Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Eğitim sanatı

Çok kalteli bir yazı. Her anne ve babanın yanında her öğretmenin de okuması gerekir. Dediğiniz gibi eğitim bir sanattır. Hemde Tanrı sanatı. Çocuklarımızı gözlemek konusunda saydığınız sorulara ben de ; -çocuğunuz hangi oyundan hoşlanır? sorusunu eklemek istiyorum. Sevgi ile kalın.

30 Mart 2011 07:13
Kitaplarım

Zeynep Hanım gerçekten ben bazen sanal aleme, fizik ötesine veya ruhlar alemine mi desem (ne anlam vereceğimi bilmıyorum) o aleme dalıp kayboluyorum. O arkadaşların ve benimde arkadaşlarımın ilk sayfasını açtığımda o alemin kapısı açılıyor ve içeriye dalıyorum Kimi tarihe zaman yolculuğu yaparken, kmi geleceğe uçuyorum. Oradaki kahramanlarla yaşıyorum Son sayfaya gelince başka bir kapı açılıyor bir bakmişsın ki gerçek dünyadasın. Rüyada imiş gibi uyanıyorsun. Bu arkadaşlar ne çok iyi dir ki senden herhangi bir bedel istemeden geçmişe ve geleceğe tur attırıyor, tüm bldklerini paylaşıyor ve koşulsuz sevgi sunarak arkadaşlık ediyorlar. Kitaplar hakkındaki duygularımı anlatmaya kalksam ayrı bir kitap olur. Sevgi ile kalın.

01 Ocak 2011 11:40
Risk

O söz sadece Daniel De Foe nin amaçsız olarak alınan bir alıntıdır. Onu kastetmedim. Saygılarımı sunarım.

15 Aralık 2010 09:39
kaatı sanatı

Emine hanım yaşam mücadelenin ;düşünce tembeli olan kişilere umut vermesini dilerim.Okadar çok içten ve samimi siniz ve hayatı seviyorsunuz ki ,inanın yazılarınızdan anlaşılıyor.Sizin gibi ,olumsuzluğa rağmen ,üreten ve hayatın anlamını vermeye ,hayata bir şeyler katmaya çalışan insanlarla daha yakın olmak ve güzellikleri paylaşmak isterdim.İnanın üreten insan lar benim için değerlidir.Onalara saygı duyarım.Selamlar.

25 Şubat 2010 14:38
Hayallerinin peşinden gitmek isteyenler için

Hayal kurmayı bırakanlar,hayal kuramayanlar ihtiyarlamış demektir. Evet. Hayal motivasyon eşliğnde hem sürece ve hemde sonuca endekslenmelidir.Sonuç daima ulaşılabilir derecede yakın gösterilip ulaşılamıyacak derecede uzak olmalıdır.Sonuca giderken süreçte mutluluğu yaşamalı,bu kaynak hiç bitmemeli. Hayatta hiç bir şey tesadüf değildir.Herşeyin bir anlamı vardır.Herşeyin bir sebebi vardır.Sebebi olan her şeyinde BİR sonucu vardır. Madem her şeyin bir sebebi ve anlamı vardır;insan oğluda hayatını anlamlı yaşamalıdır.Hayatına anlam katmalıdır.Yoksa hayat yavan olur. Yazılarından çok keyif alıyorum.Eline sağlık.

25 Şubat 2010 14:28
Son kitap siparişlerim

Bir slogan gelitirdim.Sizinle paylaşayım."Aydın aynı zamanda iyi bir okuyucudur.Aydın bir kişinin ayda bir kitap,haftada birdergi ve günlük bir gazete okuması gerek." Kitaplarını okumak istiyorum.İlk fırsatta elde edeceğim ve okuyacağım.Saygılar...

11 Şubat 2010 16:06
İsmet İnönü

Cumhuriyetimizin kurucusu M.K.ATATÜRK 'ün en yakın arkadaşı İ.İNÖNÜ ; bu vatana çok şey kazandırmıştır.Başta İnönü zaferi ile ülkenin maküs talihini yenmiş,sonra Lozan da düşmanları masa başında alt etmiştir.Ülkemize yarım asırı aşkın uzun bir süre hizmet etmiştir.Başta başbakanlık,Atatürk 'ten sonra Cumhurbaşkanı ve çok uzun seneler de muhalafet lideri olarak görev yaparak bu görevdeki örnek davranışı ile siyaseti de öğretmiştir.Aynı zamanda çok partili demokrasıye O nun zamanında geçilmiştir.Hizmetleri karşısında saygı ile eğilirim.

25 Aralık 2009 23:01
Genelkurmay içerisinde köstebek var ve dışarıya bilgi sızdırıyor!

Bu güzelim memleketimde bir şeyler dönüyor ama anlamış değiliz.Ülkeme yakışmayan işler.Güney Amerika ülkeleri veya kuzey Afrika ülkeleri gibi ayak oyunları ile iktidarı seçimsiz devreden, devralan ülkelere benzettim.Bir ülkede devleti yönetenler otoriteye zarar gelebilecek en ufak şeylerden kaçınmaları gerek.Ülke yönetiminde yasalar her şeye cevaz vermeyebilir.İşte burada otoritenin gözükmeyen gücü devreye girer.Eğer ona zarar gelirse işler çığırından çıkar.Ciddiyet,resmiyet denen bir şey kalmazki Allah muhafaza.Yukardaki olayın ne yapılış kısmına,amacına nede açıklanması bölümüne inanamıyorum ve de anlam veremiyorum.Devlet işleri bukadar basit mi?İddia edildiği gibi bu işler bu kadar kolay mı?Yetkililerden bu konuda daha ciddi açıklama bekliyoruz.Vatandaş olarak buna hakkımız vardır.Bu işin altındada ne çıkacak diye merak ediyorum.

25 Aralık 2009 12:25
Ders

Hayatın anlamı olmalı.Her dakikanın,her saniyenin....Zaman akıp giden bir su gibidir.Akanı yakalıyamazsın.Onun için iyi değerlendirilmeli.Benim de hayata bakışım bu...

25 Aralık 2009 08:54
Toplam blog
: 154
Toplam yorum
: 46
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 856
Kayıt tarihi
: 25.01.10
 
 

Rize nin Çamlıhemşin ilçesinde doğdum. 1969 yılında ilkokul,1972 yılında ortaokul,1975 yılınd..

 
 
Yazarı paylaş
 • Tümünü göster
 
 
 

 
 
   
   
   
  • Deneme [33]
  • kişisel gelişim [28]
  • Halkla İlişkiler [20]
  • eğitim [14]
  • siyaset [7]