Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Miami’de eşcinseller sevgililer gününü kutluyor

Yani "Al Akşamın" denmesi gibi bir şey herhalde "sunny side up". Bizde öğleden sonra çıkan simitleri böyle satarlar simitçiler. Ne demek istediğini de anlarız. "Al Akşamın"ı tam ingilizceye çevirmek nasıl olmazsa, "sunny side up"ı da öyle anlamamız gerekiyor demek ki? Bilgilendirmenize teşekkürler. Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

29 Ocak 2009 16:26
MİM'lendim! Neden BLOG yazıyorum!

Sayın Rana? Ne bileyim, sanki yazmak sadece mutlu eder gibi geliyor bana. Orgazm ise daha farklı değil mi? Belki de "teşpihte hata olmaz" mı? Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

27 Ocak 2009 12:02
Onlar özür dileyedursun!

Her zaman takdir ederim Tuğba Hanım. Tebrik ederim yazınızı. Bir proje için bir süredir yurt dışındayım, bu yüzden blog yazılarıma ara verdim. Dönünce yazmaya başlayacağım. Çünkü buralarda ne fırsat var ne de zaman. Ama blog yazarlarının bloglarını okuyorum. Çoğuna yorum yazamasam bile, zamanım oranında yazmaya çalışıyorum. Mesleği öğrenci olan, eğitimi Üniversite olan ve de çalıştığı sektör halkla ilişkiler olan biri ne demek? Öğrenciliği halen öğrenmek anlamında mı, yoksa gerçek öğrenci olmak anlamında mı kullandınız; "hakkımda" bölümünde? Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

21 Ocak 2009 11:26
Gel de seviş kolaysa

Bu "ironide" Sayın Ayrıntıda Gezinmek. Yok sevişilmiyor, yok "tık" yok denmesine bakmayın siz. "Bu iş çatır çatır oluyor" desem, "yanında mıydınız?" sorusuyla karşılaşırım diye korkarım. Hani "rüşvetin de belgesi mi olur?" diyene gönderme yaparsak, her şeyde belge isterim de bu işte belge gösteremem. Herkes kendi çapında logodaki "fakir" ansiklopedisine katkı yapıyor gibi geliyor bana. İster aktif, ister pasif. Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

19 Ocak 2009 18:58
Evde kalmışım haberim yok

Sayın Bahtlı Juliet; adınız gibi bahtınız da açık olsun. Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

19 Ocak 2009 18:11
Fenerbahçe'yi eleştirenler bir gün cevabını alacaklardır.

Bir küçük eleştirim olacak Sayın Üstündağ: Yazınızdaki objektif ve düzgün çizgiyi, sizin yazılarınıza yorum yazanlara yanıt verirken koruyamıyorsunuz. O zaman, seviye ve kalite düşüyor. Yanıtlarınızı okurken, "bu yazıyı yazan ile, yorumlara yanıt yazan kişi aynı kişi değil herhalde" diyorum. Çünkü sizin yazılarınızı hep okurum, takdir ederim. Yorum yazmakta belki ihmalkârım affedin. Fenerbahçeli olmaktan gurur duyarken, Galatasaray'ın Türk takımları arasında lokomotif olduğunu çoğu Fenerbahçeliler yazmaz, yazamaz. Sizi bu yüzden okurum, ancak, yorumlara yanıtlarınızı, yazdıkllarınız gibi kalitesini düşürmeden yazınız lütfen. Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

17 Aralık 2008 18:01
Yıl 1963…

HEP SAĞLIKLA VE MUTLULUKLA SAYIN KARAOĞLU. Saygılarımla.

26 Eylül 2008 08:13
Oy şişmanım şişmanım. Sigaraya başladım pişmanım.

Sayın Ayrıntıda Gezinmek, Sigara yasağını fırsat bilip her yerde yanlış hukuk dışı uygulamalar yapılmak istenmektedir. Sigara içmeyenlerin hukukunu savunduğumuz gibi, sigara içenlerin de hukukunu savunmak zorundayız. "Bu nasıl bir hukuk" diyenlerin görüşlerine kesinlikle katılmıyorum. Çünkü hukuk bir gün herkese lazım olacaktır. Çünkü sigara bir insanlık sorunudur. Bu yüzden sporla filan hiç ilgisi yoktur. Kalp cerrahı ameliyat ettiği hastasına "sigara içme" der, ama arkasını dönünce hemen kendisi bir sigara yakar. Yasanın 3. maddesinin b) bendi kapalı alanlar içinde tüm yerleri eğitim kurumları da dahil olmak üzere yasakladığı halde, ç) bendinde açık alanlar içinde yasak olan yerler özellikle belirtilmiştir. Açık alanlar içinde sigara karşıtlarının yani fırsatçılarının hukuk dışı uygulamaları vardır. Sigara içmeyenler kadar sigara içenlere de saygılı olmak zorundayız. Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

30 Mayıs 2008 09:12
İmparator

Hoş geldiniz aramıza. Baktım yeni yazmaya başlıyorsunuz. Hayırlı olsun. Önce tebrik etmeliyim sizi. Bir Fenerbahçe taraftarı olarak, çoğu Fenerbahçe taraftarının yapamadığını yapmışsınız, objektif bakıyorsunuz. Böyle objektif bakan rakip taraftarlara özellikle yorum yazıyorum, teşvik ediyorum naçizane. Başarı konusunda çok şey yazılır ancak yorum yeri az. Şu kadarını söyleyerek bitireyim. Ülkemizde futbol alt yapısı, kültürü ve bakışı ne kadar zirvededir ki, Fatih Terim'in başarıları daha yetersiz görünüyor, anlamak olası değil. Hayretler içindeyim. En objektifinden en fanatiğine kadar elbirliği içinde KRAL ÖLDÜ YAŞASIN YENİ KRAL diyor. Yazık, çok yazık. Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

15 Mayıs 2008 20:36
Bu Galibiyet Yetmez ki: FB:3- GB:2

Sayın "Yolundiğeryarısı". Objektif taraftarlara her zaman saygı duyarım, şapka çıkartırım. Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

05 Mayıs 2008 10:20
Toplam blog
: 135
Toplam yorum
: 180
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 1223
Kayıt tarihi
: 11.10.06
 
 

Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi. Spor Sosyolojisi, Popüler Kültü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster