Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ekşi sözlük de sakıncalı mıymış?

Şuan zaten internette 100 bin sitenin yasaklı olduğu söyleniyor, yani bir filitre zaten var. Yasaklanan sitelerin de sadece porno siteleri olmadığını herkes biliyor. Ancak, DNS ayarlarını değiştirerek bu yasaklı sitelere ulaşılabiliyor. 22 Ağustos'tan sonra herhangi bir yolla filitreyi aşmak suç sayılacak ve asıl fenası, internette kimin ne yaptığı takip edilebilecek.. Kaldı ki, filitre programları piyasada satılıyor. İsteyen çocuğunu korumak için filitere programını bilgisayarına yükleyebilir. İNTERNETİME DOKUNMA!

21 Haziran 2011 20:43
“Seks” konusuna devam…

Konu başlığı ilgi çekici ama içeriği hayal kırıklığı olmuş. Şaka bir yana; En son dün gazetelerde çıkan bir haberde, eşinden boşanmak isteyen bir bayanın, eşi tarafından öldürülmesi ve bayanın, talep ettiği halde korunmaması, Anayasa'ya giren, ''Kadınlara pozitif ayırımcılık'' maddesi gereği midir? Yoksa, kadına verilen değerden mi kaynaklanmaktadır? Muhteşem yüzyıl dizisini eleştirirken, ''Padişahlar öpüşmezdi'' noktasına kadar getiren zihniyet için, bir sorunun cevabını çok merak ediyorum. Dindar, inançlı bir erkeğin, imam nikahlı 4 bayanla birlikte olmasıyla, inancı olmayan bir evli erkeğin, sekreteriyle birlikte olması arasındaki farkın ne olduğu cevabını merak ediyorum.

19 Haziran 2011 19:45
5 zayıfla lisede sınıf geçme…

Eğitim sistemi deney tahtası sanılarak sürekli değiştiriliyor. SBS getiriliyr, 2 sene sonra kalkıyor üniversiteye giriş sınavları tek indiriliyor, 5 sene sonra 5'e çıkartılıyor, sınıf geçme, ders geçme sistemi değiştiriliyor. Yapılan yanlışlar değiştirilerek başka bir yalış sistem getiriliyor. Arada yeni nesiller harcanıyor, sorgulamayan, düşünmeyen, sadece ezberleyen insanlar yetiştiriliyor. Zaten eğitim sisteminin böyle fütursuzca değiştirilmsinin başka bir amacı olamaz...

19 Haziran 2011 16:46
Milliyet Blog okur ve yazarlarına sevgilerimle...

Bu sayfayı ilk defa gördüm. Bende şaşırdım. 14 yaşındaki bir insanın böyle yazılar yazması, böyle cümleler kurması. Aslında üzerinde fazlaca tartışmaya ve Burçak'ın da cevap vermesine bence gerek yok. Yazılanların içeriklerinden daha çok; Bu yaştaki bir insan böyle yazamaz, gerçek değilsin gibi eleştiriler yapmak, yazılanların içeriğini örtme çabasından başka bir amacı yoktur diye düşünüyorum. Kaldı ki benim de fazlaca eleştireceğim, yanlış olduğunu düşündüğüm fikirler olmasına rağmen, yaşı konusunda yorum yazma ihtiyacı hissettim.

19 Haziran 2011 16:40
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 382
Kayıt tarihi
: 09.05.11
 
 

Matematikçiyim. Matematiksel düşünme sisteminin; hayatın her alanında bir ihtiyaç olduğundan yola çı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster