Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Posta kutuna bırak düşlerini

ihanet ettim bugüne, ömrüme yine harika bir şiir olmuş sevgiler...

24 Mart 2010 23:33
Sus..

bu yazınızı oda arkadaşlarımdan birisine okutmayı ne çok isterdim hoş okuyacağını bilsem mutalaka okuturdum bi şekilde...

23 Mart 2010 22:35
Kefe...

Günlerdir insanların öfkelerini izliyorum. Olanlar için benimde içim parçalanıyor ama temkinli olmak gerektiğinin farkında değil insanlar.Son yaşananlara yönelik söylenen bir şey var "bu ülkede ayrımcılık hiç olmadı, bu yeni durum ayrımcılığı ortaya çıkaran şeydir". çocukluğumdan beri gördüğüm gözlemlediğim bir şey var devlet politikasından bahsetmiycem ama insanların içinde böyle bir ayrımcılık var ne yazikki... ustelik memleketimden ötürü böyle bir ayrımcılığa ugramadığım halde farkındayım bunun... keşke bir dönüp bakabilsek içimize.Kimse doğacağı yeri seçemiyorsa ne saçma bir sınıflandırma bu... teşekkürler bu güzel ve anlamlı yazı için...

11 Aralık 2009 12:44
Bir şarkı kaldı dudaklarımda

Tüm felaketleri uzak tutun benden! ulaşamazsa bana yakamaz canımı asla! yine harika yüreğinize ve zihninize sağlık...

02 Aralık 2009 15:41
Simyacı"dan

Herşey farkında olmakla başladı felsefenin doğup gelişmesinde en önemli yapı taşı bu oldu. Çok güzel bir hikayeydi bu teşekkürler.

09 Şubat 2009 09:49
…Ve unuttum, virgül koymayı hayatıma…

"Virgül koymayı unuttum hayatıma" henüz rüyadayken virgülsüz uzun uzun cümlelerle doldurup hayatı rüyamız uzasın istiyoruz, risk aldığımızı bile bile... çok güzeldi teşekkürler...

29 Ocak 2009 15:52
"Issız adam" daki aşkın hangi halidir?

Bu filmi izledikten sonra aklıma çok sevdiğim bir kitap olan Sartre'nin ilk uyanışından anımsadığım bir durum geldi Özgürlüğün peşinde ve hayatta bağlılığın her türlüsünden kaçınan bir adamın hikayesi vardı ordada. özgür kalmak adına özgürlüğün kölesi olan bir adam, tanımlama buydu. Ben filmi çok beğendim ve ne yazıkkı duyduğum yorumların çoğunda nedense sadece adamın hazlarıydı tek konuşulan oysa bence anlatılmak istenilen bambaşka bir şeydi. Aşkın başka başka tarifleri ve başka başka yaşanmış şekili var bizler bile her ilişkide yeni birer benle karşılaşırken her ilşkinin birbirinin aynı olması mümkün değil bence.

29 Ocak 2009 11:04
Duvar

Salonun camından karşıdaki tepelere ve binlerce apartmana bakarken içim hep bir tuhaf olur her ışıkta habersiz olduğum başka başka hayatlar. Yandaki apartmanlarda sokağımızda tanımadığım yabancılar kendine yabancılaşmanın sonu herkesi yabancı bilmek mi acaba?

28 Ocak 2009 13:00
Ortadoğudaki ateş güllerine ince dokunuşlar...

Evet birileri haksızlık yapıyor, birileri kan akıtıyor bir diğeri bunlara güzel kılıflar hazırlıyor, haklı gösteriyor tüm bu anlamsız oyunları... peki ya seyirci kalanlar ve boyun eğip sessizce izleyenler onlar ne kadar beyaz kalıyor.Yok yok inanç uğruna dökülmüyor kanlar hadi dürüst olup söyliyelim herşey hırslarımızın eseri!

28 Ocak 2009 12:22
sevdalıydın...

o giderken ağlayamadın... umarsız, yapayalnız ve duygusuz ve hiçbirşerysiz kala kaldın... Ne tanıdık bütün bu hisler.İnsan kendi yazmış gibi hissedermi bir yazı? hissediyorum işte... teşekkürler ve hoşbulduk demek istiyorum. : ))

28 Ocak 2009 11:38
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 438
Kayıt tarihi
: 06.11.08
 
 

1982 yılı Yalova doğumluyum. Maviliklere hayranlığım çocukluğumdan kalma bir tutku : )) Üniversite b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster