Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Bayram en güzel duyguları başkalarıyla paylaşmaktır. Bizse en güzel duyguların sadece bize ait olduğunu sanıyoruz, sadece kendimizi beğeniyoruz, tek doğru düşünen kişi olduğumuzu zannediyoruz, başkalarına burun kıvırıyoruz, “ötekiler” deyip herkesi dışlıyoruz. Bayram, karşımızdaki insanın cinsiyetini, yaşını, mesleğini, sosyal, siyasal ve ekonomik durumunu sorgulamadan, ona el uzatmaktır, uzanan eli sıkmaktır, gerekirse öpmektir. Bayram, ortak sevincimizi ve mutluluğumuzu dışa vurmaktır, güven vermektir, dost kazanmaktır, sevmektir, sevilmektir, hoş görmektir, affetmektir. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, bu mutluluğu anlayabildiğimiz ve yaşayabildiğimiz sürece samimi bir insan ve sonuçta bu insanların oluşturduğu gerçek demokrat, çağdaş, ilerici ve yenilikçi bir toplum olabileceğimizi ifade etmek istiyorum efendim. Selâm ve saygılarımla…

09 Eylül 2010 13:04
Ahmet YILMAZ

Normal günlerimizi “bayram”a döndürme gayreti içinde olmamız gerektiği halde, biz 3-5 günlük bayramlarımızı bile ağız tadıyla kutlayamıyoruz. Her türlü imkânlara ve şartlara sahip cennet vatanımızda, sanki bilerek veya bilmeyerek hayatı kendimize zehir etmeye, cehennem ıstırabı çekmeye bayılıyoruz. İnsan olmanın meziyetiyle aklımızın mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, sorumluluklarının ve görevlerinin bilinciyle hareket eden şuurlu vatandaş olarak daha güzel günlerde bayramlar yaşama azmi ve heyecanıyla dolmanızı arzusuyla, bayramınızı kutluyor, güzellikler diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

28 Kasım 2009 08:38
Ömer Faruk MENCİK YILMAZ

Adanalı arkadaşım bir gün görüşelim kısmet olursa. Ben de Ankara'dayım. Olumlu ya da olumsuz bütün yaşadıklarımızı yazmamız gerektiğine inanıyorun. Bütün ülkemizde olduğu gibi Ufra'da da pek çok yanlış yapıldığı düşüncesindeyim. Güney Doğu bağlamında ise toprak ağalarının çevresinde pervane olan Devlet kadar derece derce halk da suçlu bence. Yine de halkıma çok yüklenemem! Çünkü o da sıkışınca göçmek, kaçmak zorunda kaldı. Yine de kendisini ateşlere attı. Sonuçta da cezasını hepimiz çekiyoruz.Bu konudaki gözlemlerimiz, görüşlerimiz ile bölük pörçük de olsa yöredekilerden dinlediklerimiz önemli. Kısmet olur ise Ufra'dan Yükselen Sesler kapsamında bu gibi konulara da değineceğim. Şimdilik esen kalınız.

24 Ağustos 2009 12:25
CEVAP

Görüşme öneriniz için teşekkür ederim. Tabiki görüşebiliriz. Ne zaman arzu ederseniz. Birçok insanın sadece birkaç gün gezmek için bile gelmeye ürktükleri yörede yaklaşık 22 yıl yaşadım, çalıştım. Üstelik yörede iyi de bir intiba bıraktım. Şimdi Ankara'da aynı şekilde çalışma uğraşısı içerisindeyim. Saygılarımla.

25 Ağustos 2009 12:11
Ömer Faruk MENCİK YILMAZ

Adanalı arkadaşım. Hortum konusunu yazmışsınız. Çok ilginç gerçekten. Urfa'da tarim il müdürlüğü, zirai donatım ya da köy hizmetleri araştırma'da mı çalıştınız, bilemiyorum. Bu gib anılarınız çok önemli bence. Ben de bazı işlerim nedeni ile yazmadıklarımı yazacağım. Ramazanınız da kutlu olsun. Şimdilik esen kalınız. Ömer Faruk.

21 Ağustos 2009 18:01
CEVAP

Urfa'da yakalşık 22 yıl DSİ'de çalıştım. Arazi sınıflandırma etütleri ve Sulamalarda mühendis ve şube müdürü olarak çalıştım. Çok anım var. Fırsat buldukça yazmaya çalışacağım. İzlediğiniz için teşekkür eder saygılar sunarım.

24 Ağustos 2009 09:40
Ömer Faruk MENCİK YILMAZ

Aziz Adanalı ne güzel konulara değinmişsin arkadaş! Kutlarım seni!

18 Ağustos 2009 22:40
CEVAP

Beğendiğinize sevindim. Urfa'daki çalışmalarınızı anlattığınız "Urfa'dan yükselen sesler" yazınızı okudum. Benim tam Urfa'da göreve başladığım günleri anlatmışsınız. Duygulandım. Atilla Maraş ile o günler ben de tanışmıştım. Hem meslektaşımdı hem de yazdığı bir şiir kitabını tanıtmaya çalışıyordu. Emekliliğinizin mutlu ve rahat içierisinde sürmesini dilerim. Saygılarımla.

20 Ağustos 2009 08:51
turan Yalçın

bloga hos geldınız sıır hıkaye ve kısısel gelısım yazmaktayım yazdıklarımın sizlere faydalı olmasını dilerim selamnlarımla Turan Yalçın

04 Temmuz 2009 09:41
CEVAP

Merhaba. Hiçbir engel insanlar arasındaki iletişim için engel değildir. Görme engelli çocuklar için bir dönem Ankara'da okul kitapları okumuştum ve ilgili dernek kasete almış ve çocuklara dağıtmışlardı. Size de başarılar dilerim. Saygılarımla.

07 Temmuz 2009 10:05
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 2349
Kayıt tarihi
: 27.05.08
 
 

Yıl 1960. Adana. Çığlık çığlığa geldim bu dünyaya, niyeyse? İlk, orta lise ve Çukurova Üniversitesi...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster