Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kürtler ve Kürtçe-2

Yine ders alınacak bir blog yazmışsınız. Bence bazı yazıları çerçeveletmeli. Bazılarını da kapak yapmalı. İşte bu yazı kapak mahiyetinde. Dil bir milleti millet yapan en önemli unsurların başında geliyor. Dili Dil yapan da yine milletin kendisi. Dil olmadan nasıl ortak tarih yazılır. Ağızlar şiveler farklı olsa da söylenmek istenenin herkesçe anlaşılması gerekir. Sizi takip edenlerin, kişisel düşüncelerinize katılsın ya da katılmasın, asla araştırmadan yazmayacağınızı bilmeleri gerekir. Tebrikler.. Ayrıca bu açılıma da inanmıyorum. Bence giderek Saçılım halini almaya başladı. Kişisel olarak, yapılmak istenenin alt metinleri beni çok rahatsız ediyor.Taleplerle ilgili söylemlerin iyi niyetli olduğuna inanmıyorum. Samimiyetsizlik dizboyu. Bu iktidar ne yaparsa yapsın hiçbir işinin altına imza atmam. Bu da benim görüşüm. Selamlar.

09 Eylül 2009 23:16
Küçük dul

Ha çocuk pornosu, ha 10 yaşında gelin.. Hiç fark yok bence. iğrenç. Türkiye'de de küçük yaşta evlendirilen hatta başlık parasına satılan çocuklar yok mu? Var tabi. Ama yine de laik demokratik düzende kanunların koruyuculuğu olmasaydı herhalde bu araplardan farkımız kalmazdı. 10 kızdan 9 u bunu yaşayacaksa şimdi 20 kızdan 1 i yaşıyordur. İstatistiklere bakmadım ama tabi daha iyimser olmayı istiyorum. Selamlar.

03 Şubat 2009 20:44
Başbakan'ın Davos'taki tavrı

Merhaba.Ben Erdoğan'ın bu tepkisine şaşırmadım. Yani kendisi son derece külhani bir insandır.Efelenme konusunda uzmandır. Bunu yurt içindeki demeçlerinde de gayet iyi yapmaktadır. Bir tepki verilmeli miydi?EVET TABİİKİ. Bir kısım düşünenler gibi ben de tepkinin dozunu iyi ayarlamak lazımdı Üslup sorunluydu diyorum. Bununla beraber buradan oturup o an olanlar veya olmayanlar hakkında yorum yapmanın da kolay olduğunu düşünüyorum. Ben olsam ne yapardımı cevaplasam yine de doğruyu söylemiş olmam cünkü YAŞAMAK LAZIM. ne söyleseniz tam cevabı olmaz. Bununla birlikte eğer siz TC. Başbakanı vs. bir görevde iseniz malesef çelik gibi sağlam sinirleriniz olacak. Siyaset-politika bunu gerektiriyor ne yazık ki. Hükümete yandaş medya ne kadar taraflı ve abartılı ise yandaş olmayan bir kısım da o kadar karşı oldu. ortası yok bu işin. Bana kalırsa Erdoğan şöhretin bedeline katlanmayı umursamaz. Önemli olan Türkiye'nin nelere katlanması gerekeceği. Zaman gösterecek. Yaşayıp göreceğiz. Selamlar.

03 Şubat 2009 18:27
Atam vaziyet bu...

Rumuzu (veya ismi) fetullah olan arkadaşın, bu ismi bize birşeyler çağrıştırmalı mı acaba?..... Laik, Uygar, Atatürk'ü anlayan, dinsizlikle Laikliğin farkını kavrayabilen herkese ve tabii ki size Selamlar..

29 Ocak 2009 13:20
Hüzünlü bir gecenin sabahı...

Bu arada gözleniyoruz hepimiz. Yakında bizi de almalarını önlemek adına kediler ve kadınlar iyi birer seçim olabilir(!)... Selamlar.

29 Ocak 2009 13:07
Hüzünlü bir gecenin sabahı...

Ben de hep benim bloglarım reddediliyor sanıyordum:)) Sizin de onaylanmıyorsa benim haydi haydi onaylanmaz... Ama belli olmaz, Bu kadar umutsuz bir şiirden sonra belki insafa gelirler. Çünkü belirsizlik kötü... Selamlar.

29 Ocak 2009 13:04
Üç konu ve üç yorum...

Sayın Denizkent; iyi niyetinizi anlıyorum. Ama bu fazla iyimserlik diye düşünüyorum. Birine yardım etmek istediğinizde ister istemez onun adına düşünür onun adına karar verirsiniz. Tutarsınız, onun için söylemlerde bulunursunuz. Yani insan ilişkilerinde karşıdakinin adına birşeyler yapar söyleriz. Ancak devlet yönetiminde aynı platformda olanlar için yardım olabilir, kesinlikle özellikle yargı erki için yardımcı olmak doğru olmaz. Yargı ihtiyaçlı hale getiriliyor. Hem bunun parantezinin içindeki (birbirine müdahale etmeden) olabileceğine bunu söyleyen sizin bile inandığınıza inanmıyorum. Yargı kendi adına düşünür kendi yolunu kendisi bulur "eğer rahat bırakılırsa".. Bunun yanında ben mal varlığı ile ilgili cümleme SADECE .. diye başladım. Yani sadece Özbek için değil dedim. Türkiye'de %90 sıfırdan gelen siyasiler bugünkü durumlarını açıklayamıyorlar. Özellikle RTE.nin mal varlığının izahı yok. Özbek ise malların sendikanın malı olduğunu söylüyor. Tapusunu görmek lazım tabi.. Selamlar

27 Ocak 2009 18:35
Uğur Mumcu gerçek bir "Temiz eller savaşçısı" idi

Merhaba. Yürekten katılıyorum yazınıza. Uğur mumcu'nun neden Uğur Mumcu olduğu ve neden ÖLDÜRÜLEMEDİĞİNİ ölmeden önceki yazıları ile bugün içinde bulunduğumuz duruma bakarak görebiliriz. Her yıldönümünde içim sızlıyor. Kendisi asıl olmayı başarmış gerçek bir yurtsever.. Ruhu Şad olsun. Unutmayacağız..

25 Ocak 2009 23:31
Üç konu ve üç yorum...

Merhaba sayın Denizkent... 1. Yoruma katılmıyorum. 1921 Anayasasını dönemin şartlarına göre değerlendirirseniz doğru gelebilir. Ancak bugün içinde bulunduğumuz şartlarda, Hükümetin yargıya hukuka müdahalesinin tartışıldığı bir ortamda üçü bir arada ahenkle dansediyor tarzında görüntü sergilenmesini doğru bulmuyorum. Ortamın bunu kaldıramadığını savunuyorum. 2. Yorumu yorumsuz bırakıyorum. 3. Yorum; Mal varlıklarıyla ilgili yorum yapacak olursak..Sadece Özbek'in değil Vaktiyle simit satan bir kişinin çocuklarının bugün gemicik almalarının ve kendisine ait mal varlığını kaynağını açıklayamamasının da ne ile mümkün olduğunu da tartışmaya açmalısınız bence.. Bilmem anlatabildim mi? Selamlar.

25 Ocak 2009 23:03
ders almasi gerekenler ders vermeye kalkarsa...

Kendileri bizim hakikaten "baş-bakanımızdır" Herşeye bakar ama ancak kendi çıkarına olanları veya görmek istediklerini görür. Asla sizin gördüklerinizi de görmez. İşine gelmez cünkü. Tabi böyle bir kişinin kendi gözündeki çöpü görmesi de beklenemez. Bu bağlamda Obama'ya kendince ve engin tecrübelerine dayanarak nasihatlerde bulunması da gayet normal olur. E ne de olsa baş şekilde bakar, başka(!) şekillerde de görür..

21 Ocak 2009 20:36
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 519
Kayıt tarihi
: 14.12.08
 
 

1971 İzmir doğumluyum. Üniversite mezunuyum. Devlet memuruyum. Türkiye'de son zamanlarda yaşananlar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster