Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bedenlerini bedel olarak sunmaya rıza göstermiş kadın fotografları!

konunun öz çözümünü anlamkata güçlük çekiyoruz sanırım sorunu halletmenin veya asgariye çekmenin tek yolu var oda dini ve ahlaki değerlere sahip kendini ve iffetini sahiplenebilen çocuklar yetiştirmek...bu bilinçle yetiştirilen anne baba olduklarında çocuklarıda en azından bu yozlaşmadan birazda olsa uzakta kalacaklardır...konu tamamen eğitim ve eğitim kökenli bir sorun ne erkek egemenliği ile ilgisi var nede erkek egemen ytoplumla...

20 Kasım 2007 17:11
Siz gidin Başbakan..Bana bırak acıları, ben hallederim!!!!

gazinin ağzından duymamadınız mı? o zaman o dönemle ilgili hemen her kitabı okudum araştırdım iddiasında bulunan siz sayın arkadaşımın bence çok daha fazla okuması ve araştırması gerekiyor... ingiliz gemisine binip gidişininde sebeblerini o zaman öğrenirsiniz..ne duruma düşürüldüğünü ve nasıl hain gösterildiğini...yakın tarihimiz yaman olaylarla doludur..eğer konu hakkında birazcık araştırmış olsaydın 1.bmm sinin zabıtları tutanakları arasında en azından asgari bilgilere ulaşmılş olur bir hareketin nasıl başlatılıp nasıl ve nelerle sonuçlandığını görür ve hemen her şeyi okuduğunuzu söyleyen sizin bence şimdi olduğunuzdan çok daha farklı fikirlere sahib olacağınızı düşünüyorum...biraz daha ilgi tarihe ve birazdaha araştırma lütfen...göreceksinizki halifeye bağlılıklarını ve anadolunun kendisine verilmiş görevle bütün hanedan-ali osmaninin ve devleti alinin dualarıyla ve gayretleriyle inşallah kurtarılacağını anlatan bir dizi telgrafından haberdar olurdunuz..

20 Kasım 2007 16:58
Bedenlerini bedel olarak sunmaya rıza göstermiş kadın fotografları!

yukarıda bir arkadaş kısaca özetlemiş hatta çokda hoş olmuş.."beden eski bedende zihniyet yeni" demiş..hani bu kadar mecaz ve anlamlı bir kısa deyiş olamazdı diye düşündüm bu konu için... bence eğitim ve insan yetiştirme konusunda ki zaafiyet ve insanların daima allah korkusundan ve bir din olgusundan çok ama çok uzak kalmalarındanda biraz ortada bu konu.. siz bir kuru bilgiyle donatır ve nasıl hissediyorsan öyle yaşa sloganıyla bir nesil yetiştiriyorsanız bu tür sonuçların çoğalarak hergün katkat dahada artarak yükselmesine alışmalısınız... sosyal açıdan bakılırsa insan ve insanın toplum yaşantısı içindeki ve toplumun üzerindeki ahlaki yapı ve kuralları dinlerden gelen yönelim sağlamaktadır...şimdi moda tabiriyle artık tamamı örf adet oldu ahlakı ise tamamen rafa kaldırdık... evet belki acı bir konu belki ebediyen bir sürüncemede kalma mahkumiyeti olacak...ancak bu acının asgariye inmesini arzuluyorsak ahlaki temelleri sağlamlaştırmak zorundayız..

20 Kasım 2007 06:56
Siz gidin Başbakan..Bana bırak acıları, ben hallederim!!!!

ve Sultan Vahidettin han'a gelince kolayca alnına hain damgasını yapıştırdığınız adamın önce neler yaptığını ve gazinin onun tarafından anadoluya geçirilip bizzat kendi hazine-i hassasından ödenek vererek anadoluya yolladığını ve yollarkende mustafa kemal paşanın samsuna hangi sıfatla ayak bastığını öğrenin...öyle nedenselerle imalarla hainlik iddiasında bulunduğunuz hakanın azıcık hakkında bilgi edininiz...19 mayısta samsuna ayak basan kişinin alenen ve inkar edilemeyecek ama bize okullarda asla söylenmeyecek ve öğretilmeyecek tek sıfatı Zat- Şahane-i Hazreti Şehriyari padişahın başyaveri oluşu idi...gazi samsuna gitmiş ve çıkmışsa ki bu belgeleriyle bizzat sabittir Sultan Vahidettin Hanın görevlendirmesiyledir...böyle bir insana hain demek değil sizin vicdanı olan hiçbir insanın haddi ve hakkı değildir..

20 Kasım 2007 06:27
Siz gidin Başbakan..Bana bırak acıları, ben hallederim!!!!

öyle 3-5 cümle ile şehit kanları üzerinden siyasi sömürü yapılıpda üzerinden insanların hassas duygularını tahrik ederek oynanacak bir oyun değildir bu...bence yazı o kadar dar bir kalıptaki konuya bir açıdan olsun objektif bakabilme yetisi sunamamış...azıcık geniş ufuk ve azıcık derinlemesine analiz ve birazcık mantık yeter hepimiz için...allah ıslah etsin akıl fikir versin...

20 Kasım 2007 06:16
Hepimiz Şebnem'iz

aslında beyinde fahişeleşenlerin eski dönemlerde algılanması gibi ver parayı al malı anlayışıyla değil artık daha yüksek fiyatlarla adını başka şeyler koyarak fahişelik yapılıyor şimdi... aslında hem yazan arkadaşımın hemde şebnemin içinde bulunduğu dünyanın tam göbeğine oturduğunu düşündüğüm bir konu ve yorum olmuş ellerinize ve şebneminde bilerek yada bilmeyerek her nasılsa yaptığı bu yorum için diline sağlık:)

20 Kasım 2007 05:56
Toplam blog
: 1
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 413
Kayıt tarihi
: 20.11.07
 
 

Bilgisayar teknik işleriyle uğraşıyorum... Yıllardır kendimce yazıyorum.. Biraz düz biraz şiir... Şa..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster