Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '14

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Estetik burun ameliyatından önce atılması gereken 10 adım

Estetik burun ameliyatından önce atılması gereken 10 adım
 

Estetik cerrahi


1. Adım: Estetik burun ameliyatına ihtiyacınız var mı karar vermek.

Doğal olarak ameliyata karar verme ilk adımdır. Aslında bu belki de en önemli adımdır. Bu konuda çevreden yardım almak mümkündür. Genelde insanlar sizi kırmak istemezler, kimse burnun çirkin mutlaka ameliyat ol demez. Zaten güzellik ve çirkinlik de görecelidir. Ama hani burnun biraz şöyle olsa daha iyi olur şeklinde söylemler duyuyorsanız ameliyat düşünebilirsiniz. Sonuçta unutmayın bu bir estetik ameliyattır, ameliyat olmasanız da ömür boyu sağlıklı yaşayabilirsiniz.

2. Adım: Yaşınız uygun mu değimli karar vermek.

Sağlıklı bireylerde estetik burun ameliyatı burun gelişimi tamamlandıktan sonra her yaşta yapılabilir. Bazen kızlarda 16-18 yaşları arasında erkeklerde de 17-18 yaşlarında burun ameliyatı yapılsa da, ben ameliyat için bireyin 18 yaşında olmasını ve kendi kendine sağlıklı karar vermesini tercih ederim.

3. Adım: Eğer genç iseniz anne- babanızı ikna etmek?

 Gençler için en önemli adımlardan biri budur. Anne- babalar çocuklarında pek kusur bulmazlar ve canları yansın istemezler. ( Estetik burun ameliyatından sonra hemen hemen hiç ağrı olmaz). Burada önemli olan bence önünüzde başarmanız gereken önemli bir sınav( üniversiteye giriş) varsa bütün enerjinizi ona verin, ameliyatı erteleyin. Daha sonra eğer sınavda başarılı olursanız ikna daha kolay olabilir ve yeni bir topluluğa (üniversite)girmeden de ameliyatınızı olursunuz.

4. Adım: Ameliyat olmaya karar verdiniz peki mevsim uygun mu?

Estetik burun ameliyatı için sağda solda ne yazarsa yazsın mevsimlerin birbirlerine göre önemli üstünlükleri yoktur. Estetik Plastik Cerrahınızın uygun gördüğü herhangi bir zamanda ameliyat olabilirsiniz.

5. Adım: Ameliyat olmaya karar verdiniz de, peki nasıl bir burun istiyorsunuz? Magazin dergilerinden, şuradan buradan resimler kesin, böyle bir burun istediğinizi gideceğiniz doktora gösterirsiniz.

İşte atmamanız gereken en önemli adımlardan biri budur. Belki kestiğiniz resimlerle nasıl bir burun istediğinizi anlatmak daha kolaydır. Ama unutmayın başka birinde harika duran bir burun sizde çok kötü durabilir, en önemlisi de burnunuzun ilk halidir. Estetik burun ameliyatı oyun hamuru ile oynamak gibi değildir. Burnu her istediğimiz şekle sokmak her zaman mümkün olmaz. Dolayısıyla en güzeli doktorunuzla karşılıklı danışarak bir burun şeklinde karar kılmaktır.

6. Adım: Kısa süre sonra bir Estetik Plastik Cerrah bulup ameliyat olmaya karar verdiniz. Doktorunuza söylemeniz gereken aldığınız ilaçlar var mı?

Kısa sürede ameliyat olacaksanız ve henüz bir doktora gitmediyseniz, başka bir sağlık probleminiz yoksa, hemen basit baş ağrısı için de kullanılan aynı zamanda kan sulandıran ilaçları almayı kesin. Bu işi ameliyat olmayı planladığınız tarihten yaklaşık 7-10 gün önce yapmanız gerekir. Benim kişisel görüşüm ve Estetik Burun Ameliyatlarından kazandığım tecrübelerime göre ameliyat tarihi ve adet tarihinizin çakışmasının ameliyat açısından bir önemi yoktur.

7. Adım: Sıra Estetik Cerrahınızı bulmaya geldi ama öncesinde son bir kez daha düşünün. Çünkü yüzünüzde ve görüntünüzde değişiklikler olacaktır.

Estetik burun ameliyatında bizim yaptığımız milimetrelerle dokuları, kemik ve kıkırdakları değiştirmektir. Estetik burun ameliyatı özel deneyim isteyen bir ameliyattır ve yüz görünümünü iyi yapılırsa çok olumlu etkiler. Bu sonuçta bir değişimdir. Böyle bir değişime hazır mısınız?

8. Adım: Sıra Estetik Cerrahınızı bulmaya geldi.

İşte en önemli adım. Bu konuda benim çok şey söylemem doğru olmaz. İyi araştırın, okuyun, çevrenize sorun, daha önce ameliyat olan yakınlarınıza danışın, internette yazan her şeye araştırmadan inanmayın. Bu birazda şansınıza kalan bir aşama ama unutmayın burun ameliyatında tecrübe oldukça önemlidir. Her doktorun çok iyi yaptığı vakaları olduğu gibi ortalama sonuçları da olabilir. Süper cerrahi beceri bile her zaman iyi sonuçları garanti etmez, kişinin dokularının ve yara iyileşmesinin kalitesi de önemlidir.

9. Adım: Doktorunuzu buldunuz ama acaba sizin için doğru doktoru mu buldunuz?

En önemlisi doktor doktor gezmeyin. Bir ön araştırmadan sonra bulduğunuz Estetik Cerrah konuşurken size güven veriyorsa aradığınız doktor odur.

10. Adım: Ameliyattan önceki gün son hazırlıklar.

Muhtemelen genel anestezi altında veya anestezi yardımı eşliğinde ameliyat olacaksınız. Estetik cerrahınız ameliyata aç gelmeniz gerektiğini söylemiştir. Su dahi içmemelisiniz. Rahat olun, olumlu düşünün, her şey yolunda gidecek, her şey güzel olacak, mutlu olacaksınız.

 

Twitter:@drgurcanaslan

Facebook: Dr. Gurcan Aslan Estetik Cerrahi

www.drgurcanaslan.com

 
Toplam blog
: 11
: 1979
Kayıt tarihi
: 29.11.13
 
 

Yaklaşık 30 yıldır Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahım.  İlgi alanlarım daha çok estetik ce..