli olan; İNSAN olabilmek ve bu yönde; sürekli, samimi çaba sarf edebilmektir. Ne kadar dolu-dolu, içten yazıyorsunuz. Kutlarım Can-ı Gönülden, Saygılarımla.:)

10 Temmuz 2008 23:48
Kese Köpük

Dilerim bu yazınız gereken düzeyde SES GETİRİR ve GEREKEN ÖNLEMLER ALINIR.! Şu güzelim ÜLKEMİZİN haline bakın..! Bir yanda; türban konusu, öte yanda; eğitim, meslek edinme yolunda gençlerin girdiği kaos, yüzleştikleri banallik, ülkeye güven duymamaya varacak uygulamalar. Bu yazınızla sizi tanıdığıma memnun oldum. Saygılarımla.

07 Mart 2008 13:23
Sevdim...

Hissettiklerinizi ne kadar güzel, farklı yönlerden dökmüşsünüz satırlara... İçtenlikle ve deneyim yüklü.. Dilerim; her gününüz Akdeniz 'in o tatlı mavi dalgalanması gibi coşkulu geçer. Saygılarımla.

27 Şubat 2008 17:43
Mutluluğu aramak

Sevgili Yazın Arkadaşım, bakışına; kalemine; yaklaşımına sağlık... Bir dans zerafetinde; duyarlılığın çok güzel bir örneği olmuş. Tüm bunlar, güzelim Anadolu üzerinde yüzyıllardır, T.C. üzerinde onlarca yıldır oynanan oyunun bir parçası... Tek farkı, rol alan aktörler değişiyor. Biz Vatansever ve Demokratlar kendi hatalarımızı görüp, gereken bilinçli yaklaşımı sergilediğimizde; mücadele anlamlı ve vatanın hiçbir şekilde bölünmezliği kesin olacak.

18 Şubat 2008 20:06
Altbenlikte biriktirdiğimiz çöplükler...

Aman...aman Sevda Hanım... Bu genç yaşta bu kadar karartmayın içinizi. Gözünüz ve gönlünüz gecenin AY IŞIĞINDA olsun. Ay Işığı yansısın yüreğinize. Tüm benliğinizin soyadınız gibi IŞIKLI, AYDINLIK, FERAH olmasını dilerim. Sağlıkla ve Sevgiyle kalın.

14 Kasım 2007 18:23
Yaşam kalitesi üzerindeki etkimiz

Yazıyı okurken; keyif anları ile sıkıntılı anları yaşamanın çekiciliğini tadıyor insan (yaşama bakış açımıza bağlı olarak). Hepimizin beyninde; keyif, mutluluk, şüphe, sıkıntı, kendi kendimize neden olduğumuz huzursuzluk düşünceleri döner dururken; bakış açımıza göre; bunları mizaha dönüştürerek dans ettirmenin inceliğini yakalabilsek hep (yaznızdaki ironi ile...) yaşam hep daha güzel, daha mutlu, daha doyumlu olacak elbet. Arkadaşım, bu şekilde yazmaya devam etmeni ve bakış açımızı hep keyiflendirmeni dilerim. Sağlıcakla-Mutlulukla kal...
Tarık Toraman

24 Eylül 2007 13:52
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 34
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 627
Kayıt tarihi
: 21.09.07
 
 

Merhaba, MilliyetBlog 'un ilkeli yönetiminin yanı sıra; sağlamış olduğu sürekli gelişim içindeki ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster