Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Temmuz '15

 
Kategori
Astroloji
 

Venüs Retrosu ve önemli tarihleri ~ Burçlar (25 Temmuz – 6 Eylül 2015)

Venüs Retrosu ve önemli tarihleri ~  Burçlar (25 Temmuz – 6 Eylül 2015)
 

Etkilerini Temmuz ayının ilk haftalarından itibaren hissetmeye başladığımız Venüs retrosu; 25 Temmuz6 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek…

Retro Hakkında Bilinmesi Gerekenler…

Gezegenlerin durağan pozisyona geçerek Retro hareket yapmaları, günümüzde çoğu insan tarafından korku ve endişeyle karşılanıyor. Bunun en büyük nedeni bilgi eksikliğidir. Retrolar hayatımızda gecikmelere neden olduğu gibi uzun süredir beklemede olan, askıda kalan işlerimizin çözüme kavuşmasına yardım ederler. Aylar önce başlattığınız bir projenin Retro döneminde sonuç vermesi,  beklediğimiz bir haberin bu süreçte gelmesi tesadüf değildir.

Uzun süredir ertelenen evlilik teklifleri ve ilişkilerle ilgili önemli kararlar Retro dönemlerinde yapılmakta ve sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bunun en büyük nedeni; olayları farklı bir yerden görüyor olmamız ve eksiklerimizi kapatma isteğimizdir. Özellikle Venüs retrosunda buna benzer haberleri daha sık duyabiliriz. Oysa ki Retrolar bu gibi önemli kararların verilmesi için uygun bir süreç değildir. Yapılan gözlemler doğrultusunda alınan kararları Retro bitiminde harekete geçirmek daha isabetli bir hareket olacaktır.

Gezegenlerin Retroları; eksiklerimizi kapatmak, işlerimizi tamamlamak, mevcut düzeni ve geldiğimiz noktayı gözden geçirmek için harika bir zamandır. İçe dönerek kazandığımız yeni farkındalıklar, insanlarla yaşadığımız yüzleşmeler karmalarımızın temizlenmesine yardım eder.

Venüs Retrosu; yaklaşık 40 - 45 gün sürer ve ortalama 1,5 yılda bir gerçekleşir.

Aşk’ın ve Dişiliğin Astrolojik Sembolü;  ~ Venüs

Boğa ve Terazi burcunun yöneticisi olan Venüs; sanatı ve yaratıcılığı, hayattan keyif aldığımız konuları, para kazanmamıza aracı olan yeteneklerimizi, sevgi kapasitemizi ve ilişkilere olan yaklaşımımızı gösterir. Yaşadığımız aşklar başta olmak üzere insanlarla kurduğumuz bütün ilişkiler Venüs’le ilgilidir. Kendimize verdiğimiz değeri ve öz saygımızı Venüs burcumuza bakarak tespit edebiliriz. Güzelliğe ve estetiğe yönelik herşey Venüs yönetimindedir.

Venüs Retrosu Hayatımızı Nasıl Etkiliyor ?

Venüs retrosu başladığında geçmişte yaşadığımız aşklar ve kurduğumuz ilişkiler yeniden zihnimizde canlanır. Sergilediğimiz davranışları ve mazide kalan anıları yeniden hatırlarız. Özlem duygusu ağır bastığında ve geçmişle ilgili pişmanlıklarımız olduğunda, aklımızdaki kişilerle yeniden iletişime geçebilir, yolda ve günlük yaşamımızda tesadüfi karşılaşmalar yaşayabiliriz. Bu süreçte aklımıza gelen, karşımıza çıkan insanlarla karmik borçlarımız bitmemiştir ve hesaplaşmamız gereken durumlar vardır. Konuşmak ve durumlara açıklık getirmek, kırgınlıkları gidermek en etkili yöntemdir. Eski sevgiliye bir şans daha vermek ve barışmak bu dönemin en büyük tuzağıdır. Venüs retrosunda başlayan bir ilişkinin uzun sürdüğü ve mutlu sona erdiği görülmemiştir.

Venüs retrosunun bir diğer etkisi, fiziksel görünümümüzle ve imajımızla ilgili değişim yapma isteğidir. Normalde severek kullandığımız şeyleri bu süreçte farklı bir gözle incelediğimiz için mevcut halimiz hoşumuza gitmeyebilir, gözümüze batabilir. Saçımızın rengini veya modelini değiştirmek, imajımızı yenilemek, estetik operasyon geçirmek bu süreçte bir çok insanın aklından geçer. Venüs retrosunda yapılan bu gibi operasyonlar hüsranla sonuçlanır ve istenilen sonuç elde edilemez. Bu süreçte yapmayı düşündüğümüz değişimleri Retro sonrasında gündeme getirmemiz çok isabetli olacaktır.

Venüs Retrosu Başak Burcunda Başlıyor… (25 – 31 Temmuz)

19 Temmuz – 31 Temmuz tarihlerinde Venüs Başak burcunda hareket ediyor olacak ve Retro bu burçta başlayacak. Venüs Başak burcunda zararlı bir yerleşimdedir ve Başak burcunun eleştiren ve kolay kolay memnun olamayan doğası ilişkilerde ortaya çıkar. Bu süreçte insanları memnun etmekte ve eleştirilerin dozunu ayarlamakta zorluk çekebiliriz. Kendimizi kaygılı hissedebilir, karşı tarafı huzursuz edecek yaklaşımlar sergileyebiliriz. Sevgimizi göstermek; faydalı olmakla, hizmet etmekle ve herşeyi eksiksiz bir şekilde sunmakla bağdaştırılır. Beklentilerimiz yüksek olduğu için ilişkilerimizde tatmin olmakta zorluk çekebilir, minik ayrıntıları büyük sorunlar haline getirebiliriz.

Tüm bu etkilere Retro dönemi eklenince, Temmuz ayının son günlerinde ilişkilerde huzur bulmak zorlaşabilir. Sessiz kaldığımız ve görmezden geldiğimiz durumlara isyan edebiliriz. Şikayetlenici ve suçlayıcı tavırlar karşımızdaki kişileri mutsuz edebilir. Bilmezken sergilediğimiz tavırlardan ve yaklaşımlardan sorumlu değiliz. Ancak okuduğunuz bu bilgilerden artık sorumlusunuz. İlişkilerde daha yapıcı ve hoşgörülü tavırlar sergileyerek, hiçbirşeyin mükemmel ve kusursuz olmayacağını kabul ederek, insanlara bilinçle ve olgunlukla yaklaşarak huzursuzlukların üstesinden gelebiliriz. Farkında olmak, bu bilgileri günlük hayata uygulamayı gerektiriyor…

Aslan Burcunda Venüs Retrosu Etkileri ve Önemli Tarihler…

6 Haziran’da Aslan burcuna giriş yapan Venüs, Retro süreciyle birlikte 9 Ekim tarihine kadar buradaki yolculuğuna devam edecek. Aslan burcunun sıcak ve cömert doğası, Venüsle entegre olduğunda ilişkilerde samimi paylaşımlar, tutku ve coşku ön plana çıkıyor. Ego ve kibir içeren gururlu yaklaşımlar yalnız kalmamıza neden olabilir. Bu gölge etkilerin bilincinde hareket edersek, çevremizdeki insanlara daha hoşgörülü davranabilir, olası sorunların üstesinden gelebiliriz. Venüs Aslan geçişinin Retro etkisini olumlu açıdan değerlendirdiğimizde; bastırdığımız duyguları açık bir şekilde ifade edebilir, daha önce dile getiremediğimiz düşünceleri cömert bir şekilde karşı tarafa sunabiliriz. Bu yaklaşımlar ilişkilerde yaşanan belirsizliklere netlik kazandıracaktır.

1 Ağustos’tan itibaren Venüs Aslan burcuna giriş yapıyor ve Ağustos ayının ilk günleri önemli zamanlara işaret ediyor. 4 – 5- 6 Ağustos; ilişkilerde geçmişle ilgili konuların, yerine getirilmeyen sorumlulukların ve çözülmeyen sorunların ön planda olacağını gösteriyor. Bugünlerde karamsar duygularımız ve endişelerimiz yükselebilir, keyif almakta ve mutlu hissetmekte zorluk çekebiliriz. Aldığımız haberler beklediğimiz gibi olmayabilir. Engellerle karşılaşabilir, anlaşma sağlamakta zorlanabilir, mücadele gerektiren durumlarla karşılaşabilir, ilişkilerde ciddi ve mesafeli tavırlar sergileyebiliriz. Ağustos ayının ilk haftalarında sorunların üzerine gitmememiz yararlı olacaktır.

14 – 19 Ağustos tarihleri; Venüs retrosunun hareketli ve süprizlerle dolu zamanlarına işaret ediyor. Bu tarihlerde şaşırmamıza neden olacak beklenmedik durumlarla karşılaşabiliriz. Sürpriz haberler alabilir, ilginç karşılaşmalar yaşayabilir, daha önce cesaret edemediğimiz konularla ilgili harekete geçebiliriz. 29 Ağustos – 3 Eylül tarihlerinde; tutkularımız ve libidomuz yüksek olacaktır. İlişkilerde rekabet ve güç gösterileri devreye girebilir, çapkınlığa açık olabiliriz. İlgi çekmek ve kendimizi göstermek için güçlü bir istek duyabilir, pasif olmakta ve dingin kalmakta zorluk çekebiliriz.

Tüm kapıların sihirli anahtarı cesarettir. Duyguları gizlemek, saklamak veya bastırmak en çok kişinin kendisine zarar verir. İçinizden onu aramak geçiyorsa arayın. Söyleyemediğiniz yarım cümleler kaldıysa konuşun. Venüs Retrosu tam da bunun için tasarlanmış! J Kapatamadığınız defterler, durduramadığınız düşünceler varsa orada durun! Hepsinin vermek istediği bir mesaj, anlatmaya çalıştığı bir durum var… Görmeye niyet edin. Evrenin en sevdiği soru cümlelerini sık sık kullanmayı ihmal etmeyin. J İşin içinden çıkamadığınızda ve durumu anlamakta zorlandığınızda soru sorun ve düşünmeyi bırakın…

“ Burada görmem gereken ne var ? ”

“ Tüm bu düşünceler bana ne anlatmak istiyor ? “

Sorunuzun cevabı bazen bir şarkıyla, bazen bir mesajla, yolda yürürken yanınızdan geçen bir insanın konuştuklarıyla, yakın çevrenizden birinin anlattığı bir olayla mutlaka gelecektir. Yeter ki görmeyi bilin… Bu retronun tüm belirsizliklerinizi aydınlığa kavuşturmasını dilerim.

Işık ve Sevgi eksik olmasın yaşamınızdan…

Venüs Retrosu Burçları Nasıl Etkiliyor ?

Koç

Geçmişten bugüne yaşadığınız aşkları sık sık hatırlayabilir, ilişkilerinizde sergilediğiniz tavırları gözden geçirebilir, eski sevgililerinizden haber alabilirsiniz. Görüşmediğiniz kişilerle ilginç karşılaşmalar yaşayabilir, geçmişte yarım kalmış konuları çözüme kavuşturabilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamanız veya eski sevgilinizle barışmanız tavsiye edilmez. Bu süreçte maddi konularda bir takım gecikmelerle karşılaşabileceğiniz gibi, uzun süredir beklediğiniz bir ödeme de gündeme gelebilir.

Boğa

Sizde iz bırakan aşklar sık sık aklınıza gelebilir. Geçmişten bugüne yaşadığınız ilişkileri düşünebilir, eski zamanları hatırlayabilir, ilginç karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Ailenizle yaşadığınız olaylar, evinizle ilgili konular ve ilişkilerinizde eksik bıraktığınız sorumluluklar kısıtlanmanıza neden olabilir. Bireysel yaşamınızda ve günlük hayatınızda karşılaşabileceğiniz gecikmeler sabırlı olmanızı gerektirecektir. İlişkilerinizle ilgili önemli bir karar almamanız, tarzınızla ilgili değişimleri bir süre ertelemeniz uygun olacaktır.

İkizler

İlk aşkınızı düşünebilir, eski ilişkilerinizi hatırlayabilirsiniz. İlişkilerde sergilediğiniz davranışları, karşınızdaki kişilerin size olan yaklaşımlarını uzun uzun düşünebilirsiniz. Eski sevgililerinizden haber alabilir, dostlarınızla karşılaşabilir, önemli konuşmalar yaparak geçmişte yarım kalan konuları çözüme kavuşturabilirsiniz. İş hayatınızdaki sorumluluk gündeme gelebilir. Düşüncelerinizi sempatik ve tatlı bir dille ifade ederek ikna yeteneğinizi etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yengeç

Uzun süredir görüşmediğiniz arkadaşlarınızla ilginç karşılaşmalar yaşayabilir, geçmişte yarım kalan konuları çözüme kavuşturabilirsiniz. Unutamadığınız aşklar yeniden zihninizde canlanabilir. Geride bıraktığınız insanlardan haber alabilir, onlarla yeniden iletişim kurmak üzere harekete geçebilirsiniz. Bu süreçte eski sevgililerinizle barışmamanız, sorunları konuşarak küslükleri gidermeniz isabetli olacaktır. Maddi konularda beklediğiniz gelişmeler gündeme gelebilir.

Aslan

Geçmişten bugüne yaşadığınız ilişkileri düşünebilir, eski zamanları ve geride bıraktığınız insanları sık sık hatırlayabilirsiniz. Yarım kalan konuları konuşarak tatsızlıkları gidermek açısından güzel bir süreçtesiniz. Bu zaman diliminde yeni bir ilişkiye başlamamanız, eski sevgililerinizle barışmamanız ve tarzınızla ilgili değişiklik yapmamanız isabetli olacaktır. Uzun süredir beklediğiniz dönüşler, geciken haberler yaşamınızda görünür olmaya başlıyor.

Başak

Maddi kazançlarınızda ve yapacağınız yolculuklarda gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Geride bıraktığınız kişilerden haber alabilir, eski aşklarınızla karşılaşabilir, geçmişte yarım kalmış konuları konuşarak çözüme kavuşturabilirsiniz. İlişkilerinizde yaptığınız hatalar, uğradığınız haksızlıklar sık sık aklınıza gelebilir.Yaşadığınız küslükleri gidermek, belirsizlikleri netleştirmek açısından güzel bir süreçtesiniz.

Terazi

Eski sevgililerinizden haber alabilir, uzun süredir görüşmediğiniz arkadaşlarınızla ilginç karşılaşmalar yaşayabilir, geçmişte yarım kalan konuları konuşarak bir çözüme varabilirsiniz. Sizde iz bırakan olaylar ve kurduğunuz hayaller sık sık aklınıza gelebilir. İlişkilerinizdeki paylaşımları, maddi konuları, alma verme dengesini ve değer yargılarınızı ciddi bir şekilde gözden geçirebilirsiniz.

Akrep

Uzun süredir görüşmediğiniz insanlar karşılaşabilir, beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Aşk ilişkilerinizin ve geçmişte yaşadıklarınızın düşüncelerinizi fazlasıyla meşgul edeceği bu süreçte, eski zamanları hatırlayabilir, yaşadığınız birliktelikleri ve sizde iz bırakan kişileri düşünebilirsiniz. Geçmişte alamadığınız dersler, yerine getiremediğiniz sorumluluklar yeniden karşınıza çıkabilir.

Yay

Eski sevgilileriniz, ilişkilerinizde yaşadıklarınız ve eski zamanlar zihninizde yeniden canlanabilir. Görüşmediğiniz dostlarınızla bir araya gelebilir, sürpriz haberler alabilir, ilginç karşılaşmalar yaşayabilirsiniz.  Uzun süredir ertelediğiniz seyahat planları gündeme gelebilir. Yolculuk esnasında ve uluslarası işlerinizde karşılaşabileceğiniz gecikmeler sabırlı olmanızı gerektirecektir.

Oğlak

Beklediğiniz ödemeler, miras, kredi gibi konular gündeme gelebilir. Üstü kapatılan, bilinmeyen konular aklınızı fazlasıyla kurcalayabilir. Sizde iz bırakan olayları hatırlayabilir, geçmişte yaşadıklarınızı düşünebilirsiniz. Eski sevgililerinizden haber alabileceğiniz bu süreçte, dile getiremediğiniz duyguları paylaşabilir, hissettiklerinizi ifade edebilirsiniz.

Kova

İlişkilerinizde yaşadığınız olayları, geçmişten bugüne yaşadığınız aşkları sık sık hatırlayabilir, ilginç karşılaşmalar yaşayabilir, beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Aklınızda ve kalbinizde yer eden kişilerle iletişime geçmek isteyebilir, hissettiklerinizi açık bir şekilde ifade edebilirsiniz. Bu zaman diliminde ilişkilerinizle ilgili yeni bir karar almamanız, eski sevgilinizle barışmamanız isabetli olacaktır.

Balık

Uzun süredir görüşmediğiniz insanlarla karşılaşabilir, eski dostlarınızla, akrabalarınızla bir araya gelebilirsiniz. Beklediğiniz ödemelerde gecikmeler gündeme gelebilir. İlişkiye yönelik beklentilerinizi, ihtiyaçlarınızı sorgulayabilir, eski aşklarınızı ve geçmiş deneyimlerinizi sık sık hatırlayabilirsiniz. Çalışma hayatınızda gecikmeler gündeme gelebilir.

 

 

 
Toplam blog
: 134
: 2047
Kayıt tarihi
: 24.12.13
 
 

Psikoloji, Ruhsal ve Karma Astroloji, yakından ilgileniyor. Yıldızların rehberliği doğrultusunda ..