Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bu dünyadan bir Barış Akarsu geçti

Nur içinde yatsın. :(

16 Ekim 2013 13:00
Sertabçılık

Ben de geçen sene konserine gitmiştim, hatta izlenimlerimi blog'uma yazmıştım. Gerçekten Türkiye'ye gelmiş en özel birkaç sesten birisi... Diğerleri de belli. Nilüfer, Şebnem Ferah, Zerrin Özer ve Sezen Aksu'nun eski hali...

16 Ekim 2013 12:34
Manço ve Adiloş Bebek ne demek?!

Vaay! Bir yazının ilham kaynaklarından birisi olmuşum. :) Daha doğrusu yorumum olmuş. Ne güzel... Paylaşayım bari yazıyı. :D Google Alert olmasa yazıyı fark etmeyebilirdim. Güzel bir araştırma... Zeyno deyince aklıma Yılan Hikayesi'nde Meltem Cumbul'un canlandırdığı karakter geldi, Adiloş deyince de ister istemez rahmetli Adile Naşit'i andım...

17 Ağustos 2013 15:51
Barış Manço ve doğa

Yaşasaydı kesin Barış Manço da Gezi Parkı eylemlerine destek verirdi...

29 Temmuz 2013 18:22
Geçen hafta Jennifer Lopez konserinde neler yaşadım? Ayrıntısıyla beraber bu yazıda!

Kusura bakmayın ama Jennifer Lopez "Que Hiciste"yi İstanbul konserinde aslında söylememişti. Play-list'ten baka baka yazdım da... Mert uyardı. Ben de diyorum "Neden o şarkının performansını hatırlamıyorum?" diye... Şu ana kadar bu yazı 595 kez okunduğu için değiştirmeye korkuyorum, okunma sayısı sıfırlanır diye... Ama http://www.tst.gen.tr/konser/jenniferlopez.htm adresinde düzelttim.

26 Kasım 2012 14:46
Tarkan mason mu?

Zaten o şarkıda "Gel de uyma şeytana" diye açık açık söylüyor. Ben de Tarkan'ın illuminati tarikatına üye olabileceğini düşünüyorum ama ailecek zan altında kalmaları da büyük haksızlık. Onun amcasının oğlu birkaç kez evime geldi. Benziyordu da Tarkan'a... Çok iyi bir çocuğa benziyordu. Öyle tarikatçılık hissetmedim onda. Tarkan'la gurur duyuyordu ama "Hiçbirimizle görüşmez, sadece annesine para gönderir" demişti. Bu arada bir bilgi eksikliği var. Tarkan ilk albümünü 1993'te değil; 1992'de çıkarmıştı. Çok iyi hatırlıyorum, çünkü orta hazırlığa yeni başlamıştım.

25 Kasım 2012 17:45
32 sanatçı Orhan Gencebay için buluştu

Ben arabesk dinlemediğim için bu albümü almadım ama albümde çok sevdiğim Sezen Aksu gibi popçu ve Athena rockçılar var. Merak bile etmedim. Sadece Tarkan'ın şarkısını tesadüfen duymuştum. Arşivci bir insan olduğum halde o kadar ilgilenmedim yani... Fakat albümde bir isim olsaydı kesin alırdım. O da Şebnem Ferah...

04 Kasım 2012 14:56
2009 yılında aramızdan ayrılanlar...

Yaman Tarcan benim babamın amcasının oğluydu. Nur içinde yatsın Yaman Amca... Gerçekten de 2009'da bir çok ünlüyü ve akrabayı kaybettik. Dünyada da öyle... Örneğin Popun Kralu Michael Jackson bile 2009'da hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin hepsine..

04 Kasım 2012 14:51
İnci Manço ile "Düriye" üzerine...

Vay be, ne araştırmacı Barış Manço fanları varmış. Ben kendimi "Barış Manço fanatiği" olarak sıfatlamaya utandım bir an bu yazıyı okuyunca... Ben Düriye'yi kafadan komik bir isim salladı diye düşünürken millet ne memuru olduğunu bile biliyor. :O Ben sadece Nazo Gelin'in Nazan Şoray olduğunu bilirim. O zaman şimdi aklıma takıldı. Barış Manço'nun halasının kızı gerçekten Zehra mı? Kezban kim? Osman ve Şerife gerçekten yaşadı mı? V.S.

04 Kasım 2012 14:46
Ne 'araba'ymış ya!

Evet dünyayı bırak, Türkiye'de bile örnekleri var. Yonca Evcimik'in bir sürü "Abone", Harun Kolçak'ın bir sürü "Gir Kanıma" klibi vardır mesela... Seyyal Taner de her şarkısına bir kaç klip birden çekmiştir. Dünyadaki örneklerinden Enrique Iglesias'ın "Bailamos"u geldi aklıma. Ama dilimin ucunda olan ama hatırlamadığım başka örnekleri de var.

04 Kasım 2012 14:39
Toplam blog
: 55
Toplam yorum
: 38
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 5907
Kayıt tarihi
: 12.06.07
 
 

1981 doğumlu bir Uluslar arası İlişkiler mezunuyum. 4 yıl televizyonculuk yaptıktan sonra trafik ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster