Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Elveda Baba!

başın sağolsun ersin arkadaş, çok güzel yazmışsın, ben de babamı kısa süre önce kaybettim. bir yazını daha tesadüfen okudum.bugün (11.08.2012) iyi yakalamışsın konuyu, genç nesiller bizden sonra herhalde böyle yazışmalarıda bilmeyecekler. mesajlar,twıtler,vs... insan ırkının bu belkide sona yaklaşması, duyguyu ifade şekli,haberleşme,şiirsellik kalıp değiştirmiş gidiyor. bizler 80 gençliği çok şansız bir gençlikmiş gerçekten. bastırılmış bir gençlik belkide şimdi bazı şeyleri farketme şekli bir şans olabilir.ama kime neye yaradı. her şey gönlünce ve hayallerinin gerçekleşmesi dileği ile Muzaffer ŞAHİNÖZTÜRK,Kırklareli

11 Ağustos 2012 12:14
Wireless USB..!

verdiğiniz bilgiler çok doyurucu,bu wusb türkiyede kullanılıyormu ücreti ? bilgi verirseniz memnun olurum. iyi çalışmalar.

03 Aralık 2007 11:14
Orhan Pamuk PBS te!

bazı yorumlar aldım teşekkür ederim. Bence yazarın kimliği ile kendi kimliği farklı olmaz.dini konularda yazan bir "solcu" yazar gördünüzmü? niye insanlar genelde kendilerini bulabilecekleri kitapları okurlar? beylik laflar vardır."her tür kitabı okurum" ben bunlara katılmıyorum. Nazım hikmeti okuyan bir milliyetçi karekter onu önyargılı okur. dini bir yazarın kitabı önyargılı okunur. Dünyada da böyle sosyalist bir yazar miilliyetçi bir yazarla biraraya gelirmi? gelir ama ne paylaşabliir.? Evrensel düşünüldüğünde de nobel,vs eğer sartre okunuyorsa onda kendini ifade edecek karekterler bulursan okursun.bilmem yanılıyormuyum. yanılıyorsam kendimize birer samimi olalım ve bunu kendimize söyleyelim. selam ve saygılar.

05 Ekim 2007 15:07
Farkındalık hakkında uyarlama bir öykü..

İnsanlık tarihi hep bunu araştırmakla geçti ;felsefe üzerinde hep bu tip tartışmalar süre geldi.değişik bir bakış açısı ama bizim gibi felsefeyi bilmeyen toplumlarda bunları anlatmak o kadar zorki.yazın için kutlarım.devamını beklerim.

04 Ekim 2007 08:45
İstanbul'u yaşamak

sevgili istanbul sever arkadaş, ben 40 yıllık istanbul 'luyum ama şu 2 senedir İstanbul dışındayım.40 yıldır istanbul da yaşamamışım meğer. 2 yıldır her tatil ve bayramlarda 40 yılın açıklarını ve acısını çıkarıyorum.aman İstanbul u iyi yaşayın kaybedince çok aranıyor.gerçi değeride birkat daha artıyor. selamlar. şahin

05 Ekim 2006 16:48
İyi baba olabilmek

savaş bey kızınız hayırlı ve uğurlu olsun. Benim de 11 yaşında bir kızım var. kızım olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum.sizde zaman geçtikçe anlayacaksınız.Büyüme sırasında çok hatalar yaptım,bu HATALARIN genel Türk aile yapımızdan kaynaklandığını hissettim. umarım siz saydığınız maddelere uyarsınız.ilk ve son madde ye uysanız bence daha az hata yaparsınız. kızınız sağlıklı anneli ve babalı mutlu bir ailede yaşasın inşallah, sevgi ve saygılar.

05 Ekim 2006 14:24
Ben İstanbul' u seviyorum

AHMET BEY NE GÜZEL BU DUYGULARI PAYLAŞMAK.BEN DE 40 YILLIK İSTANBUL LUYUM.AMA 2 YILDIR MECBURİ GÖREVİMİ YAPMAK ÜZERE AKSARAY VİLAYETİNDEYİM.2 YIL AYRI KALDIĞIMDA İSTANBUL DA YAŞAMAYI VEYA DEĞERİNİ İYİ ANLADIM.ŞU SON İKİ YILDIR BAYRAM VE TATİLLERDE İSTANBUL'A GELDİĞİMDE 40 YILDIR YAŞADIĞIM AMA GÖRMEDİĞİM BİLMEDİĞİM İSTANBUL MEKANLARINI GEZİYORUM,YAŞIYORUM. DİYECEĞİM O Kİ İNSAN KAYBETTİĞİNDE ONUN DEĞERİNİ DAHA İYİ ANLIYOR. YAŞARKEN BU DUYGULARI HİSSEDEREK İSTANBULU DAHA İYİ YAŞAMANIZ SEVGİ VE DİLEKLERİ İLE... ŞAHİN

05 Ekim 2006 12:26
Allah aşkına kıyaslamayın

Bunaları hep okuyoruz."kıyaslama yapmayın,her çocuk ayrı kişilik" fakat biz yetişkinler de bunu sık sık yapmıyormuyuz. Bir arkadaşım londra'ya dil kursuna yazılmış.dil öğrenecek,kendini geliştirecek... arkadaşım 45 üstü mühendis Türk eğitim sistemi ile yetişmiş. Ders hocası bir ödev veriyor.sınıfta her milletten öğreciler var."Ödevi hazırlayıp,getirin "demiş.bizimki hemen yapıp,ödevi hocaya yetiştirmiş.hoca olmamış diye göndermiş,bizimki şaşırdım.halbuki kolay bir soru hemen yaptım.verdim.diyor. hoca ders 1-yapın getirin dedim.tek başınıza değil ekip olarak. "öyle utandımki diyor.ekip çalışması yapmadan yapılan ödevi kabul etmedi. hep şu yorumu yaparım."güreşte niye başarılıyız.futbol,voleybol vs.ekip sporalarında bu kadar başarısız.?" çünkü o sporlarda yardımlaşma ekip çalışması var. Dünyanın bu yarış hali biz büyükleri bu denli etkilediği gibi çocuklarımızı da pek tabi etkiliyor.sözlerle değil de uygulamalarla bu ekip ruhunu bence yansıtsak daha kalıcı ve eğitici olmazmı?

29 Eylül 2006 09:23
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 3084
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

1960 yılında İstanbul'da doğdum. İ.T.Ü.'yü 1986 yılnda bitirdim. Jeo. mühendisiyim. 24 yıldır bir..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster