Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ocak '18

 
Kategori
Yetenekler
Okunma Sayısı
122
 

Kök Bağı

Renklerin duygusal ve sezgisel dünyamızı nasıl etkilediği konusunda birçok kez düşünmüşüzdür. Kuşkularımızın karşımıza çıkardığı çelişkiler ekseninde hangi rengin kendimiz için en iyi olduğuna karar vermeye çalışırken kararsızlığın girdaplarına düşmüşüzdür hatta.

Merakın rengi nedir diye sorsalar siyah ve beyaz derim  çünkü tüm renklerin ve seslerin  geldiği ve gittiği nokta aynıdır .Siyahta var olur ve kaybolurlar. Beyazda yansır ve kaybolurlar. Siyah  açlığın beyaz tokluğun rengidir. İnsan olarak biz hepimiz birer renk kaynağıyız. Üzerimize geçirdiğimiz hallerin ( titreşimlerin)  renk frekanslarıyla eşleştiğini düşünürsek; bu titreşimlerin, düşünceye özgü - zihnin nedenselliği-  ve duyusal, sezgisel algı ile yaratıcılığı etkilediğini fark ederiz. Her birimizin farklı zamansallıktan renklerin yansıtıcısı olduğumuz anlar vardır. Denk gelmeler, karşı karşıya kalmalar, yan yana düşmeler o renklerin yansıtıcısı olduğumuz anlarda gerçekleşir.

 

Duygularımızın da bir rengi olduğu için birbirimizi renklerimizden tanımlar ve birbirimize renklerimizin tonları ile uymlanmaya çalışırken, sosyal yaşamın büyük resminde yer alırız. Bir tek aşkın rengi bambaşkadır. Koca bir tabloyu alt üst edebilecek anlık bir dokunuştur. Aşk insani olmayan üstün bir yetenektir. Gerçek aşk dünyevi değildir, üst ve alt varlık boyutlarımızın kavuşumlarındaki tamamlanmanın  teşekkürüdür, bedensizdir. Bedenleşen her aşk ölümlüdür çünkü bir bedende tutsak alınmak aşkın rezonansına( tınlaşım) aykırıdır. 

Son gerçeklik yanlızca kendinsin. 

Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Auramızın bile varlığını oluşturur renkler Cennet ve Cehennem Algısını yaratarak.Elbette bilene,farkedebilenedir renklerin berraklığı veya silikliği...Güzeldi!Elinize sağlık Derya hanım.Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 03.01.2018 15:33
Cevap :
Hakkında konuşulsa günlerce sürecek ve yazılsa sayfalar alacak bir konudur çevren-lerimiz.Ufuk çizgisinin aslında bir gözün görüş alanında olan çevren parçası olduğunu düşünürsek insanı saran ufuklar ne şahanedir. Sevgiler Abbas Bey. Teşekkürler  04.01.2018 7:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 153
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 121
Kayıt tarihi
: 04.01.12
 
 

Birbirini tamamlayan yazma gayretimizle buradayız. Merhaba Sizleri üzerinde uğraş verdiğimiz yazı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster