Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Neden bir Kuzey Kore olamıyoruz, arkadaş?

Bu sorunun cevabı çok basit. Çünkü Biz Kuzey Kore değiliz.

17 Mart 2014 23:09
Abuk sabuk düşünceler…

Nasıl durmazsın bu sözlerin üzerinde İbrahim Bey kardeşim, adamda hitabet dörtdörtlük, dinleyince benim bile dağa çıkasım geldi. Bu sözler dağa çıkmayı meşru hale getirmesi sebebiyle çok tehlikeli. 12 Eylülde ülkücüler de, solcular da işkence gördü, hadi hep birlikte çıkalım dağa o zaman.

19 Aralık 2012 14:30
İşte mektup: İran'dan Türkiye'ye casus hemşireler geliyormuş...

Hemşireler ne amaçla Türkiyede casus olarak kullanılır bilmiyorum. Azeri kardeşimizin yersiz telaşıdır diye düşünüyorum. Ama şunu unutmamak lazım,bu bölgede tarihi derinliğe sahip,birbirine rakip olan üç büyük ülke var: Türkiye, İran ve Rusya.

28 Ocak 2012 16:37
Yeni Anayasanın özgürlükleri herkesi kapsama alanına almalı mı yoksa bazı yerde çekmemeli mi?

İstiklal savaşında canını, malını, tüm varlığını ortaya koyan Anadolu insana kahramanlık türküleri yakacaksın, demokratik düzene geçildiğinde aynı Anadolu insanına "demokratik olgunluğa henüz ulaştı mı?" diye şüpheyle bakacaksın! Anadolu insanına bu çifte standartı uygulamayın lütfen. Kendini eğitimli sanan insanlar halka cahil, cühela gözüyle baktığı müddetce demokrasiyi rüyamızda görürüz. Çünkü bu insanların cahil insanlara (burda Anadolu insanı) tahammülü yoktur. Halbuki demokrasi sana ters düşen fikirlere, insanlara tahammül gösterme rejmidir. Escinseller iş ararken veya sosyal hayatta cinsel tercihlerini deklare etmek zorunda mı Allahaşkına? Kimsenin alnında hetro, homo veya lezbi yazmıyor. Ayrca Sanat Güneşüne sanatından dolayı Sanat Güneşi denmiştir, halkın, onu cinsel tercihinden dolayı cezalandırmaması, töleranslı, demokratik olgunluğa eiştiğini gösterir. Saygılar.

09 Aralık 2011 19:02
Türkçede kaç sözcük var?

Türkçe, Dünya dilleri arasında, anadil olarak kullanılan beşinci büyük dil olduğunu ve 125 milyon kişinin Türkçe konuştuğunu birkaç yerde okudum. Türkçedeki kelime sayısını tesbit etmek pek de kolay değildir. Doğu Anadolunun birçok yerinde taşa korga denir. TDK sözlüğünde korgayı bulamazsınız. Anadolunun birçok yerinde ket kelimesi uçurumun başlangıcı anlamında kullanılır. TDK sözlüğünde ket kelimesine, sadece ket vurmak değiminde rastlarsınız. Öyle inanıyorum ki, Türkçede kullanılan kelime sayısı TDK sözlüğünde belirtilen rakamdan daha fazladır.

25 Kasım 2010 01:36
Bir saçmalık: Başörtüsü mü, türban mı?

Orda anlatmak istediğim, kılık-kıyafetin, dolayısıyla türbanın veya başörtüsünün anayasayla veya yasalarla belirlenmesinin mahsurlarıdır. Bu sosyal gelişmelere ipotek koymak olur ve ilerde daha büyük sorunlarla karşılaşılabilinir. Giyim-kuşam toplumdan topluma ve zamandan zamana değişen bir olgudur. Ayrıca insanlar toplumda kargaşa çıkartmak istiyorsa, bunu anayasaya koysan da önleyemezsin. Bence önemli olan mevcut soruna bir çözüm bulup konuyu gündemden düşürmektir. Konu gündemden düşünce dinciler de dahil olmak üzere, kimse bu konudan beslenemeyecektir. Saygılar. BY

08 Ekim 2010 00:52
Bir saçmalık: Başörtüsü mü, türban mı?

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Elbette, düşüncenize katılıyorum. Ama ben şuna inanıyorum ki; mevcut sorun çözülürse ve olay gündemden kalkarsa dincilerin artacağını sanmıyorum. Olayın gündemden düşmemesi aynı zamanda dincileri de besliyor. Yani ortada yapay bir durum var. Bir zamanlar kominizmden beslenenler de vardı. Şimdi TKP yasağı kalktı, seçimlere de giriyor. Görüyoruz ki kominizm tehlike değilmiş. Türban davası da gündemden kaltığı an tehlike oluşturmadığı görülecektir. BY

07 Ekim 2010 21:57
Blog sinema filmi için çağrıdır!!!

Niye olmasın? Çok güzel bir fikir. Sanırım herkes üzerine düşeni yapar. Ayrıca, yıllar önce kaleme aldığım, hayalimdeki 2923'ü anlatan bir senaryo denemem var. Çorbada tuzumun bulunmasını isterim doğrusu. Saygılar. Bünyamin Yavuz

25 Eylül 2010 16:47
Ne kadar mücadele o kadar refah!

Demokrai, sadece işçi haklarından ibaret olsa yazdıklarınızın altına imzamı atarım. Demokrasi, devletin bütün kurumlarını ve halkın her kesmini ilgilendiren bir kavramdır. Kaldıki, emekçilerin, demokrasi çerçevesinde çözülmesi gereken çok sorunu var. Türkiye'de "İşçi hakları Avrupa standartlarında!" diyebilir misiniz? Bu mesele, biraz da Türkiye'nin sanayileşme evrimini tamamlayamamasıyla ilgilidir. B.Y.

24 Eylül 2010 00:48
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 731
Kayıt tarihi
: 11.09.10
 
 

1959 Nevşehir/Ürgüp doğumluyum. 1980 Eskişehir Eğitim Enstitüsü mezunuyum. Türkiye'nin çeşitli yerl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster