Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mart '18

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
109
 

Habis Ruhlar İcabet Buyurdular

Kalp pencerelerine demir korkuluk taktıranlar kapısına çift kilit astılar. Etraflarını kalın duvarlarla çevrelediler. Açık yüreklilerin kapı penceresi  daima açıktı. Ne artları vardı ne saklayacak yaşantıları. Entelektüel hatırlayışlardan kaynaklı  samimiyet ve soyutlanma arasında gidip döndükleri uçsuz bucaksız evrenleri vardı. Varla yok arasında bir yerde çoğu zaman görünmezdiler.

Zayıf yürekliler, korku ya da gülünç bir bencillikle hayatlarını sürdürürken başıboşluğu deneyimler öyle değil mi? Sıra bedelini ödemeye gelince savunmaya geçer ya da türlü sebeplerle haklı çıkma telaşına düşerler. Belli ki saklamaları gereken yaşantıları vardır. Şartlanmış muhitlerde sahip olduklarını kaybetme korkusu ile  topluca saklanmaktadırlar.

Eğer “özgün ve ilkeli duruş” sahibiyseniz, türlü yaftalarla “hakikati söylemek”ten men edilirsiniz. Aralarına almazlar. Nasıl yaşıyorsa öyle inanmayı sürdüren  bu insanların tebessümle, samimiyetin doğal sınırları içinde yaklaşım geliştirmeleri( sahip olduklarının mükemmelliğini inkâr etmek sayılacağından) imkansız. Ayarı kaçmış olan merasimlerin ve fotoğraflanması gereken anların vazgeçilmezleri nasıl da sahiplenmekteler rollerini.

Koşul bağımlıları içlerinden geldiği gibi davranamaz. Sözleri, duruşları, el kol hareketleri, mimikleri benzetmeden ibarettir. Aslında hiçbir şeye saygı duymaz buna rağmen saygıyı ihya ederler. Günden güne yayılan, saçaklanan çürüme göstergeleri ihlallerle dolu olduğu halde türlü hilelerle örtbas etmekte pratikleşmişlerdir. Parakende olarak yaptıkları iş, her şeyi pazarlamaktır. Markaların reklam panosuna dönüşerek çekici (!) giysilerinin güveninde etraflarına vaaz verme zahmetinden başka zahmete girişmeyen vampir ruhlular manevi açlıklarını gidermek için açık yüreklileri sahiplenir ve nefes alamaz hale gelene dek sıkarlar.

Karşılaşırsanız  hızla kaçın. Ardınıza bile bakmayın. Sizden aldıkları kalsın. Harcadıklarınız başınız gözünüzün sadakası olsun.Kendinizi kurtarmaya bakın.

Habis ruhlar icabet buyurdular. Kötülük akıllarına öyle yer etmiş ki menfaatleri dışında bir şey düşünemeden, hislerden söz emeyen mantık çerçevesinde , merhametten şefkatten habersiz esirciler gibi sahip olmanın hesabını görürken size de sahip çıkarlar, sizin olan her şeye de.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 153
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 121
Kayıt tarihi
: 04.01.12
 
 

Birbirini tamamlayan yazma gayretimizle buradayız. Merhaba Sizleri üzerinde uğraş verdiğimiz yazı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster