Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiden ve saygıdan uzak, yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşıp toplumun tüm katmanlarına yayabilelim… Bu duygularla hepinize, bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

20 Ağustos 2012 20:03
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

03 Ocak 2012 12:26
CEVAP

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim Ahmet Bey, dediğiniz gibi belli mi olur, hepimiz için herşey bu yıl çok güzel oluverir.

03 Ocak 2012 18:18
Ahmet YILMAZ

Yeşim hanım, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

08 Kasım 2011 11:16
CEVAP

Teşekkür ederim Ahmet Bey, size de iyi bayramlar diliyorum, her şey gönlünüzce olsun...

08 Kasım 2011 18:19
Ata Kemal Şahin

Şimdi kontrol ettim. Gelen yorumları önce yayınlayıp, sonra dilediğiniz zaman cevaplayabiliyorsunuz. Bir ara olmuyordu ama şu anda bir sorun yok. Bilginize.

12 Ekim 2011 05:48
CEVAP

Teşekkür ederim komşu, sevgiler...

12 Ekim 2011 11:20
Ata Kemal Şahin

"Aşk benden vazgeçti-4" iki tane var. Sonuncusu 5 olmalı. Kategori de hepsinde farklı!! Bilginize.

10 Ekim 2011 07:40
CEVAP

Günaydın, ben sadece klavye kullanmayı iyi beceriyorum, kategori konusunda hata yaptım, son bölümü düzletip "öykü" başlığı altında yayınladım, diğerleri için de mail attım düzeltilmesi için ama henüz cevaplanmadı, yazmaya başladığımda ne yazacağımı bilmeden başlıyorum ve ne yazdığım iki üç bölüm sonra ortaya çıkıyor. Teknoloji özürlü kadınlardanım anlayacağınız.Sevgiler......

10 Ekim 2011 10:49
Ata Kemal Şahin

Günaydın. Eski MB'daki, gelen yorumları önce yayınlayıp sonra cevaplayabilme özelliğinin yeni MB'da olmadığını biliyor muydunuz? Sevgiler.

10 Ekim 2011 07:01
CEVAP

MB yeni haline alışmaya çalışıyorum, uzun bir süre ara vermiştim, döndüm ki herşey değişmiş, aslında yazmaktan öte kullanmayı da beceremiyorum. Zaman ayırıp öğrenmek gerek. İlginize çok teşekkür ederim. Göztepe'den sevgiler...

10 Ekim 2011 17:45
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 54
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 420
Kayıt tarihi
: 14.04.11
 
 

Eğitimim, hayata dair hiç bir şey bilmediğimi anlamama yetecek kadar, Bilgi birikimim, bilgin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster