Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kerime Nadir: Aşk Romanlarının Unutulan Yazarına Aşk Olsun

Kerime Nadir kitapları gençlik günlerimde elimden de, yer yatağımın yastığının altından da eksik olmazdı. Harika bir yazı. Kutlarım.

26 Ağustos 2020 16:46
Bir Kitap Hikâyesi

Kutlarım. Kitabınız hayırlı uğurlu olsun. Yazma coşkunuz bütün genç yazarlara örnek olsun.

11 Aralık 2019 07:50
Doğu Türkistan'da Zulüm Var

Duyarlı yüreğini kutlarım. Evet, Doğu Türkistan'da zulüm var ve dünya ilgisiz. Filistin'de, Myanmar'da, Yemen'de, Suriye'de de zulüm var. Ne kadar çok zulüm varsa o kadar da zalim var. Doğu Türkistan'dünyanın en çok kanayan yaralarından biri...

06 Aralık 2019 22:03
El Sallama

Üç yaşındaki cici bir kız çocuğunun el salladığı emekli adam... Belki de o minik el çalıştığın günlerde sallanmış olsa aklında maliye, hesap kitap olduğu için fark etmezdin. Yani belki de emekliliğin rahatlığı minik kızın şirin el sallamasına değince bu harika sonuç çıkmış ortaya. Bence bir de güzel ders çıkmış. Gittikçe soğuyan dünyayı biraz olsun ısıtabilmek için ara sıra tanıdık olsun olmasın, birbirimize el sallamanın gerekliliği dersi. Benim bu yorumu yaparken amaçladığım gibi. İlgi görmekten kim hoşlanmaz ki!

08 Eylül 2019 22:40
Terk Etmeyin Bu Güzel Vatanı

Ne yazık ki, sizi kimse dinlemeyecek Yurdagül hanım. Gelişmiş ülkeler paralı ve eğitimli insanlara hayır demiyorlar. Onlar da yolcu.

04 Ocak 2019 18:58
Değersizliği ile Sevmeli İnsan Kendini

Ne çok insan var sayısız ve önemli değerlere sahipken bunların farkında olmayan, ufak tefek eksikleri, yanlışları büyütüp kambur gibi sırtına alıp altında ezilen! Ne çok insan var, gerçekten birer değer olan özelliklerini değersiz hatta yanlış ve hatta zararlı gören! Ne çok insan var şu geçici dünyada küçük dikenlere takılıp yürüyemeyen, kanayan, acı çeken. Elinize, yüreğinize sağlık, siz psikologsunuz, siz söyleyin ki, en azından kendimizi yeniden yoklama gereği duyalım.

17 Aralık 2018 13:56
Varoluşsal Anlamsızlık

Hülya Hanım, Yazınızı okumak için açtığım sayfadaki tanıtım özetinizde bulunan iki fakülte ile devamında bulunan üçüncüsü olasılığı beni tanıtım sayfanıza sürükledi. Evet, üçüncüsü de,, fazlası da vardı. Sizin deyiminizle, dünyaya sağlam kazıklar çakmıştınız. Yazınız da güzel, özgün, samimi ve net. Özgür bir aklın kıpır kıpır fikirleri. Yaşam yolunuzun hep aydınlık ve sorunsuz olması dileklerimle.

25 Eylül 2018 11:48
Bakar mısınız! “Bana Bal Tadında Bir Hayat” Lütfen!

Sevgi dolu yüreklerden kalemlere, kağıtlara, ekranlara ve bu yolla başka insanların akıllarına ve yüreklerine akan her şey güzeldir, güzeldendir, güzelleştirir. Kutlarım.

13 Ağustos 2018 12:05
Tanrı’nın Dili Bu, Duy ve Dinle

Evet ölüm... O hepimizin bildiği ama çoğumuzun görmezden geldiği ilahi son dokunuş. Nefsinin ya da aczinin gölgesindeki insanı biçip götüren tırpan. Çağlar boyunca ve sırasıyla insanları yeryüzünden silen rüzgar. Onu hesaplarımıza daha çok katmalıyız. Konunuz da, örnekleriniz de güzel. Kutlarım.

18 Haziran 2018 08:11
Milliyet Blog Ailesine İyi Bayramlar Diliyorum

Sizin de, diğer Milliyet Blog yazar ve çalışanlarının da, o eski bayramları özleyenlerle, o eski bayramları bilmeyenlerin de bayramı kutlu olsun. Bayramı sadece üç günlük tatil olarak görenlerin de bayramı kutlu olsun. Bu bayram günlerinde çalışmak zorunda olanların da, güvenlik güçlerinin, sağlık personelinin ve diğerlerinin de bayramı kutlu olsun.

16 Haziran 2018 16:01
Toplam blog
: 287
Toplam yorum
: 236
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 236
Kayıt tarihi
: 21.06.14
 
 

Yaşadığımız evrenin oldukça zengin bir yer olduğunun farkındayım.  Bu zenginliğin çok az bir kısm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster