Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Yandaş Blogçular

Siz nasıl kemalizmi savunuyorsanız , karşınızda şeriatçısıda olacak , marksisti de olacaktır. Yıllardır bu ülkede kemalizm yandaşcılığı yapıldı. Devletin tüm kurumlarına (TSK da dahil) amansızca bu ideoloji ile kadrolaşma gerçekleştirildi. Devleti korumak adına bir kısım çevreler tarafından yüzlerce insan öldürüldü. Mesela siz sırf kemalizm savunuyorsunuz diye katledilseydiniz , kendi düşüncelerinizi bir başkasına aktarmakta özgür olmasaydınız ne düşünürdünüz. Artık zaman o yandaş bu yandaş zamanı değil korkularımızın üzerine giderek ortak bir gelecek kurma zamanıdır. İstediğiniz ideoloji savunmakta özgürsünüz bırakın diğer insanlarda istediklerini savunsunlar. Ortak payda "hoşgörüdür"

20 Ocak 2010 16:02
Altın Kızlar tarih oldu!

Sadece "Yemekteyiz" programınında yurtdışından satın alındığını yerli olmadığını vurgulamak istedim.

13 Ocak 2010 15:51
“Özür” diledim, çünkü…

Ben; Ağrı'lıyım.Ve büyük dedem 1930 larda Gürcistan'dan Ağrı ya göç etmiş bir ahıska türk'üdür.Yaşadığı zaman diliminde ondan öğrenebildiğim Ağrı'daki köyümüzün bir ermeni kasabası olduğudur.Yani üzerinde yaşadığımız toprak parçasında bir zamanlar ermeniler yaşıyormuş.Rahmetli dedeme bolca ekip biçmesi için toprak verilmiş ve o zamanlarda gelen türk ailelerine veriliyormuş bu topraklar.Özüre gelince.Bende özür diliyorum.Nede olsa özür dilemek bir erdemdir.

29 Aralık 2008 02:45
Nereye baksam sen varsın

Yazınız güzel.İnananlar için çok güzel bir yazı.Dikkatimi çekti Tayfun Kilimci ile yorumlarınız.Bende sizin gibi inanmak isterdim ama büyük çelişkilerim var.Mesela herşeyin bir yaradını varsa yaradanında bir yaradanı olmak zorunda.Ayrıca Tayfun Kilimci ninde söylediği gibi Kuran-ı Kerim Hz.osman zamanında Hz.Muhammed öldükten sonra yazılmıştır.Peygamberlerin yaşadığı dönemlerde , merkeziyetçi yönetimler yoktu.İnsanlar toplu şekilde yaşamaya başladıklarında onları birarada tutacak dine ihtiyaçları vardı artık merkeziyetçi cumhuriyetler mevcut ve dine ihtiyaç kalmıyor.Ama dediğim gibi bende inanmak isterdim ama beynim bunu bi türlü kabul etmiyor.

26 Aralık 2008 02:02
Ben, Ruhi Su'dan özür diliyorum

Özür dileme kampayasına karşı o kadar çok yazı okudum ki ; şimdi onlardan birinin çıkıp yorum yapmamasına şaşıyorum.Bu arada tebrik ederim sizi gayet güzel bir yazıydı.

22 Aralık 2008 22:49
Bir blog kitabı mümkün mü? (bu iş zor yonca...)

Kitap organizasyonu yapıldı diyelim.Kitap ta varolacak yazılar "Parayı veren düdüğü çalar" şeklinde mi olacak?

06 Ekim 2007 14:42
Başörtüsünde herkes haklı, herkes suçlu

Başörtüsü konusunda çok yazı okudum fakat sizin gibi konuya empatiyle yaklaşan bir bayana rastlamadım.Aslında tüm sorunlara empati ile yaklaşırsak resmin tamamını görebileceğiz.

03 Ekim 2007 00:36
İnsanım dayanamıyorum...

Dünya üzerindeki tüm kalplerin sizinkisi gibi olması dileklerimle...

02 Ekim 2007 23:41
Mahalle baskısı

Mahalle baskısı aslında toplumsal müeyyidedir.Önemli olan dini veya batıl inançları yaptırıma dönüştürmeden yaşayabilmektir.

02 Ekim 2007 23:20
Malezya polemiği Turizmcilere yaradı

İnanın yazının başlığını okuyunca çok güleceğimi hissettim.Nitekim de öyle oldu.Arkadaşınızın yorumuna gelince , çok doğru bir tespit te bulunmuş.Şizofrenik korkuları başgöstermiş arkadaşları şiddetle bu yazıyı okumaya davet ediyorum :))

02 Ekim 2007 22:52
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 945
Kayıt tarihi
: 13.06.07
 
 

Adım Kenan.Türkiye genelinde belediyelerin e-Kent dönüşümlerini üstlenen bir yazılım firmasında ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster